Материалдар / Ашық сабақ: Менің арманым
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ: Менің арманым

Материал туралы қысқаша түсінік
өзін-өзі тану мұғаліміне
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
13 Қараша 2018
1517
2 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Мектеп: «Приурал мектеп-балабақша кешені» КММ

Мерзiм: № 5сабақ

Тақырып: «Менің арманым»

Құндылық: сүйіспеншілік

Қасиеттер: бар нәрсеге, отбасына, жануарларға сүйіспеншілік, бір беткей болмау, бар нәрсемен бөлісе білу

Мұғалiм: Ераглиева А.Е Сынып 4


Сабақ мақсаты:

Оқушыларға сүйіспеншілік құндылығының мәнін арманға деген сүйіспеншілік арқылы ашу.

Міндеттері:

  • Бар нәрсеге, отбасына, жануарларға сүйіспеншілікке үйрету.

  • Бар нәрсемен бөлісе білу дағдыларын дамыту.

  • Бір беткей болмауға тәрбиелеу.

Ресурстар:(құралдар, мәлiметтер)

Сабақ барысы:

Ұйымдастыру кезеңi.

Оқушылармен амандасып, «Өзін- өзі тану» сабағының ережесін сұрау.

Тыныштық сәті

Нұрға бөлену

Үй тапсырмасын тексеру

Қ.Мырза Әлидің «Арман мен ақыл» өлеңі

Сұрақтар:

  • Өлең неліктен «Арман мен ақыл» деп аталған деп ойлайсыңдар?

  • Білімнің арманға қандай қатысы бар? Ойланып жауап беріңдер

Сабақа барысын талдау

Дәйексөз.

«Арман – адамға қанат»

Халық нақылы

-Дәйексөздің мағынасын қалай түсінесіңдер?


Әңгiмелеу (мұғалімнің сыйы)

Кім боласың?

Асан ата сәлем – сауқатын арқалап ауылдан Алматыға кеше келген. Бірін – бірі сағынған ата мен немерелер бір жасап қалды. Түннің бір уағына дейін дабырласты. Немерелері Димаш пен Алуа аталарына кезек – кезек күнделіктерін көрсетіп, әңгімелерін айтып тауыса алмай жатты. Таңертең бала келіні жұмысқа, немерелері сабаққа кетті. Үйде бір өзі қалған атай түске таяу балконға шықты. Алтыншы қабаттан төмен жақ алақандағыдай көрінеді екен. Асан ата кмініп далаға шықты. Мектептен немересін алып келуге барды.

-Ассалаумағалейкум, ата! – Балалар сап түзеген бойы Асан атаның қолын алып шықты. Аттарын атады: Шыңғыс, Әлихан, Сырым, Абылай, Димаш.

-Бәрекелді, қарақтарым! Есімдеріңе қарағанда бәрің мықты сияқтысыңдар. Сабақтарың қалай?

-Жақсы ата! – Балалар хормен жауап берді.

-Жарайсыңдар! Сендердің қазіргі ең басты міндеттерің сабақты жақсы оқу. Оны ешқашан ақсатуға болмайды. Ал енді айтыңдршы, өскенде кім боласыңдар?

-Балалар бірден жауап қатпай сәл мүдірді. Сәлден соң өз немересі Димаш: - Президент болам, - деп жымың ете қалды.

-Сен ше?

-Президент!

-Сен ше?

-Мен де президент болам!... Бесеуінің де жауабы осы болды.

Асан ата болашақ бес президентке мейірлене қарап:

-Жарайсыңдар, балдырғандар. Осы армандарыңа мүдірмей жетіңдер! – деді.

Сұрақтар:

  • Сендердің болашақтағы армандарың қандай?

  • Арманға жетудің жолы қандай?


Шығармашылық жұмыс

Тақтаға сөзжұмбақ ілінеді. Бос шаршыларға қандай баланы жақсы бала деп атайтыны жазылады.

«Менің арманым» тақырыбында сурет салу.


Топпен ән айту.

«Әсем ән» әнін барлығы бірге орындау.


Үйге тапсырма:

«Өсиет әңгіме» оқып келу.


Соңғы тыныштық сәтi.

Баяу әуен қойылады. Оқушылар денесін, басын тік ұстап, көзін жұмып отырады.

Мұғалім жәй дауыспен:

- Әрқайсымыз оң қолымызбен жүрегімізді ұстап көрейік. Өз жүрегіміздің жылылығын сезініп, жүрек жылуымызды адамдарға, айналамызға жеткізу үшін іштей оларға жақсы тілектер тілейік. Жақсы ой ойлайық, жақсы сөз сөйлейік, жақсы іс жасайық! Бүгінгі сабақтан алған әсерлеріңізді жүректеріңізге түйіп алыңыздар. Рахмет! Көздеріңді ашуға болады.








Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!