Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
5.2 Мектеп өмірі. Әдепті бала – арлы бала. |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
07.10.2022 ж. |
|
|
Сынып: 5 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Менің мектебім |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.5.1 тірек сөздер, жетекші сұрақтар арқылы негізгі тақырыпты анықтау; 5.2.5.1 берілген сұрақты дұрыс түсініп, лайықты жауап беру, шағын диалогке қатысу |
|
|
Сабақтың мақсаты: (бағалау критерийлері) |
|
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Қолдану |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2-3 минут |
Ұйымдастыру Сәлемдесу, түгендеу Психологиялық ахуал. «Раушан гүл». Би. |
Амандасады, сабаққа назарын аударады.
Оқушылар билейді. |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы
|
Музыка |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы: (4-5 мин) |
Үй жұмысын тексеру Өздерін тақтада берілген жауаптармен тексереді |
Үй жұмысын сәйкестендіреді. |
«Бағдаршам» әдісі арқылы өздерін бағалайды Әр оқушыға үш түрлі түсті Медальдер беріледі: Жасыл- барлығы дұрыс Сары- 1-2 қате бар Қызыл-3-тен көп қате
|
Жұмыс дәптері Түрлі түсті карталар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы: 30 мин |
Қызығушылықты ояту. «Кім жылдам» ойынын ойнайық. Мына сандықшадан сұрақ алып, бір-біріне қоямыз. Кәмпитті дұрыс жауап берген оқушы алады.
- Балалар, біз сендермен қандай тақырыпқа сөйлестік? - Мектеп. - Жақсы балалар, бүгін біз сендермен осы мектеп тақырыбына тағы да тоқталып, білімімізді көрсетеміз. «Сөзжұмбақ
шешу» арқылы жаңа сабақтың тақырыбын
ашу Учитель. Широкий. Дежурный. Книга. Окно.
Класс. М Жаңа сөздер: Қызыл- красный Күлгін- розовый Жабдықталған - оборудованный Жиһаз- мебель Тілдік бағдар: сын есім Тыңдалым. Оқылым 27-бет 3-тапсырма. Мәтінді тыңда. Айтылым. 4-тапсырма. Сұрақтарға толық әрі қысқа жауап бер. Үлгі: Сұрақ: Оның отбасы қайда көшіп келді? Толық жауап: Оның отбасы биыл қалаға көшіп келді. Қысқа жауап: Қалаға. Жазылым. Мәтіннен төмендегі берілген сөздердің синонимін тап. (6-тапсырма. 28 бет. 5-сынып Қазақ тілі оқулығы.) |
Сөздік дәптеріне жазып алады. Дескриптор: Сұрақтарға жауап беред. Сөзжұмбақтыы шешеді Дескриптор: - Мәтінді түсініп оқиды. «Ыстық орындық» әдісі бойынша сұрақтарға жауап береді. Дескриптор: - Сұраққа дұрыс жауап бере алады. Дескриптор: - Тәуелдік жалғаулы сөзді теріп жазады. |
«Басбармақ» әдісі арқылы бір-бірін бағалайды өздерін
|
Интербелсенді тақта Сөздік дәптері Оқулық Оқулық Жұмыс дәптері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақты қорытындылау 4-минут |
Жаңа сөздерді қайталайды. |
Берілген карточка бойынша сәйкестендіру жұмысын істейді. |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы |
Карточкалар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы: (3 мин) |
Рефлексия «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі Бүгінгі сабақ бойынша кері байланыс алу
Үй тапсырмасы: 8-тапсырма. 28 бет. |
Бүгінгі сабақтағы алған
білімдері бойын Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқа мерзімді сабақ
жоспары
Бөлім:
5.2 Мектеп өмірі.
Әдепті бала – арлы бала.
Педагогтің аты-жөні
Күні:
07.10.2022
ж.
Сынып: 5
«Б» Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы:
Менің
мектебім
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: 5.1.5.1 тірек сөздер, жетекші
сұрақтар арқылы негізгі тақырыпты
анықтау;
5.2.5.1 берілген
сұрақты дұрыс түсініп, лайықты жауап беру, шағын диалогке
қатысу Сабақтың мақсаты:
(бағалау
критерийлері) Негізгі тақырыпты анықтай
алады.
Берілген сұраққа
жауап, ашығн диалог құра
алады.
Ойлау
дағдыларының деңгейлері
Қолдану
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау Ресурстар 2-3
минут
Ұйымдастыру
Сәлемдесу,
түгендеу
Психологиялық
ахуал. «Раушан
гүл». Би.
Амандасады, сабаққа
назарын аударады.
Оқушылар
билейді. Ынталандыру сөздерін қолдану
«жақсы», «жарайсың», «өте
жақсы
Музыка Сабақтың
басы: (4-5
мин) Үй жұмысын
тексеру Өздерін тақтада берілген
жауаптармен тексереді Үй жұмысын
сәйкестендіреді. «Бағдаршам» әдісі арқылы өздерін
бағалайды Әр оқушыға үш түрлі түсті
Медальдер беріледі: Жасыл- барлығы
дұрыс Сары-
1-2
қате
бар Қызыл-3-тен көп
қате Жұмыс
дәптері
Түрлі түсті
карталар Сабақтың
ортасы: 30
мин Қызығушылықты
ояту. «Кім жылдам» ойынын
ойнайық. Мына сандықшадан сұрақ алып,
бір-біріне қоямыз. Кәмпитті дұрыс жауап берген оқушы
алады. Сен таңертең қайда келесің? (
мектепке) «Мектеп» сөзі қай тілден
шыққан? (араб) Мектеп сөзі қандай ұғымды
білдіреді? (оқу орны) Алғашқы қоңырау қашан
соғылады? (1-қыркүйекте) Біздің мектеп неше қабатты?
(екі) Мектеп қандай? (үлкен, кең,
жаңа) Қазақ тілі кабитеті қай
қабатта? (екінші қабатта) - Балалар, біз сендермен
қандай тақырыпқа сөйлестік? -
Мектеп. - Жақсы балалар, бүгін біз
сендермен осы мектеп тақырыбына тағы да тоқталып, білімімізді
көрсетеміз. «Сөзжұмбақ
шешу» арқылы жаңа сабақтың тақырыбын
ашу Учитель. Широкий. Дежурный. Книга. Окно.
Класс. М Жаңа
сөздер: Қызыл-
красный Күлгін-
розовый Жабдықталған -
оборудованный Жиһаз-
мебель Тілдік бағдар: сын
есім Тыңдалым.
Оқылым 27-бет 3-тапсырма. Мәтінді
тыңда. Айтылым. 4-тапсырма. Сұрақтарға толық әрі қысқа
жауап бер. Үлгі: Сұрақ: Оның отбасы қайда көшіп
келді? Толық
жауап: Оның отбасы биыл қалаға көшіп
келді. Қысқа
жауап: Қалаға. Жазылым. Мәтіннен
төмендегі берілген сөздердің синонимін
тап. (6-тапсырма. 28 бет.
5-сынып Қазақ тілі оқулығы.) Сөздік дәптеріне жазып
алады. Дескриптор: Сұрақтарға жауап
беред. Сөзжұмбақтыы
шешеді Дескриптор: - Мәтінді түсініп
оқиды. «Ыстық
орындық» әдісі бойынша
сұрақтарға жауап береді. Дескриптор: - Сұраққа дұрыс жауап
бере алады. Дескриптор:
- Тәуелдік жалғаулы сөзді теріп
жазады. «Басбармақ» әдісі арқылы бір-бірін
бағалайды өздерін Интербелсенді
тақта Сөздік
дәптері Оқулық Оқулық Жұмыс
дәптері Сабақты
қорытындылау
4-минут
Жаңа сөздерді
қайталайды.
Берілген карточка
бойынша сәйкестендіру жұмысын
істейді. Ынталандыру сөздерін қолдану
«жақсы», «жарайсың», «өте
жақсы
Карточкалар Сабақтың
соңы: (3
мин) Рефлексия «Екі жұлдыз, бір тілек»
әдісі Бүгінгі сабақ бойынша кері
байланыс алу
Үй
тапсырмасы: 8-тапсырма. 28
бет. Бүгінгі сабақтағы алған
білімдері бойын | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||















