Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ Менің достарым.Д дыбысы мен әрпі 1 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Пәні: Сауат ашу
Бөлімі:Менің отбасым
және достарым
Күні:12.11.2018ж.
Сыныбы: 1 «Ә» сынып
«Құрық аулының №6 орта мектебі» КММ
Бастауыш сынып мұғалімі: Бултекова Айшат
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы Менің достарым. Д дыбысы мен әрпі.
Оқу мақсаттары 1212.Оқудың түрлерін(Буындап оқу,жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу,түсініп
оқу қолдану)
1.2.9.1. әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру
1.3.8.1. жазу жолын, жоларалық кеңістікті жолдың жоғарғы және төменгі
сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу.
Сабақ мақсаттары Барлығы:Д әрпін таниды,ажыратады,жазады,дыбыспен сәйкестендіре
алады,буындап, жиі кездесетін сөздерді тұтас түсініп оқи алады
Көбі: Тыңдаған мәтінді түсінеді, сұрақтарға жауап бере алады
Кейбірі: Сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрастыра алады
Бағалау критерийлері Д әрпін таныды,ажыратты,жазды,дыбыспен
сәйкестендіре алды,буындап , жиі кездесетін сөздерді
тұтас оқыды
Тыңдаған мәтінді түсінді, сұрақтарға жауап берді
Сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрастырды
Тілдік мақсаты Дос – друг- frend
Мұғалімнің көмегімен айтады,сөз тіркестерін құрады
Құндылықтарды дарыту Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне ,көркем жазуға,бір-бірімен
қарым-қатынас жасауға ,өз тіліне деген сүйіспеншіліктәрбиелеу.
Пәнаралық байланыс Қазақ тілі, дене шынықтыру, ағылшын, орыс тілі
АКТ қолдану дағдылары Интербелсенді тақта,бейнеролик
Бастапқы білім
Өтілген Аа Нн Лл Рр Оо Тт Уу Шш Сс дыбыстарын үйшіктерге
орналастыру
Біледі,ажырата алады
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет Ресурстар
Сабақтың басы
Ынтымақтастық
атмосферасын
қалыптастыру
1 минут
Білу,тану
Сыни тұрғыдан ойлау
2минут
Сабақтың ортасы
5мин
Ойлау кабылеттерін
дамыту
Түсіну
Қолдану
Талдау
5мин
Тыңдалым
Психологиялық ахуал орнату. Амандасу.
-Балалар,Шеңберге тұрайық,достарымызбен қол
ұстасайық!Барлығымыз жақсы көңіл күйде бір- бірімізге
тілегімізді айтайық!Бір- бірімізге қарап күлкімізді сыйлайық!
Қол алысып,қане, біз,
Достасайық бәріміз
Айтарым бар сендерге,
Тез тұрыңдар шеңберге,
Қандай жақсы бір тұру
Достарменен бір жүру!
Қандай жақсы дос болу!
Ширату жаттығуы:»Мен саған,сен маған»ойыны
Мұғалім: Доп беру арқылы
Балалар мен сендерге бірнеше сұрақ қоямын?
- Футболды немен ойнайды? Доп.
-Қай музыкалық аспаппен күй орындалады? Домбыра
-Айтқанда біз нені естиміз?Дыбыс
Бүгінгі сөздердің бірінші дыбысынайтайықшы қалай естіледі
«Д»-Д-Д қайталап хормен айту.
Айтылу барысында Дауысты,дауыссыз екенін
таниды,ажыратады
Балаларды қатарға қойып Доп,домбыра,дыбыс деп 3 топқа
бөлем
«Бірге ойлайық» әдісі бойынша
№1тапсырмаТоппенжұмыс:
Достар,Дулат,дана,дала,далада
1-топБерілген сөздерден дауыссыз дыбыстардың астын
сызу
2-топ Берілген сөздердібуынға бөлу
3-топ Берілген сөздерден дауысты дыбыстардың астын сызу
Бағалау: «Бағдаршам» әдісі арқылы мұғалім тарапынан
Жақсы орындаған топқа жасыл шам,
Орташа орындаған топқа сары шам
Дұрыс емес орындаған топқа қызыл шам беріледі
Дескриптор
Таныды,ажыратты,буынға бөлді
№2-тапсырма» Қар кесегі «әдісі бойынша
Бәрі тыңдап, әркім өз ойын айтып, бір шешімге келеді
Оқулықтан 55-беттегі 1-жаттығуды тыңдау
Мұғалім оқиды.
Достары көп Мараттың,
Ойнайды олар аулада.
Ағасымен Болаттың
Шаттық шеңбері
Доп
Кеспе
тапсырмалар
сөздер
Үштілдік
Сергіту сәті
2мин
5-минут
Жазылым
«Бағытталған жазу»әдісі
Жинақтау
Оқылым
5мин
Барады олар тауға да.
1.Сұрақ:Бұл өлең бе,әлде әңгіме ме?-Өлең.
2.Өлеңнің негізгі ойын білдіретін сөзді айту.-Достар.
Тілдік мақсат
Дос-друг-frend.Мұғалімнің көмегімен қайталау.
Бағалау:Ауызша мадақтау
Дескриптор:Тыңдалды,пікірін айтты,негізгі ойды тапты
Қимылдар жасау арқылы орындау
Добым, добым домалақ,
Тоқтамайсың домалап.
Үстел үстін бүлдірдің,
Тәрелкені сындырдың.
Тентек болып кеттің деп,
Тұрмын сені тепкім кеп.
Доп безек қағады,
Секіріп еденде.
Біресе жоғары,
Біресе төменде.
Секіріп сондай-ақ,
Жаттығу оңай-ақ
Бағытталған жазу» әдісі
№3-тапсырма Дәптермен жұмыс«Дд» әрпін жазу
1.Алдымен ауада жазып үйрену.Дәптерге үлгі бойынша
көркем етіп жазу
2.Дыбыстарды әріппен сәйкестендіру
Бағалау:»Бас бармақ» тәсілі
Дескриптор:Каллиографиялық талаптарға сай жазды,
дыбыс пен әріпті сәйкестендірді
«Дауыстап оқу» әдісі
№ 4- тапсырма
Жеке жұмыс кезекпен дауыстап оқу мұғалімнің
бағытымен
Оқулықтан 2-жаттығу 55-бет Буынға бөліп,қайталанған
сөздерді тұтас,түсініп оқып дағдылану.
Дала аула Да на Ду лат
Далада ауа таза. Дана, Дулат аулада.Олар доп ойнады.
Дана,Дулат –достар.
Оқулықпен
жұмыс 55-бет
Тұтас,түсініп оқу
дағдысын қалыптастыру
Айтылым
Топпен жұмыс
5-минут
5мин
«Флишбоун»әдісі
Бағалау:»Үш шапалақ»
Дескриптор:Буынға бөліп оқыды
Қайталанған сөздерді тұтас,түсініп оқыды
Топпен жұмыс Айтылым
№ 5- тапсырма1-топСюжетті суретпен шағын әңгіме
құрау
2-топСуреттерден Д әрпі бар сөзді тап
3-топ Доп,дәптер,домбыра сөздерімен сөйлем құрау
Бағалау:»Өз- өздерін бағалау Смайлик арқылы»
Дескриптор:Сюжетті суретке шағын әңгіме құрап айтты
Суреттерде» Д «әріпі бар сөздерді айтты
Сөздерден сөйлемдер құрады.
Кері байланыс
Бүгін біз қандай дыбыспен таныстық?
«Д» дыбысы дауысты ма,әлде дауыссыз ба?
Ал ,балалар ,»Д» әріпінен басталатын достарыңның атын
жазып.»Д» әріпінен басталатын сөздер жазып
«Балық сүйегіне» жапсыра қойыңдар
Достар
....Д....................................................
Д әріпінен басталатын сөздер
«Екі жұлдыз,бір тілек»
Топтар арасында сабақта жақсы жұмыс істеген топқа
стикерлерді сыйлайды.Сыныптастарына бір тілек тілейді
Сабақ соңында оқушылар кері байланыс жүргізеді
Жұмыс дәптері
Сабақтың соңы
Кері байланыс
Сабаққа саралау
Бүгінгі сабақ ұнады ма?
Не үйрендіңдер?
Не білдіңдер?
Ұсыныс болса айтады:
Не оңай болды?
Не қиын болды?
Не білгісі келеді?
Стикерлерін жапсырады(Қызыл,сары,жасылкөздерге)
Бағалаутәсілдері:»Бағдаршам»,»Ауызша мадақтау»,
«Бас бармақ»,»Үш шапалақ»,»Смайлик арқылы өзара »
Саралау:
Блум таксономиясы бойынша білім игеруге бағытталған
алты қадам негізінде сабақ
жүргіздім(білу,тану,түсіну,қолдану,талдау,жинақтау,бақалау)
Жұмыс формалары:топтық,жеке.
Пән мазмұны «Спираль»әдісі негізінде құрылды
Қолданылған әдістер:»Бірге ойлайық»,»Қар кесегі»,
«Бағытталған жазу»
Күтілетін нітиже:
Тілдік дағдыны қамтитын жаттығуларды біртіндеп енгізу
(Walberg 2004` тақырыпты талқылау лексиканы көздейді
Оқылым бойынша тапсырмаға қызығушылық
туғызады,оқығанның негізінде жазбаша тапсырма
орындаудың үлгісі ұсынылады. Дақдылардың енгізу тағы бір
жолы аудио мәтін тыңдап немесе бейнематериал көрсетуге
болады.
Оқылым,жазылым,айтылым,тыңдалым осы төрт дағдыны
барынша жетілдіруге мүмкіндік беру
26-бет
Әріптің жазу
үлгісі
Бейнеролик
Оқулықтан
55-бет