|
Ашық тәрбие сағаты |
|||||
|
Педагогтіңаты-жөні: |
Кимуранова А.Н |
||||
|
Күні: |
08.11.2025ж. |
||||
|
Сынып: |
5 «А»сынып Қатысқандар саны: 10 |
||||
|
Тақырыбы: |
“Менің достарым” |
||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Білімділік: Оқушылардың сөйлеу және сөздік қорындамыту. Түзетушілік: Өз эмоцияларын танып, достарымен қарым-катынас жасауға үйрету. Тәрбиелік: Қарапайым сөйлем құрастыру дағдысын қалыптастыру. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтыңбасы 3минут 3 минут 2 минут Жаңа сабақ 3минут 3 минут 3 минут Сабақтың ортасы 3минут 2минут 2минут 4 минут 3 минут 2 минут 5минут |
1. Ұйымдастырукезеңі: Сәлемдесу, балалардың көңіл-күйін сұрау. * «Қалайсың?» ойыны арқылы эмоцияны білдіру . Үй тапсырмасын тексеру * Өткен тақырып бойынша сұрақтар. * Ойын түрінде: карточкадан сөзді тауып, сөйлем құрастыру. 1. Тақырыпты таныстыру: - «Бүгін біз достарымыз туралы сөйлесеміз, эмоцияларымызды білдіреміз» - Суреттер арқылы таныстыру: достардың әрекеттері, эмоциялары 2. Сөйлем құрастыру жаттығуы: - Балаларға карточка беріледі: «Менің досым…», «Ол…», «Біз бірге…» - Мысал: «Менің досым Алишер. Ол мейірімді. Біз бірге ойнаймыз.» Қадам 3. Рөлдік ойын (интерактив): - Балалар жұптасып, достарымен әңгімені имитациялайды - Тақтада «Сәлемдесу», «Көмектесу», «Ойын ойнау» сияқты сөз тіркестері жазылады
Қадам 4. Қорытынды сұрақтар: - «Сізге досыңыздың қай әрекеті ұнайды?» - «Бүгін қандай жаңа сөз үйрендіңіз?»
Сергіту сәті. Бала бала балапан
|
Әр бала «Менің көңіл-күйім…» деп сурет/қол белгісі арқылы көрсетеді
Балалар қысқа жауап береді.
Оқушылар бір-екі сөзбен жауап береді (мысалы: «Анаммен», «Ойыншық», «Досым»).
Оқушылар берілген карточкаларға жауап берреді. Не жасағандарын айтады.
Жұппен кезекпен шығады. Тапсырманы орындайды.
Орындарынан тұрып сергіту сәтін орындайды.
.
|
Оқушылар- ды мадақтау
Оқушылар- ды мадақтау
Оқушылар- ды мадақтау Оқушылар-ды мадақтау
Оқушылар-ды мадақтау Оқушылар-ды мадақтау
Оқушылар-ды мадақтау Оқушылар-ды мадақтау
Оқушыларды Мадақтау
Оқушыларды мадақтау
Оқушыларды мадақтау
|
|
|
|
Сабақтыңсоңы 2 минут 2минут 3 минут |
Қорытынды: * Сабақтан алған әсерін айту: балалар бір-біріне «Рахмет» деп айтады * Қысқа рефлексия: «Бүгін не үйрендің?» Рефлексия: Эмоция арқылы Қуаныш – түсіндім Ашу – сұрағым бар Мұң – түсінбедім Бағалау критерийлері: 1. Сөйлемді дұрыс құрастыру 2. Жаңа сөздерді қолдану 3. Эмоцияны дұрыс көрсету Позитивті кері байланыс: «Керемет!», «Өте жақсы сөйледі! |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Оқушылар кері байланыс береді.
|
Оқушылар-ды мадақтау
Оқушылар- ды мадақтау
Оқушылар- ды мадақтау
|
|
|
Күтілетін нәтиже:
Біледі: Оқушылар «Дос» ұғымын және оны білдіретін қарапайым мысалдарды біледі.
Түсінеді:Оқушылар өздерінің достары бар екенін және адамдардың маңызын түсінеді.
Меңгереді:Оқушылар өз сезімдерін қысқа, түсінікті сөздермен жеткізуді меңгереді.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ, Менің достарым 5 сынып
Ашық сабақ, Менің достарым 5 сынып
|
Ашық тәрбие сағаты |
|||||
|
Педагогтіңаты-жөні: |
Кимуранова А.Н |
||||
|
Күні: |
08.11.2025ж. |
||||
|
Сынып: |
5 «А»сынып Қатысқандар саны: 10 |
||||
|
Тақырыбы: |
“Менің достарым” |
||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Білімділік: Оқушылардың сөйлеу және сөздік қорындамыту. Түзетушілік: Өз эмоцияларын танып, достарымен қарым-катынас жасауға үйрету. Тәрбиелік: Қарапайым сөйлем құрастыру дағдысын қалыптастыру. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтыңбасы 3минут 3 минут 2 минут Жаңа сабақ 3минут 3 минут 3 минут Сабақтың ортасы 3минут 2минут 2минут 4 минут 3 минут 2 минут 5минут |
1. Ұйымдастырукезеңі: Сәлемдесу, балалардың көңіл-күйін сұрау. * «Қалайсың?» ойыны арқылы эмоцияны білдіру . Үй тапсырмасын тексеру * Өткен тақырып бойынша сұрақтар. * Ойын түрінде: карточкадан сөзді тауып, сөйлем құрастыру. 1. Тақырыпты таныстыру: - «Бүгін біз достарымыз туралы сөйлесеміз, эмоцияларымызды білдіреміз» - Суреттер арқылы таныстыру: достардың әрекеттері, эмоциялары 2. Сөйлем құрастыру жаттығуы: - Балаларға карточка беріледі: «Менің досым…», «Ол…», «Біз бірге…» - Мысал: «Менің досым Алишер. Ол мейірімді. Біз бірге ойнаймыз.» Қадам 3. Рөлдік ойын (интерактив): - Балалар жұптасып, достарымен әңгімені имитациялайды - Тақтада «Сәлемдесу», «Көмектесу», «Ойын ойнау» сияқты сөз тіркестері жазылады
Қадам 4. Қорытынды сұрақтар: - «Сізге досыңыздың қай әрекеті ұнайды?» - «Бүгін қандай жаңа сөз үйрендіңіз?»
Сергіту сәті. Бала бала балапан
|
Әр бала «Менің көңіл-күйім…» деп сурет/қол белгісі арқылы көрсетеді
Балалар қысқа жауап береді.
Оқушылар бір-екі сөзбен жауап береді (мысалы: «Анаммен», «Ойыншық», «Досым»).
Оқушылар берілген карточкаларға жауап берреді. Не жасағандарын айтады.
Жұппен кезекпен шығады. Тапсырманы орындайды.
Орындарынан тұрып сергіту сәтін орындайды.
.
|
Оқушылар- ды мадақтау
Оқушылар- ды мадақтау
Оқушылар- ды мадақтау Оқушылар-ды мадақтау
Оқушылар-ды мадақтау Оқушылар-ды мадақтау
Оқушылар-ды мадақтау Оқушылар-ды мадақтау
Оқушыларды Мадақтау
Оқушыларды мадақтау
Оқушыларды мадақтау
|
|
|
|
Сабақтыңсоңы 2 минут 2минут 3 минут |
Қорытынды: * Сабақтан алған әсерін айту: балалар бір-біріне «Рахмет» деп айтады * Қысқа рефлексия: «Бүгін не үйрендің?» Рефлексия: Эмоция арқылы Қуаныш – түсіндім Ашу – сұрағым бар Мұң – түсінбедім Бағалау критерийлері: 1. Сөйлемді дұрыс құрастыру 2. Жаңа сөздерді қолдану 3. Эмоцияны дұрыс көрсету Позитивті кері байланыс: «Керемет!», «Өте жақсы сөйледі! |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Оқушылар кері байланыс береді.
|
Оқушылар-ды мадақтау
Оқушылар- ды мадақтау
Оқушылар- ды мадақтау
|
|
|
Күтілетін нәтиже:
Біледі: Оқушылар «Дос» ұғымын және оны білдіретін қарапайым мысалдарды біледі.
Түсінеді:Оқушылар өздерінің достары бар екенін және адамдардың маңызын түсінеді.
Меңгереді:Оқушылар өз сезімдерін қысқа, түсінікті сөздермен жеткізуді меңгереді.
шағым қалдыра аласыз






























