ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
«№46.А.С.Пушкин атындағы мектеп-лицейі» КММ-сі
(білім беру ұйымының атауы
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
___________________________________________
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Жұмабаева Айгерім |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 2 сынып Пәні: Дүниетану |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Көліктің түрлері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.4.3 көлік түрлерін, олардың қажеттілігін арттыру 2.1.4.4 қоғамдық көліктегі өзін-өзі ұстау ережелерін түсіндіру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: көліктің түрлерін ажыратады,олардың қажеттілігін анықтайды,қоғамдық көліктегі өзін-өзі ұстау ережесін құрады. Көпшілік оқушылар: көлік түрлері мен оның атқаратын арнайы қызметтерін анықтайды. Кейбір оқушылар: Кездейсоқ жағдайларға байланысты телефон нөмірлерін теріп, арнайы машина шақыруға үйренеді. |
|
|
Бағалау критерийі |
. |
|
|
Тілдік мақсат |
Пәнге тән лексика мен терминология: Әуе көлігі, жерасты көлігі, жерүсті көлігі, суасты көлігі, су көлігі Диалогпен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер -көлік деген не ? -көліктің қандай түрлері бар? -көліктердің айырмашылығы не? |
|
|
Алдыңғы білім |
Өз қаласын, ауылының көрікті жерлерін сипаттайды. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин |
Қоңырау соғылады . Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтаймыз! Ұйымшыл боламыз десек 2 рет Белсенділік танытамыз десек 3 рет шапалақтаймыз |
Шапалақ ұрады |
|
4- сабақ Бас бармақ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың
ортасы |
Психологиялық дайындық. 3»мин
Айдос2 сынып оқушысы. Ол қалада тұрады. Оқуын бітіріп жазғы демелысқа шықты.Демалыс күндері Айдос ауылға ата-әжесіне барғысы келді бірақ,ауыл мен қаланың ортасында өзен, өзеннің үстінен көпір өтеді.Балаларға осы қаладан ауылға қарай қандай көлік түрлері қажет деген сауал тастап жұпта әңгімелесуге нұсқау беріледі. Балаларды сабақ мақсатымен таныстырамын оқушылар өздеріне ұнаған көлік түрлерін таңдап алуларын сұраймын.
Бейнетаспа:3 мин Олай болса балалар бейнетаспаға назар аударамыз(Көліктер туралы мағұлмат) . 3-тапсырма. 5 мин
Топтық жұмыстың нұсқауымен таныстыру: «Суретке ену» әдісі Өз топтарыңа берілген көлікті сипаттау сөздерін қысқаша жазыңыздар. (ертедегі көлік түрлерін қазіргі таңда тұрмыста қолданама, мысал келтір)
Сергіту сәті «Бағдаршам» Мұғалім оқушыға бағдаршамның түстерін көрсетеді, оқушылар соған қарай қимыл жасайды (тоқта, дайындал, жүр) 2 мин 5-тапсырма Дәптермен жұмыс 2 мин Көлік түрлерін көрсетілген түстер бойынша қоршап, сызып көрсет Жер үсті көліктері- жасыл Су көлігі-көк Әуе көлігін-қызыл Жер асты көлігін-қоңыр түспен қоршап сыз 6- тапсырма 5 мин Қ.Б: суреттердің астына көліктердің атауын жаз.
Жер үсті көліктері Су жолы көліктері Әуе жолы көліктері
Көліктер не үшін қажет? Жұпта ой бөліс.
Дескриптор :
7- тапсырма. 5 мин «Бірлес,ойлан,талқыла» Қоғамдық көліктерде өзін-өзі ұстау ережесін түсіндіріңдер, жазыңдар ( тақтаға көліктердің суреттері ілініп тұрады, оқушыларға кішкене жапсырма қағаз таратылады,сол жерге тапсырманы орындап, жапсырады) |
Берілген сауал бойынша өз пайымдауларын айтып, ортақ шешімге келеді. Оқушылар 3 топқа бөлініп отырады. Топ басшылары жасырылған көліктерді таңдайды.топ аттарын анықтайды Бір- біріне сәттілік тілейді Әуе көлігі(1топ) Су көлігі(2топ) Жер үсті көлігі(3 топ) Флипчартқа сипаттау сөздерін жазады Оқушылар сұраққа жауап береді, жұмысты берілген түріне қарай орындайды Талапқа сай орындайды Әр топ өз көліктері туралы сипаттап жазады Оқушылар тапсырманы топпен орындайды |
Бағалау критерийі Жұлдызшалар арқылы Бағалау
Бағалау криетерилері Көлік түрлерін ажыратады және олардың қызметін сипаттайды
Қ.Б.Отшашу арқылы Бағаланады Фигуралар арқылы бағаланады мадақтау
|
Слайд№1 Көлік түрлерін, ерте заманғы көліктер, қазіргі заманғы көліктер,олардың айырмашылығы турлы баяндалады Жұлдызша әдісі бойынша бағалау Оқулықпен жұмыс
Дәптермен жұмыс Смайликтер арқылы Жапсырма қағаз |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Мадақтау : 2 мин Әр топ жинаған баллдары бойынша(смайликтер,жұлдызша, от шашу, фигуралар) 1-орын,2- орын,3- орындармен марапатталады. |
Топ басшылары ортаға келеді |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлекция: Оқушы өзін – өзі бағалауы «Желкенді кеме» 5 мин көмегімен өткізу Егер сабақ толық түсінікті болса ,кеменің желкеніне жабыстырады,жартылай түсінікті болса, кеменің ортасына жабыстырады,ал мүлдем түсінбегені болса кеме сыртыңа ,суға жабыстырылады |
Сабақтан алған әсерлерін смаиликтермен жапсырады |
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Жұмабаева Айгерім БолатбекқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ :Менің туған өлкем 2 сынып дүниетану
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Ашық сабақ :Менің туған өлкем 2 сынып дүниетануМатериал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ :"Менің туған өлкем"
2 сынып дүниетану қмж
130- бұйрыққа сәйкес
Материал жариялаушы :
бастауыш сынып мұғалімі: Жұмабаева Айгерім Болатбекқызы
Материалдың қысқаша нұсқасы ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР «№46.А.С.Пушкин атындағы мектеп-лицейі» КММ-сі (білім беру ұйымының атауы Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар ___________________________________________ (сабақтың тақырыбы)
Сабақтың барысы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
























