|
Бөлім |
Координация және реттелу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты–жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ми. Ми бөлімдерінің құрылысы мен қызметтері. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.7.4 – орталық жүйке жүйесі бөлімдерінің құрылысы мен қызметтерін салыстыру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
- Орталық жүйке жүйесінің құрылысын сипаттау; - Орталық жүйке жүйесінің құрылысын бір-бірімен салыстыру. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс–әрекеті
|
Оқушының іс–әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 5 мин
|
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал туғызу. Сабақ барысында оқушы өзін бағалап отыруы үшін, оқушыларға бағалау парақтары беріледі. Оқушыларды адамның бас миының суреттері арқылы топқа бөлу 1 топ. Сопақша ми 2 топ. Аралық ми 3 топ. Мишық |
«Ғажайып қорапша» әдісін қолдана отырып оқушылар өз бойларындағы жақсы қасиеттерін сипаттайды Бағалау парақтары таратылады Оқушылар бас миының суреттерін таңдау арқылы 3 топқа бөлінеді |
Оқушылардың жаңа сабақ алдындағы көңіл-күйін көтеру.
|
Презентация
Таратпа материал М |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 7 мин
|
Үй тапсырмасын еске түсіру мақсатында оқушыларға ойын түрінді сұрақтар қойылады Викторина: “ Educaplay” ойыны онлайн платоформада беріледі. 1 тапсырма – жүйке жүйесінің типтері 2 тапсырма – жүйке жүйесінің бөлімдері, жұлын. |
Оқушылар берілген сұрақтарға жауап беру арқылы білімдерін бекітеді
|
Бағалау: сайтта автоматты түрде шығатын әр ұпай сандарын интербелсенді тақтада көрсету. Жалпы – 1 балл |
Презентация SMART тақта Ойынға сілтеме https://www.educaplay.com/learning-resources/13918355-learning_resource.html екінші ойынға сілтеме https://www.educaplay.com/learning-resources/13951218-learning_resource.html
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу 12 мин
|
«Стоп кадр» әдісі
арқылы «Бейнежазба» көрсету. Бейнежазбаны көру арқылы сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады |
Бейнежазбадан көрген ақпарат туралы өз ойларын айтады.
|
|
Презентация Бейнематериал SMART тақта
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұжымдық жұмыс 5 мин |
Тапсырма 1. 1 топ. «3 Д» әдісімен кюар кодты енгізу арқылы орталық жүйке жүйесінің құрылысын сипаттай отырып, ерекшеліктерін көрсетеді.
2 топ. Постер қорғау. Үлкен ми сыңарларының сенсорлық аймақтарын сипаттап, ерекшелігін түсіндіреді. 3 топ. «QR CODE» әдісі арқылы тапсырманы орындайды.
|
1 топ. Оқушылар ұялы телефондарымен 3 Д платоформасына кіріп берілген үлкен ми сыңарларының көлденең кесіндісін сипаттайды. 2 топ. Оқушылар Үлкен ми сыңарларының сенсорлық аймақтарын сипаттап, ерекшелігін түсіндіреді. 3 топ «QR CODE» әдісі арқылы кюар кодты енгізіп, шыққан суреттегі үлкен ми сыңарларының қыртысының қызметтерін бір-бірімен салыстырады |
Жалпы– 3 балл Дескрипторы: -Орталық жүйке жүйесінің құрылысын сипаттайды; - Орталық жүйке жүйесінің құрылысын бір-бірімен салыстырады;
|
Кюар кодтар Ұялы телефондар
Merge.edu сайтына сілтеме https://objects.mergeedu.com/link/92DBQ6
постер
Q |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жұптық жұмыс 4 мин
|
Тапсырма 2. «Сәйкесіп тап» әдісі арқылы тапсырма орындау. Мидың сыртқы құрылысы және ми бөлімдерін сәйкестендіру |
Оқушылар тақтада берілген тапсырмаларды сәйкестендіреді |
Дескриптор: - Орталық жүйке жүйесінің құрылысын салыстырады; Жалпы– 2 балл |
Презентация |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жеке жұмыс 2мин |
Тапсырма 3. Дәптермен жұмыс. Оқулықта берілген 140 беттегі тапсырманы орындайды. |
Оқушылар дәптермен жұмыс жасайды. Оқулықта берілген 140 беттегі талдау айдарындағы «Көз қарайды, ми көреді» деген пікірге өз ойларын жазады. |
Дескриптор: - өз пікірлерін толық жеткізу; Жалпы– 2 балл |
Оқулық Жұмыс дәптерлері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақты бекіту 5 |
«Сиқырлы сандық» әдісі арқылы сабақты бекіту
3200-3500 см3
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
и бөлімдерінің
суреттері


R CODE
парақшасы













