|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Өзім туралы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сарбасова Дильназ Жанболатовна |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№1сабақ. Менің отбасым. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.1.1 отбасылық мұрағат негізінде отбасы мүшелерінің ауызша портретін жасау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Отбасы қандай болатынын, отбасының қалай өмір сүретінін біледі Отбасы құндылығы туралы айтуды үйренеді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Негізгі ұғым |
Отбасы, ата, әже, әке, ана, қамқорлық |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Тақырыпты ашу Жұмбақ шешейік Әке-шешем, Ата-әжем, бауырым, Бәрі бірге Білдіреді бір ұғым. (отбасы) – Бұл сабақта біз отбасы туралы айтатын боламыз. Жаңа тақырып 1-тапсырма «Галареяға саяхат» әдісі Әр оқушы өзінің отбасының фотосуретін көрсетіп, осы жайлы әңгімелеу. 2-тапсырма Берілген мәтіндерді балалар оқып алады. Кез-келген адамның өз отбасы бар. Отбасы-қоғамның бір бөлшегі. Оған бір үйде тұратын ең жақын адамдар жатады. Олар: атасы мен әжесі, әкесі мен анасы, ағасы мен әпкесі және іні-қарындастары. Ата-туыстық қатынасты білдіретін атау.Әкенің әкесі немесе ағасы; Әже - баланың әкесінің, сондай-ақ, анасының шешесін атайтын, туыстық қатынасты білдіретін атау. Одан арғылары үлкен әже немесе ұлы әже деп аталады. Әке - өзінен туған немесе асырап алған баласы бар ер адам, туыстық қатынасты білдіретін ұғымның атауы. Ана - ұлы адам, қасиетті жан.Ана бір қолымен бесікті тербетсе, бір қолымен әлемді тербетеді деген. Қамқорлық адамның өзгелерге деген ыстық ықыласын білдіреді Сұрақ: Отбасы деген не? «Отан отбасынан басталады» деген мақалды қалай түсінесіңдер? «Қамқорлық көрсету», «көмектесу» деген сөзді қалай түсінесіңдер? Отбасы құндылығы деген не? Айтып көр 3-тапсырма «Кел табайық» әдісі Сөздер мен суреттердің жұбын тап. Сергіту сәті https://youtu.be/744V_ESD7-Y?si=MP729e71jXmYFAsG 4-тапсырма Жұптық жұмыс «Отбасымның суреті» ойыны Әр жұпқа отбасы туралы дайын боямақ беріледі. Соны бояп, отбасы туралы өз ойларын айтады 5-тапсырма ҚЖ: «Алтын балыққа арналған аквариум» әдісі Оқушыларға жасырын суреттер таратылады, кімге балық түссе, сол алтын балық болады, оқушы алтын балықтың маскасын киіп, ортаға шығады. Басқа оқушылар оған сұрақтар қояды. Тақырып: «Отбасы» Үй тапсырмасы Зерттеу тапсырмасы: Анаң мен әкеңнен қалай оқығандығы, отбасындағы үлкендер мен кішкентайларға қалай көмектескендері туралы сұрап білу. Өз отбасыңның тарихы туралы білу, сурет альбомын зерттеу. Өз отбасың туралы әңгіме құрастыру.
|
Бір-бірімен амандасады Жұмбақ шешеді Өз отбасылары туралы айтады. Мәтіндерді оқиды https://learningapps.org/view14621177 Сергіту сәтін орындайды Боямақпен жұмыс жасайды Қосымша жұмыс атқарады Үй жұмысына зерттеу тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: «Банкомат»әдісі Берілген тапсырма бойынша әңгіме құрай алады. 1б
Дескриптор: Берілген мәтіндерді түсініп оқиды-1б Сұрақтарға жауап береді-1б ҚБ: «Банкомат» әдісі
Дескриптор: Отбасының суретін салады-1б Отбасы туралы өз ойларын айта алады-1б
Дескриптор: Тақырыпқа байланысты сұрақтар қоя алады-1б Сұрақтарға нақты жауап береді-1б
Дескриптор: Өз отбасы тарихын зерттейді-1б Зерттеу нәтижелерін дұрыс жеткізе алады-1б Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Білім беру
ұйымының атауы
Пәні:
Дүниетану
Бөлім:
Өзім
туралы
Педагогтің
аты-жөні:
Сарбасова Дильназ
Жанболатовна
Күні:
Сынып:
2сынып
Сабақтың
тақырыбы:
№1сабақ. Менің
отбасым.
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты:
2.1.1.1 отбасылық
мұрағат негізінде отбасы мүшелерінің ауызша портретін
жасау
Сабақтың
мақсаты Отбасы қандай болатынын,
отбасының қалай өмір сүретінін
біледі
Отбасы құндылығы
туралы айтуды үйренеді
Негізгі
ұғым
Отбасы, ата, әже,
әке, ана, қамқорлық
Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі//
уақыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақ тың
басы 5
минут Сабақ тың
ортасы 25
минут Кері
байланыс 5
минут Психологиялық ахуалды
жақсарту
Тақырыпты
ашу Жұмбақ
шешейік Әке-шешем, Ата-әжем,
бауырым, Бәрі
бірге Білдіреді бір ұғым.
(отбасы) – Бұл сабақта біз отбасы туралы
айтатын боламыз. Жаңа
тақырып 1-тапсырма «Галареяға саяхат»
әдісі Әр оқушы өзінің отбасының
фотосуретін көрсетіп, осы жайлы
әңгімелеу. 2-тапсырма Берілген мәтіндерді балалар
оқып алады. Кез-келген адамның өз отбасы
бар. Отбасы-қоғамның бір бөлшегі. Оған бір
үйде тұратын ең жақын адамдар жатады. Олар: атасы мен әжесі, әкесі
мен анасы, ағасы мен әпкесі және
іні-қарындастары. Ата-туыстық қатынасты білдіретін атау.Әкенің
әкесі немесе
ағасы; Әже
- баланың әкесінің, сондай-ақ, анасының
шешесін атайтын, туыстық қатынасты білдіретін атау. Одан арғылары
үлкен әже немесе ұлы әже деп
аталады. Әке
- өзінен туған немесе асырап алған баласы бар
ер адам, туыстық қатынасты білдіретін ұғымның
атауы. Ана
- ұлы адам, қасиетті жан.Ана бір қолымен
бесікті тербетсе, бір қолымен әлемді тербетеді
деген. Қамқорлық
адамның өзгелерге деген ыстық ықыласын
білдіреді Сұрақ: Отбасы деген
не? «Отан отбасынан басталады»
деген мақалды қалай
түсінесіңдер? «Қамқорлық көрсету»,
«көмектесу» деген сөзді қалай
түсінесіңдер? Отбасы құндылығы деген не?
Айтып көр 3-тапсырма «Кел табайық»
әдісі Сөздер мен суреттердің жұбын
тап. Сергіту
сәті https://youtu.be/744V_ESD7-Y?si=MP729e71jXmYFAsG 4-тапсырма Жұптық
жұмыс «Отбасымның суреті»
ойыны Әр жұпқа отбасы туралы дайын
боямақ беріледі. Соны бояп, отбасы туралы өз ойларын
айтады 5-тапсырма ҚЖ: «Алтын балыққа арналған
аквариум» әдісі Оқушыларға жасырын суреттер
таратылады, кімге балық түссе, сол алтын балық болады, оқушы алтын
балықтың маскасын киіп, ортаға шығады. Басқа оқушылар оған сұрақтар
қояды. Тақырып:
«Отбасы» Үй
тапсырмасы Зерттеу тапсырмасы: Анаң мен
әкеңнен қалай оқығандығы, отбасындағы үлкендер мен кішкентайларға
қалай көмектескендері туралы сұрап білу. Өз отбасыңның тарихы
туралы білу, сурет альбомын зерттеу. Өз отбасың туралы әңгіме
құрастыру. Бір-бірімен
амандасады Жұмбақ
шешеді Өз отбасылары туралы
айтады. Мәтіндерді
оқиды https://learningapps.org/view14621177 Сергіту сәтін
орындайды Боямақпен жұмыс
жасайды Қосымша жұмыс
атқарады Үй жұмысына зерттеу
тапсырмасын алады
Кері байланыс
жасайды Мақтап, мадақтап
отыру Дескриптор: «Банкомат»әдісі Берілген тапсырма бойынша
әңгіме құрай алады.
1б
Дескриптор: Берілген мәтіндерді түсініп
оқиды-1б Сұрақтарға жауап
береді-1б ҚБ: «Банкомат»
әдісі
Дескриптор: Отбасының суретін
салады-1б Отбасы туралы өз ойларын айта
алады-1б
Дескриптор: Тақырыпқа байланысты сұрақтар
қоя алады-1б Сұрақтарға нақты жауап
береді-1б
Дескриптор: Өз отбасы тарихын
зерттейді-1б Зерттеу нәтижелерін дұрыс
жеткізе алады-1б | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

















