|
Сабақ |
Пәні: Қазақстан тарихы |
Мектеп: «№ 3 арнайы мектеп-интернат» КММ |
||
|
Күні: 22.11.2024ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Даубаева Мадина |
|||
|
Сынып: 8 «Б» |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстандағы ұлттық автономиялар |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
8. 1.2.1 Қазақ зиялыларының қоғамдағы рөлі мен қызметін талдау. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Берілген тапсырманы мұғалімнің көмегімен орындау. |
|||
|
Коррекциялық мақсаты: |
Сөздік қорын молайту, дыбыстарын қадағалау, түзету. |
|||
|
Құндылықтарды дамыту: |
Елін, жерін, отанын қорғауға үйрету. Тілін құрметтеуге үйрету |
|||
|
Жетістік критерийлері |
О.Т.Ж. оқулықты көшіре алады О.О.Ж. жазбаша жұмысты мұғалімнің көмегімен орындайды О.Ж.Ж. берілген тапсырманы өз бетінше орындайды |
|||
|
Пәнаралық байланысы: |
Дене шынықтыру,әдебиет |
|||
|
Көрнекіліктер: |
Слайд,кеспе қағаз,видео |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың кезендері |
Сабақта орындалатын іс-әрекеттер |
|||
|
Басы 2 минут |
Ұйымдастыру сәті Сәлемдесу Оқушыларды сабаққа дайындау Психологиялық дайындық Жақсы көңіл-күй қалыптастыру |
|||
|
3 минут |
Тіл бұрышымен жұмыс
|
|||
|
5 минут |
Күнделікті сөздер
Үй тапсырмасы 1. қазақстан Азамат соғысының ең алғашқы ошақтары қайда пайда болды? 2. Әскери бөлімдерін құруда кімдер халық арасында ұйымдастырды? 3. Қай жылы,қай қалада бірінші рет алаш атты әскер полкі ұйымдастырылды? 4. бөкей Ордасында Құрылған қазақ атты әскери полкі кімдер басшыық етті ? 5.Азамат соғысы жылдарында Ә. Жангелдин елді немен қамтамасыз етті? Тест орындау
Азамат соғысы салдарынан
Қазақстанда көмір өндіру 1913 жылмен салыстырғанда қысқарды:
«Үш жүз» партиясының
негізін қалаған:
2016 жылы 150 жылдық
мерейтойы аталып өтілген тұлға:
Қазақстан аумарындағы
Азамат соғысының 1920 жылғы соңғы майданы:
|
|||
|
Жаңа сабақ 20 минут
Соңы 5 минут РЕФЛЕКСИЯ Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттерін орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті? Қандай кедергілер болды? Не сәтті өтті? Жоспарлаған саралау жақсы іске асты ма? Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге...? |
1. Тақтадағы суреттерде кімдер бейнеленген? 2. Олар туралы қандай деректер білесіз? 3. «Алаш» жайлы бұрын естідік пе? 4. Осы сабақта біз не біле аламыз?
Жаңа сөздер бір автономиялык
республикаға біріктірін, оны демократиялық Ресейдін құрамына енгізу
идеясын қозғады! Алайда большевиктер ұлттық үкіметтің өмір суруімен
келіскісі келмеді. Орталық Азия аумағында ұлттық мемлекеттілікті
құрудың алғашқы әрекеті қайғылы аяқталды.1918 жылдың қаңтарында
Қоқан қаласына Ташкенттен большевиктердің жазалаушы отряды
жіберілді. Большевиктер сөз жүзінде әр ұлттың өзіндік таңдау құқығы
болады деп айтса да, іс жүзінде ешқандай да ұлттық-діни негіздегі
құрылымдар құруға мүмкіндік бермеді.Жазалау шараларына армяндардың
«Дашнакцутюн» саяси партиясының мүшелері де қатысты. Өзбек пен
қазақтан тұратын екі мың сарбаз большевиктердің әскери күшіне қарсы
тұра алмады. Қару-жарақ жетіспеді. Тежірибелі офицерлер мен әскери
дайындықтың жоқтығы анык байқалды. 1918 жылдың 29 қаңтарында
жазалау отряды қаланы басып алып, тонады, жергілікті халықты
қырғынға ұшыратты. Қаланы өртеп жіберді. 150 мыңдық қала халқының
жартысы ғана тірі қалды, қалғаны қашты. 1918 жылдың 4-7 ақпан
аралығында 10 мыңнан астам бейбіт тұрғын өлтірілді.
1-тапсырма
Кері байланыс: Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау. Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім
Үйге тапсырма: «Қазақстандағы ұлттық автономиялар» 64-65 бетті оқу 66 беттегі сұраққа жауап жазу. Бағалау: Деңейлеріне қарай бағалау. |
ДОІЖО: Қ.С. Есмурзаева
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Металдар қандай болады?"
Ашық сабақ "Металдар қандай болады?"
|
Сабақ |
Пәні: Қазақстан тарихы |
Мектеп: «№ 3 арнайы мектеп-интернат» КММ |
||
|
Күні: 22.11.2024ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Даубаева Мадина |
|||
|
Сынып: 8 «Б» |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстандағы ұлттық автономиялар |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
8. 1.2.1 Қазақ зиялыларының қоғамдағы рөлі мен қызметін талдау. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Берілген тапсырманы мұғалімнің көмегімен орындау. |
|||
|
Коррекциялық мақсаты: |
Сөздік қорын молайту, дыбыстарын қадағалау, түзету. |
|||
|
Құндылықтарды дамыту: |
Елін, жерін, отанын қорғауға үйрету. Тілін құрметтеуге үйрету |
|||
|
Жетістік критерийлері |
О.Т.Ж. оқулықты көшіре алады О.О.Ж. жазбаша жұмысты мұғалімнің көмегімен орындайды О.Ж.Ж. берілген тапсырманы өз бетінше орындайды |
|||
|
Пәнаралық байланысы: |
Дене шынықтыру,әдебиет |
|||
|
Көрнекіліктер: |
Слайд,кеспе қағаз,видео |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың кезендері |
Сабақта орындалатын іс-әрекеттер |
|||
|
Басы 2 минут |
Ұйымдастыру сәті Сәлемдесу Оқушыларды сабаққа дайындау Психологиялық дайындық Жақсы көңіл-күй қалыптастыру |
|||
|
3 минут |
Тіл бұрышымен жұмыс
|
|||
|
5 минут |
Күнделікті сөздер
Үй тапсырмасы 1. қазақстан Азамат соғысының ең алғашқы ошақтары қайда пайда болды? 2. Әскери бөлімдерін құруда кімдер халық арасында ұйымдастырды? 3. Қай жылы,қай қалада бірінші рет алаш атты әскер полкі ұйымдастырылды? 4. бөкей Ордасында Құрылған қазақ атты әскери полкі кімдер басшыық етті ? 5.Азамат соғысы жылдарында Ә. Жангелдин елді немен қамтамасыз етті? Тест орындау
Азамат соғысы салдарынан
Қазақстанда көмір өндіру 1913 жылмен салыстырғанда қысқарды:
«Үш жүз» партиясының
негізін қалаған:
2016 жылы 150 жылдық
мерейтойы аталып өтілген тұлға:
Қазақстан аумарындағы
Азамат соғысының 1920 жылғы соңғы майданы:
|
|||
|
Жаңа сабақ 20 минут
Соңы 5 минут РЕФЛЕКСИЯ Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттерін орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті? Қандай кедергілер болды? Не сәтті өтті? Жоспарлаған саралау жақсы іске асты ма? Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге...? |
1. Тақтадағы суреттерде кімдер бейнеленген? 2. Олар туралы қандай деректер білесіз? 3. «Алаш» жайлы бұрын естідік пе? 4. Осы сабақта біз не біле аламыз?
Жаңа сөздер бір автономиялык
республикаға біріктірін, оны демократиялық Ресейдін құрамына енгізу
идеясын қозғады! Алайда большевиктер ұлттық үкіметтің өмір суруімен
келіскісі келмеді. Орталық Азия аумағында ұлттық мемлекеттілікті
құрудың алғашқы әрекеті қайғылы аяқталды.1918 жылдың қаңтарында
Қоқан қаласына Ташкенттен большевиктердің жазалаушы отряды
жіберілді. Большевиктер сөз жүзінде әр ұлттың өзіндік таңдау құқығы
болады деп айтса да, іс жүзінде ешқандай да ұлттық-діни негіздегі
құрылымдар құруға мүмкіндік бермеді.Жазалау шараларына армяндардың
«Дашнакцутюн» саяси партиясының мүшелері де қатысты. Өзбек пен
қазақтан тұратын екі мың сарбаз большевиктердің әскери күшіне қарсы
тұра алмады. Қару-жарақ жетіспеді. Тежірибелі офицерлер мен әскери
дайындықтың жоқтығы анык байқалды. 1918 жылдың 29 қаңтарында
жазалау отряды қаланы басып алып, тонады, жергілікті халықты
қырғынға ұшыратты. Қаланы өртеп жіберді. 150 мыңдық қала халқының
жартысы ғана тірі қалды, қалғаны қашты. 1918 жылдың 4-7 ақпан
аралығында 10 мыңнан астам бейбіт тұрғын өлтірілді.
1-тапсырма
Кері байланыс: Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау. Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім
Үйге тапсырма: «Қазақстандағы ұлттық автономиялар» 64-65 бетті оқу 66 беттегі сұраққа жауап жазу. Бағалау: Деңейлеріне қарай бағалау. |
ДОІЖО: Қ.С. Есмурзаева
шағым қалдыра аласыз
ман,емен,омар





















