Күні: 12.05.2017 Сыныбы: 10»Ә» Пәні: Биология
|
Сабақтың тақырыбы |
Микроорганизмдер, саңырауқұлақтар, прокариоттар- биотехнологиялық нысандар. Микроорганизмдер селекциясы және оның микробиологиялық өнеркәсіп үшін маңызы. |
|
Сабақ мақсаты: Сабақ міндеттері: |
Жаңа пед.технологиялардың әдіс - тәсілдерін пайдалана отыра курс материалын жадында сақтау және жүйеге келтіріп қорытындылау Білімділік. Оқушыларға адам өміріндегі микроорганизмдердің маңызын, Селекциядағы және оның микробиологиялық өнеркәсіп үшін маңызын ұғыну,дәрі дәрмек өндірісіндегі маңызын түсіну., білік дағдыларын қалыптастыруға бағыт беру . Дамытушылық. Оқушыларды ғылыми ой қорытындыларын жасай білуге дағдыландыру. Тәрбиелік. Жауапкершілікке, тиянақтылыққа, еңбекқорлыққа және ұжымдық жұмыс істеуге тәрбиелеу. |
|
Түйінді идеялар: |
Микробиология,прокариоттар,биотехнология |
|
Сабақтың түрі: |
Жаңа сабақ |
|
Әдіс-тәсілдері |
«Миға шабуыл»,« Джигсо», «Блум түймедағы » әдісі.. |
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Бағалау |
|
Ұйымдастыру кезеңі 3 мин |
Оқушылармен амандасу,түгендеу |
Ойын жинақтап , қойылған сұраққа жауап береді |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі 15 минут |
.Сыныппен амандасу. Көпір тапсырмалары
|
1-қадам, сұрақтар дайындау (1-8 –ге дейін) сұрақтарды нөмірленген ватманарға жазып, аудиторияның әр бұрышына іліп қою 2-қадам әр топқа түс бөліп беру (қызыл, сары, жасыл, көк) әр топ ватманға өз түсінің маркерімен өз сұрағына жауап береді, (әуелі жеке сосын топта. |
Сабақтың барысында топтағы оқушылар сабақтың барлық кезеңдерінде ұпай жинайды. 1 сұрақтың дұрыс жауабы 1 ұпаймен бағаланады. Өзін-өзі жинаған ұпайлармен бағалайды. |
|
Жаңа тақырып 5 минут |
Түсіну 1 «Миға шабуыл» Мұғалім оқушыларға микроағзалар саңырауқұлақтар,бактерияның ашу құбылысының суреттерін көрсету арқылы және құпия хат шешуді ұсынады нәтижесінде жаңа тақырып болып табылатын «Микрорганизмдер» шығады. |
Оқушылар жаңа тақырып алдында топ пен құпияхат шешеді. І топ. «Биотехнология» ІІ топ. «Дәрілік өнімдер» |
|
|
Жаңа сабақты бекіту 20 мин |
Түсіну, Талдау «Блум түймедағы» әдісі
Мұғалім топ ішінде әр оқушыға жеке күлтешелерде жасырылған сұрақтар беріледі |
1-қадам Қарапайым сұрақтар сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау. Тақырып, проблема бойынша білімнің көкейкестілігі 2-Анықтағыш сұрақтар оқушылырды үй тобына бөлу. 3-Түсіндіруші сұрақтар топ ішінде әр оқушыға жеке нөмір беріледі 1,2,3,4 деген өз нөмерлерін алады Берілген уақытта, барлығы орындарынан тұрады, 1- нөмірлер сағат тілінің жүрісімен көрші топқа жиналады, 2- нөмірлер, 3- нөмірлер және 4 нөмірлер, әркім өз тобында жасалынған жұмысты өз қонақтарына жеткізеді.Постер қорғау |
Жауаптары дұрыс оқушыларға қарсы топтағылар өздерінің түсінгендік-теріне қарай қызыл фишка -5 Жасыл-4 Көк – 3 Сары -2 Қара – 1 ұпай беріп отырады. |
|
Бағалау 2 мин |
Формативтік және суммативті бағалау Инсерт –стратегиясы Нені үйрендің? Нені үйренгім келеді? Не қызық болды? Не қызық болмады? Үй тапсырмасы |
Сабақ барысында берілген балдарды жинақтап топбасшылары мұғалімге алып келіп саралайды бағалайды |
|
|
Үй жұмысы |
§ 68 оқу,сұрақтарға жауап беру |
Күнделікке тапсырмаларды жазады |
|
Тексерілді
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Микроорганизмдер селекциясы"
Ашық сабақ "Микроорганизмдер селекциясы"
Күні: 12.05.2017 Сыныбы: 10»Ә» Пәні: Биология
|
Сабақтың тақырыбы |
Микроорганизмдер, саңырауқұлақтар, прокариоттар- биотехнологиялық нысандар. Микроорганизмдер селекциясы және оның микробиологиялық өнеркәсіп үшін маңызы. |
|
Сабақ мақсаты: Сабақ міндеттері: |
Жаңа пед.технологиялардың әдіс - тәсілдерін пайдалана отыра курс материалын жадында сақтау және жүйеге келтіріп қорытындылау Білімділік. Оқушыларға адам өміріндегі микроорганизмдердің маңызын, Селекциядағы және оның микробиологиялық өнеркәсіп үшін маңызын ұғыну,дәрі дәрмек өндірісіндегі маңызын түсіну., білік дағдыларын қалыптастыруға бағыт беру . Дамытушылық. Оқушыларды ғылыми ой қорытындыларын жасай білуге дағдыландыру. Тәрбиелік. Жауапкершілікке, тиянақтылыққа, еңбекқорлыққа және ұжымдық жұмыс істеуге тәрбиелеу. |
|
Түйінді идеялар: |
Микробиология,прокариоттар,биотехнология |
|
Сабақтың түрі: |
Жаңа сабақ |
|
Әдіс-тәсілдері |
«Миға шабуыл»,« Джигсо», «Блум түймедағы » әдісі.. |
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Бағалау |
|
Ұйымдастыру кезеңі 3 мин |
Оқушылармен амандасу,түгендеу |
Ойын жинақтап , қойылған сұраққа жауап береді |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі 15 минут |
.Сыныппен амандасу. Көпір тапсырмалары
|
1-қадам, сұрақтар дайындау (1-8 –ге дейін) сұрақтарды нөмірленген ватманарға жазып, аудиторияның әр бұрышына іліп қою 2-қадам әр топқа түс бөліп беру (қызыл, сары, жасыл, көк) әр топ ватманға өз түсінің маркерімен өз сұрағына жауап береді, (әуелі жеке сосын топта. |
Сабақтың барысында топтағы оқушылар сабақтың барлық кезеңдерінде ұпай жинайды. 1 сұрақтың дұрыс жауабы 1 ұпаймен бағаланады. Өзін-өзі жинаған ұпайлармен бағалайды. |
|
Жаңа тақырып 5 минут |
Түсіну 1 «Миға шабуыл» Мұғалім оқушыларға микроағзалар саңырауқұлақтар,бактерияның ашу құбылысының суреттерін көрсету арқылы және құпия хат шешуді ұсынады нәтижесінде жаңа тақырып болып табылатын «Микрорганизмдер» шығады. |
Оқушылар жаңа тақырып алдында топ пен құпияхат шешеді. І топ. «Биотехнология» ІІ топ. «Дәрілік өнімдер» |
|
|
Жаңа сабақты бекіту 20 мин |
Түсіну, Талдау «Блум түймедағы» әдісі
Мұғалім топ ішінде әр оқушыға жеке күлтешелерде жасырылған сұрақтар беріледі |
1-қадам Қарапайым сұрақтар сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау. Тақырып, проблема бойынша білімнің көкейкестілігі 2-Анықтағыш сұрақтар оқушылырды үй тобына бөлу. 3-Түсіндіруші сұрақтар топ ішінде әр оқушыға жеке нөмір беріледі 1,2,3,4 деген өз нөмерлерін алады Берілген уақытта, барлығы орындарынан тұрады, 1- нөмірлер сағат тілінің жүрісімен көрші топқа жиналады, 2- нөмірлер, 3- нөмірлер және 4 нөмірлер, әркім өз тобында жасалынған жұмысты өз қонақтарына жеткізеді.Постер қорғау |
Жауаптары дұрыс оқушыларға қарсы топтағылар өздерінің түсінгендік-теріне қарай қызыл фишка -5 Жасыл-4 Көк – 3 Сары -2 Қара – 1 ұпай беріп отырады. |
|
Бағалау 2 мин |
Формативтік және суммативті бағалау Инсерт –стратегиясы Нені үйрендің? Нені үйренгім келеді? Не қызық болды? Не қызық болмады? Үй тапсырмасы |
Сабақ барысында берілген балдарды жинақтап топбасшылары мұғалімге алып келіп саралайды бағалайды |
|
|
Үй жұмысы |
§ 68 оқу,сұрақтарға жауап беру |
Күнделікке тапсырмаларды жазады |
|
Тексерілді
шағым қалдыра аласыз















