Материалдар / Ашық сабақ Менің туған өлкем. 1 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Менің туған өлкем. 1 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Бастауыш сынып ұстаздарына арналған дүниетану пәнінен ашық сабақ.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
23 Желтоқсан 2023
911
10 рет жүктелген
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

«Жамбыл облысы әкімдігінің білім басқармасы Тараз қаласының білім бөлімінің №40 Гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі



Ашық сабақ

(дүниетану)

1 «А» сынып





Бастауыш сынып мұғалімі: Асайенова А.Е



Тараз қаласы

2023-2024 оқу жылы

Жамбыл облысы, Тараз қаласы

«№40 гимназия мектебі»КММ

Бастауыш мынып мұғалімі

Асайенова Алмагуль Ергазыевна

Бөлім:

IV. Бізді қоршаған әлем

Педагогтің Т.А.Ә.

Асайенова Алмагуль Ергазыевна

Күні:

07.11.2023

Сынып: 1 «А»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

13 – сабақ.

Менің туған өлкем

( Дүниетану. Оқулық 40 – 42 бет, «Атамұра» баспасы, 2021 ж.)

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.1.3.2. Өзі тұратын елді мекеннің басты көшесін, ғимараттарын және көрнекі жерлерін сипаттау

Сабақтың мақсаты

Туған өлке дегеннің не екенін білу. Өз қаласы немесе ауылын сипаттап, олардың көрікті жерлері туралы білу. Өз мекенжайын сипаттап айту.

Кейбір оқушылар:

  • туған өлке туралы сурет көрсетілімдерін даярлайды;

өз мекенжайлары туралы фотоколлаж дайындайды.

Құндылық

Ар – ұят: Отбасының, өз ортасының абыройын асыру

Сабақтың барысы

Сабақтың

кезеңі\уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі

Ұйымдастыру кезеңі

1.Оқушылармен амандасу

2.Оқушыларды түгендейді

3.Көңіл - күйіміз қалай?

4.Ендеше сабағымызды бастайық?

Мейірімді жүрекпен

Ақ пейілді тілекпен

Амандасып алайық

Бір жадырап қалайық



1.Оқушылар мұғаліммен амандасады

2.Кезекші оқушыларды түгендейді

3.Керемет! Тамаша! Ғажап! Алақай!

4.Оқушылар сабаққа зейінін салады



Керемет!


Рисунок 1

ұйымдастыру


Ұжым ережесі







Алдыңғы білім

10 минут

Ұжымдық жұмыс ережесі

  • Сабақта бір - бірімізді : Сыйлаймыз, тыңдаймыз!

  • Сабақта уақытты: Үнемдейміз!

  • Сабақта тапсырмаларды: Нақты, дәл жауап береміз!

  • Сабаққа қатсықанда: Шапшаңдықты, тапқырлықты көрсетеміз!

Белсенділік танытып, жақсы баға аламыз!

«Кездейсоқ картасы» әдісі арқылы өткен сабақты қайталау.

-Көкжиек дегеніміз не?

-Көкжиек тұстарын анықтайтын құрал?

-Көкжиектің неше тұсы бар?

-Тұсбағдармен бағдарлау кімдерге қажет?

-Бағдарлау дегеніміз не?


Ұжымдық жұмыс ережесін сақтайды

Алған білімдерін пысықтайды

  • Көкжиек дегеніміз - айналадағы көзге көрінетін аспан мен жердің түйіскен жері.

  • Көкжиек тұстарын анықтайтын ең сенімді құрал – тұсбағдар.

  • Көкжиектің төрт тұсы бар. Солтүстік, оңтүстік, шығыс, батыс.

  • Тұсбағарды бағдарлау әсіресе теңізшілерге қажет. Бағыттан адаспауы үшін.

  • Бағдарлау – жергілікті жерде көкжиек тұстарын ажырату.




Керемет!







Белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдіс

Жарайсың! Жақсы!

Талпын!



ұжым




Рисунок 2

37-39 бет

оқулық

Сабақтың

басы

10 минут



Қызығушылығын ояту


Жаңа тақырып. «Анаграмма» әдісі

Әріптерді дұрыс қойсақ, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы шығады.

1 оқушыға оқытып жіберу. Сабағымыздың тақырыбы Менің туған өлкем.

Сабағымыздың мақсаты:Туған өлке дегеннің не екенін білу. Өз қаласы немесе ауылын сипаттап, олардың көрікті жерлері туралы білу. Өз мекенжайын сипаттап айту.

-Балалар назарымызды тақтаға аударып, мына бейнебаянды мұқият қарап алайық.

Біз өмір сүріп жатқан ел қалай аталады?

Қазақстан Республикасы біздің үлкен Отанымыз.

Біз осында туып - өсіп, өмір сүрудеміз. Біздің еліміз өте әсем және бай.

М: Оқулығымыздың 40-бетін ашып, мәтінді оқып шығайық.

М:Ал, енді оқушылар 1-тапсырма: Ұжымдық жұмыс. «Пазл» әдісі.

М: Сұраққа дұрыс жауап берсек пазл шығады.

М: Бұл біздің мемлекетіміз Қазақстанның жері. Қазақ жері – ұлан байтақ. Қазақстан жерінің көлемі 2,7 млн шаршы шақырым. Жеріміз дүние жүзіндегі ең ірі мемлекеттердің қатарына жатады.



  • Сұрақтарға жауап береді





  • Жаңа бөліммен танысады



Күн ретін айтады



Оқушылар жаңа білімнің тақырыбы мен мақсатын меңгереді






Ұжымдық жұмыс
































Рисунок 4

Оқулық

37 - бет.


Сабақтың

ортасы























ТРисунок 12 әжірбие

10 минут

Ұжымдық жұмыс
































М: Осы картадан Отанымыздың астанасы – астананы кім көрсетіп береді?

-Оңтүстік астанамыз қай қала? Алматы

-Өзіміздің тұрып жатқан қаламыз қалай аталады? Тараз. Кім көрсетеді?

-Тараз қаласы Қазақстанның қай бөлігінде орналасқан? Қазақстанның оңтүстік бөлігінде орналасқан. Жамбыл облысы.

М: Әр адамның өзі туған жерін атамекен дейміз.

-Ал сендердің туған жерлерін қалай аталады? Тараз қаласы туралы шағын бейнебаян көріп алайық.

2-тапсырма. Топтық жұмыс. 3 минут уақыт беру.

1-топ. «Балық қаңқасы» әдісі. Балықтың басына тақырыбын, Астана қаласы туралы суреттерді балықтың денесіне жапсырамыз.

Астана – біздің еліміздің бас қаласы. Отанымыздың астанасы. Бұл қала көрікті де үлкен қала. Есіл өзенінің оң жағында орналасқан. Астана – жас қала. Онда әдемі ғимараттар,ойын-сауық алаңдары өте көп. Ханшатыр, Бәйтерек бар. Астанада көп ұлттар тұрады. Ақорда – мұнда біздің президентіміз отыратын жері.

2-топ. «Жарнама» әдісі. Өз қаламыз Таразды жарнамалаймыз.

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!