Сабақ: Қазақ
тілі
|
Мектеп: «Мариногорка орта мектебі»
КММ
|
Күні: 27.04.
2016
|
Мұғалімнің
есімі: Кайынбаева Альмира
Адылкановна
|
Сынып: 1
|
Қатысқандар
саны: 31
|
Қатыспағандар
саны: 0
|
Сабақ
тақырыбы: Менің елім-
Қазақстан
|
Сабақ негізделген
оқу
мақсаты
|
О1.1.1 Таныс
сөздерді буынға бөліп оқиды және сөздердің мағынасын
түсінеді.
|
Сабақ
мақсаттары
|
Барлық
оқушылар:
|
|
Оқушылардың басым
бөлігі:
|
|
Кейбір
оқушылар:
|
|
Тілдік
мақсат
|
Оқушылар орындай
алады:
|
Негізгі сөздер
мен тіркестер:
Қазақстан, менің елім, Астана
қаласы, Ту, Елтаңба, Әнұран т.б.
|
Талқылауға арналған
сұрақтар:
|
-
Сен қайда
тұрасың?
|
-
Астана қаласына
бардың ба?
|
-
Біздің Президентіміз
кім?
|
-
Тудың түсі
қандай?
|
Пәнаралық
байланыс
|
Дүниетану,
еңбек
|
Алдыңғы
оқу Қызығушылықтарын
ояту.
3
мин
|
Ұйымдастыру:
-
Оқушылармен сәлемдесу, ауа
райын, бүгінгі күнді сұрау.
-
Кезекшімен
әңгімелесу
-
Рефлексия. Көңіл-күйлерін
смайликтер арқылы анықтау.
1. Ұ
Суреттер беріледі сол
суреттердің бірінші әріптерін құрастырып, сөз құрайды. (барлық
оқушылар орындайды)
1) Қаз 2) арыстан 3)
зіл 4) аю 5) қоян 6) сиыр 7) тауық 8) ат 9)
нар
|
|
Дескрипторлар
(Тақтаға шығару)
-
Мәтіндегі сөздерді буынға
бөліп, дауыстап оқиды.
-
Таныс емес сөздердің мағынасын
түсінеді.
-
Сөз тіркесін, сөйлем
құрастырып айтады.
|
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған
жаттығулар
|
Ресурстар
|
Басталуы 1
мин.
7
мин.
2
мин
|
2.Сабақтың тақырыбын, мақсатын
айту.
- Қане, балалар,
мына картаға қарайық (Слайд)
- Бұл қай
мемлекет?
- Иә,
Қазақстан
Сабақтың тақырыбы
«Менің елім – Қазақстан»
3.Ұ Мәтінді дауыстап оқу,
оқушыларға буынға бөліп, тізбекпен оқыту (барлық оқушылар
орындайды)
Қазақстан
Ме-нің е-лім –
Қа-зақ-стан. Қа-зақ-стан-ның Туы, Ел-таң-ба-сы, Ән-ұ-ра-ны бар.
Қа-зақ-стан – үл-кен мем-ле-кет. Қа-зақ-стан-ның ас-та-на-сы –
Ас-та-на қа-ла-сы.
Сөздікпен жұмыс.
Жаңа сөздерді, сөз тіркесін оқу, қайталау, дауыстап оқу, тізбектей
оқу.
ел –
страна
мемлекет –
государство
қала –
город
астана –
столица
Астана қаласы –
город Астана
Ж
Осы сөздердің мағынасын
түсінгеннен кейін (барлық оқушылар) сөз тіркесін (оқушылардың
көбі), сөйлем құрау, аудармасын айту(кейбір
оқушылар)
|
Интернеттен
Оқулықтан
|
Ортасы 5
мин
10
мин
2
мин
10
мин
|
Талқылауға арналған
сұрақтар:
1. Сен қайда
тұрасың?
2. Астана қаласына
бардың ба?
3. Біздің
Президентіміз кім?
4. Тудың түсі
қандай?
4.Пазл әдісі бойынша оқушыларды екі
топқа бөлу.
Т Қазақстанда не бар? (барлық
оқушылар)
«Қазақстан» жазуын
беріп, ойлағандарын қағаз бетіне салдырту. Салған суреттерін
айтқызу.
Қазақстан
Топтарды өзара «бас
бармақ» арқылы бағалату.
Сергіту сәті
«Қара жорға»
5. ЖЖ
Түрлі-түсті қағаздан туды
дайындату.
Әр жұп келесі жұпты стикер
арқылы бағалайды.
|
|
Соңы
5
мин
|
Кері
байланыс
|
|
Қосымша
ақпарат
|
Саралау - Сіз қосымша көмек
көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға
тапсырманы күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз?
|
Бағалау-Оқушылардың үйренгенін қалай
жоспарлайсыз?
Жетті,
талпынды
|
Пән аралық
байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау
ережелері
АКТ мен
байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
|
•
Менің елім тақырыбы бойынша
өтілген жаңа сөздермен сөйлем, құрастырады, аудармасын
айтады.
|
Формативті
бағалау
|
АКТ, дүниетану,
еңбек.
|
Рефлексия
Сабақ/оқу мақсаттары
шынайы ма?
Бүгін оқушылар не
білді?
Сыныптағы ахуал
қандай болды?
Мен жоспарлаған
саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде
үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және
неліктен?
|
Төменгі бос
ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің
сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
|
Қорытынды
бағамдау
Қандай екі нәрсе
табысты болады (Оқытуда да, оқуда да ескеріңіз
)?
1.
2.
Сабақ барысында
мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіруге көмектесетінін не
білдім?
|