Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлімі: |
Адамгершілік - асыл қасиет |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Найманбаева Динара Маканалиевна |
|
Күні: |
17.02.2023 жыл |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: 16 Қатыспағандар саны: 0 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бердібек Соқпақбаев «Менің атым Қожа» повесінен үзінді. Сенім арту |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
( 5Т/Ж3 ) Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті, іс-әрекеті арқылы образын ашу (5А/И1) Әдеби шығармадағы екі нәрсені салыстыра зерттеулер, қарама-қарсы суреттеулерді табу |
|
Сабақ мақсаттары: |
Шығармадағы қарама-қарсы ұғымдарды салыстырады. Кейіпкерді суреттейді, қарама-қарсы сипаттамалардың арақатынасын анықтайды. Шығармадағы көтерілген мәселеге анализ жасай отырып, өмірдегі шындыққа өзіндік көзқарасын қалыптастырады. |
|
Бағалау критерийлері: |
|
|
Коммуникативтік дағдылар |
Анализ, салыстыру және интерпритация |
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану, жинақтау, сахналау |
|
Тілдік мақсат : пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер |
Дәйектеме, композиция, сюжет, т.б. |
|
Құндылықтарға баулу |
- Өзіне және айналадағы адамдарға құрмет; - Ынтымақтастық, жауапкершілік; - Ұлттық және адами құндылықтарға құрмет |
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тілі |
|
Алдыңғы оқу |
Б.Соқпақбаевтың өмірі мен шығармашылығы туралы біледі. «Менің атым Қожа» шығармасының мазмұнын түсінеді |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басталуы 2 минут |
Оқушылармен амандасып шаттық шеңберіне шақырады. Үзіліс уақытында топтарға бөлініп қойылады (уақыт алмас үшін). 1топ. Қожа 2 топ. Жантас |
Оқушылар «Шаттық шеңберін» құрып, бір-біріне «Сиқырлы қалам» беру арқылы ыстық лебіздерін білдіреді. |
Өз көңіл-күйлерін бас бармақ арқылы бағалайды. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырма- сын сұрау: 5 минут |
Үй тапсырмасын тексеру. «Кейіпкерге хат» хикаятта берілген барлық бөлімдер бойынша басты қаһарманға хат жазып келу. |
Оқушылар кемінде 8 сөйлемнен тұратын хаттарын оқып береді. |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ ортасы 5 минут |
Балалар «Мынау
кім?» әдісі бойынша шығармадағы
басты кейіпкерлерді еске түсіріп алайық.
8. Жолама. Мама деуші болма
маған (Анасы ) |
Оқушылар мұғалім оқыған үзіндіні мұқият тыңдап, ол қай кейіпкердің сөзі екенін анықтайды. |
«Үш шапалақ» әдісі арқылы
|
А4 парақта ры
Интербел--сенді тақта
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Топтық жұмыс 4 минут
|
Топтық тапсырма «Қос диаграмма» әдісі. «Менің атым Қожа» повестіндегі басты кейіпкерлерге сипаттама бере алады.
(Постермен жұмыс)
Қос диаграмманы толтыру арқылы кейіпкерлерге салыстырмалы мінездеме
беру
|
Оқушылар диаграмманы толтырады. |
Қалыптастырушы бағалау. жеттім талпындым
|
Кесте бейнеленген үлестірмелі парақшалар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жеке жұмыс
4 минут |
Интербелсенді тақтадан «Менің атым Қожа» фильмінен үзінді көрсету. «Сұрақтар бұрқасыны» әдісі арқылы сұрақтарға жауап алу 1. «Менің атым Қожа»фильмінің режиссері кім? (Абдулла Қарсақбаев) 2.Сіз үшін үлгілі бала кім? 3.Қожаны өзіңмен және басқа балалармен салыстырып көр? 4.Өздеріңде осындай Қожаның басында болған сәттер кездесті ме? 5.Егер сен Қожаның орнында болсаң не істер едің? 6.Сен Қожаның бойынан қандай қасиеттерін алар едің?
|
Оқушылар нтербелсенді тақтадан «Менің атым Қожа» фильмінен үзінді көреді.
Кейін үзінді бойынша сұрақтарға жауап береді.
|
Қалыптастырушы бағалау «Бас бармақ»
|
Интербелсенді тақтадан «Менің атым Қожа» фильмінен үзінді көрсету.
Бейне-фильм
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Топтық, жұптық жұмыс. |
«Рөлдік ойын» әдісі.
Әр бөлінген топ куб арқылы өздерінің сахналау тақырыбын таңдайды.
|
Оқушылар өздеріне берілген бөлімді өз қалауы бойынша сахналайды. |
Қалыптастырушы бағалау .«Үш шапалақ» әдісі арқылы оқушылар топтар бірін – бірі бағалайды.
|
Куб
Интербелсенді тақта |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жеке жұмыс
5 минут |
3- тапсырма. «Т кестесі» әдісі “Қожаның сотқар болуына не себеп болды ?
“Қожаның әдепті
жолға түсуіне” не себеп
болды? 3. Анасын қызғануы 3. Майқанованың педагогикалық кеңестен 4 Жантас сияқтыларды жек шығып бара жатып айтқан сөздері
көруі 4. Әжесін
сыйлауы
|
Оқушылар кесте толтырады, сол бойынша ір себептің қарама-қарсы суреттеулерін анықтайды. |
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Найманбаева Динара МаканалиевнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ "Менің атым Қожа" 5 сынып
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Ашық сабақ "Менің атым Қожа" 5 сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
5-сыныпта "ҚАЗАҚ ӘДЕБИЕТІ" пәні бойынша өткізілген ашық сабақ жоспары.
Материалдың қысқаша нұсқасы
Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың барысы:
|

















