Оқу ісінің меңгерушісі:_________________
|
|
Бастауыш сынып мұғалімі: Бижанова Тұрар Жағыппарқызы Күні: 22.11 Сынып: 1а Пәні:Сауат ашу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Менің отбасым. Қ дыбысы мен әрпі. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жетістік критерийлері |
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
ана тілі,көркем еңбек сабағы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Аудиожазба , таныстырылым. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік құзыреттілік |
Қ дыбысы мен әрпі. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеу.Амандасу. Психологиялық ахуал туғызу. Біз балдырған баламыз, Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз. -Балалар,қандай көңіл күйдесіңдер? -Керемет! -Сабаққа қандай дайындықпен келдіңдер? Тамаша! -Ендеше сабағымызды бастайық. Топқа бөлу. Ұқсас суреттерді таңдау арқылы. 1.Қарбыз. 2.Қауын. 3.Қызанақ. 4.Қияр. Ой қозғау. -Балалар,қазір қай мезгіл? -Балалар,күз мезгілі қандай айлардан тұратынын білеміз бе? -Күз мезгілі несімен ерекшеленеді? -Қарбыз,қауын,қызынақ,қиярға сипаттама беру. -Қ әрпінен басталатынын анықтау. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 19 минут |
«Айнамен жұмыс» Қ дыбысы дауыссыз дыбыс. Өкпеден шыққан ауа кедергіге ұшырап айтылып тұр. Дауыссыз дыбыс Үн мен салдырдың қатысына қарай. Қатаң,Ұяң, Үнді. Айтылуына қарай: Шұғыл,Ызың. Жасалуына қарай: Тіл, тіл алды, тіл ұшы, тіл ортасы,тіл арты, Ерін, ерін мен тіс, Тіс, Көмей,мұрын жолды. Қ-қатаң,шұғыл,тіл арты. Қ дыбысын айтқанда тіліміз артқа тартылады, ерніміз созылады, тістің арасы ашық, тілдің ұшы астыңғы тіске тиеді, тілдің түбірі жұмсақ таңдайға тіреледі. Дем жоғары көтерілген тіл мен таңдай арасынан атылып шығады. Қ дыбысы тілімізде өте жиі қолданылады Электронды оқулық.(видео көрсету) (Ұ)Оқылым. «Сиқырлы микрофон» Қа ла қа ра қа лақ қал та Қо ла қо ра қо нақ тақ та А сық қар мақ тал қан Қа нат Қа сық сыл дыр мақ тыш қан Қу ат Мы сық та мақ а ла қан Қа сым Та уық ты мақ қо ша қан Қа лам Қалыптастырушы бағалау:Смайлик (Ж)Жазылым. «Дәптермен жұмыс» Енді дыбыстың таңбасы Қ әрпінің жазылуын үйренеміз.. Қаламды жазу жолының жоғарғы сызығына қойып, тік қиғашпен төмен түсіп, қайтадан әріп ортасына дейін көтеріліп, қиғашпен оңға-жоғары көтеріліп, жол сызығына келіп, сәл төмен түсеміз. Қаламды алып, әріп ортасына қойып, "орындық " жасап, аяғын ілмектеп,төменгі қосымша жолдан "ілмек жіп"жалғаймыз. Ауада жазу Қалыптастырушы бағалау: Смайлик
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сергіту сәті 1 минут |
«Мен қазақпын» |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қызықты тапсырма 8 минут |
(Т) «Ойлан,тап?» Кестедегі сандарды қолданып,сөздер шығару. Дыбыстық талдау жасау. І-топ
186245 1434
ІІ-топ
98182 2534 ІІІ-топ
74942 2414 ІV-топ
74682 24149 Қалыптастырушы бағалау.Смайлик |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 минут
|
«Доп лақтыру» -Бүгінгі сабақта қандай әріппен таныстық? -Қ әрпінен басталатын қандай сөздермен таныстық? -Дауыссыз дыбыс дегеніміз не? Дауыссыз дыбыс нешеге бөлінеді? Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді жетістік баспалдағы арқылы бағалау.
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Мадақтау Тамаша!Жарайсың!Өте керемет! Смайлик (Қоржынға жинау) Жетістік баспалдағы |
Көркем еңбек. Үшкір заттардан,партаның ұшынан. Қ әрпі мен дыбысына байланысты бейнежазба. Сыныпта орынсыз қозғалыс жасамау.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. |
Сабақтағы оқу мақсатым шынайы болды ма?
Қандай екі нәрсе ұтымды болды?
|
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Менің отбасым "Ққ дыбысы мен әрпі"
Ашық сабақ. Менің отбасым "Ққ дыбысы мен әрпі"
Оқу ісінің меңгерушісі:_________________
|
|
Бастауыш сынып мұғалімі: Бижанова Тұрар Жағыппарқызы Күні: 22.11 Сынып: 1а Пәні:Сауат ашу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Менің отбасым. Қ дыбысы мен әрпі. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жетістік критерийлері |
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
ана тілі,көркем еңбек сабағы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Аудиожазба , таныстырылым. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік құзыреттілік |
Қ дыбысы мен әрпі. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеу.Амандасу. Психологиялық ахуал туғызу. Біз балдырған баламыз, Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз. -Балалар,қандай көңіл күйдесіңдер? -Керемет! -Сабаққа қандай дайындықпен келдіңдер? Тамаша! -Ендеше сабағымызды бастайық. Топқа бөлу. Ұқсас суреттерді таңдау арқылы. 1.Қарбыз. 2.Қауын. 3.Қызанақ. 4.Қияр. Ой қозғау. -Балалар,қазір қай мезгіл? -Балалар,күз мезгілі қандай айлардан тұратынын білеміз бе? -Күз мезгілі несімен ерекшеленеді? -Қарбыз,қауын,қызынақ,қиярға сипаттама беру. -Қ әрпінен басталатынын анықтау. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 19 минут |
«Айнамен жұмыс» Қ дыбысы дауыссыз дыбыс. Өкпеден шыққан ауа кедергіге ұшырап айтылып тұр. Дауыссыз дыбыс Үн мен салдырдың қатысына қарай. Қатаң,Ұяң, Үнді. Айтылуына қарай: Шұғыл,Ызың. Жасалуына қарай: Тіл, тіл алды, тіл ұшы, тіл ортасы,тіл арты, Ерін, ерін мен тіс, Тіс, Көмей,мұрын жолды. Қ-қатаң,шұғыл,тіл арты. Қ дыбысын айтқанда тіліміз артқа тартылады, ерніміз созылады, тістің арасы ашық, тілдің ұшы астыңғы тіске тиеді, тілдің түбірі жұмсақ таңдайға тіреледі. Дем жоғары көтерілген тіл мен таңдай арасынан атылып шығады. Қ дыбысы тілімізде өте жиі қолданылады Электронды оқулық.(видео көрсету) (Ұ)Оқылым. «Сиқырлы микрофон» Қа ла қа ра қа лақ қал та Қо ла қо ра қо нақ тақ та А сық қар мақ тал қан Қа нат Қа сық сыл дыр мақ тыш қан Қу ат Мы сық та мақ а ла қан Қа сым Та уық ты мақ қо ша қан Қа лам Қалыптастырушы бағалау:Смайлик (Ж)Жазылым. «Дәптермен жұмыс» Енді дыбыстың таңбасы Қ әрпінің жазылуын үйренеміз.. Қаламды жазу жолының жоғарғы сызығына қойып, тік қиғашпен төмен түсіп, қайтадан әріп ортасына дейін көтеріліп, қиғашпен оңға-жоғары көтеріліп, жол сызығына келіп, сәл төмен түсеміз. Қаламды алып, әріп ортасына қойып, "орындық " жасап, аяғын ілмектеп,төменгі қосымша жолдан "ілмек жіп"жалғаймыз. Ауада жазу Қалыптастырушы бағалау: Смайлик
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сергіту сәті 1 минут |
«Мен қазақпын» |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қызықты тапсырма 8 минут |
(Т) «Ойлан,тап?» Кестедегі сандарды қолданып,сөздер шығару. Дыбыстық талдау жасау. І-топ
186245 1434
ІІ-топ
98182 2534 ІІІ-топ
74942 2414 ІV-топ
74682 24149 Қалыптастырушы бағалау.Смайлик |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 минут
|
«Доп лақтыру» -Бүгінгі сабақта қандай әріппен таныстық? -Қ әрпінен басталатын қандай сөздермен таныстық? -Дауыссыз дыбыс дегеніміз не? Дауыссыз дыбыс нешеге бөлінеді? Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді жетістік баспалдағы арқылы бағалау.
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Мадақтау Тамаша!Жарайсың!Өте керемет! Смайлик (Қоржынға жинау) Жетістік баспалдағы |
Көркем еңбек. Үшкір заттардан,партаның ұшынан. Қ әрпі мен дыбысына байланысты бейнежазба. Сыныпта орынсыз қозғалыс жасамау.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. |
Сабақтағы оқу мақсатым шынайы болды ма?
Қандай екі нәрсе ұтымды болды?
|
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз






















