|
Әдебиеттік оқу Жарыз жұлдыздар |
Мектеп: «Қазығұрт жалпы орта білім беретін мектебі» КММ |
||||||||||
|
Күні: 16. 11. 2018 |
Мұғалімнің аты-жөні: Базарбекова Нургуль |
||||||||||
|
Сынып: 4 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
М .ЕТЕКБАЕВ. Миуалы ағаш. |
||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
Мәтінді түсініп оқуға машықтандыру,тапсырмалар орындату арқылы сын тұрғысынан ойлауын дамыту, Оқушылардың сөздік қорын, тіл байлығын жетілдіру, Атымтай Жомарт туралы білімдерін кеңейту |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: тақырыптың негізгі идеясын ашады. Сұраққа жауап береді. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: топтық жұмысты бірлесе орындайды. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмаларды орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
||||||||||
|
Тілдік мақсат/ негізгі ұғымдар мен терминдер |
Әбірет үлгі Менмен ешкімді менсінбейтін адам Кем кетік кедей кепшік |
||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
Мәтінмен танысу, топпен жұмыс жасайды, қосымша тапсырмалар орындайды, |
||||||||||
|
Құндылықтарды дамыту: |
Тарих, мәдениет пен тілдің біртұтастығы |
||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар: |
Қазақ тілі, музыка. |
||||||||||
|
Бастапқы білім: |
Жарық жұлдыздар |
||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері: |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар (АКТ қолдану дағдылары) |
|||||||||
|
Сабақтың басы: Ақпараттық блок 8 минут (3 минут – мұғалімге 5 минут -оқушыға) |
Тақтада: 1) жомарт-сараң 2)бай-кедей 3)еңбекқор-жалқау Осы сөздер ішінен бір-бірімен байланысты жақсы сөздерді таңдау. Егер кедейді таңдаса, аты жаман болғанымен, «кедейлік-кемдік емес». Жомарт, бай, кедей, еңбекқор сөздерін пайдаланып, қысқа мәтін құрастыру. Ертеде бай мен кедей көрші болыпты. Бай көрші тұратын кедейге көмектесіп, оны адам болуға үйретеді. Ол өзінің бай болу себебін түсіндіреді. Кедей көрші байға алғысын айтты. Әңгімені және өлеңді оқып түсіндіру. |
Доп, слайд |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы: Логикалық тапсырмалар блогы: (3минут – оқушыға) |
Латын қарпімен жазу
Дескриптор: 1-2 cөзді жазған оқушылар І топқа 3-4 cөзді жазған оқушылар ІІ топқа 5-6 cөзді жазған оқушылар ІІІ топқа Бөлініп сараланып отырғызылады |
Слайд |
|||||||||
|
Жаттықтыру және білімді есепке алу блогы (20 минут – оқушыға) |
Топтық жұмыс «Ой қозғау» әдісі І топ Тақырыпқа байланысты тест құрастыру. ІІ топ. Әңгіме мен өленге байланысты бес жолды өлең құрастыру ІІІ топ Интернет желісінен Атымтай жомарт туралы қосымша деректер жинақтау. Дескриптор:
Әр топ өздеріне берілген тапсырмаларды орындап қорғап шығады. Топтарды «басбамақ» әдісі арқылы бағалап отырады |
Слайд, кеспе қағаз. Ватман. |
|||||||||
|
Интеллектуалдылық трейнинг блогы (6 минут – оқушыға) |
Кестені түсінгендері бойынша жұптық жұмыс.
|
Слайд |
|||||||||
|
Сабақтың соңы: Күтілетін нәтиже блогы (3минут) |
Бағалау: Қалыптастырушы. Жинаған смайлктері арқылы бағалап шығу. Үйге тапсырма: Миуалы ағаш . Мазмұндау. Кері байланыс: «Плюс, минус, қызықты» арқылы кері байланыс беру. |
Стикер |
|||||||||
|
Саралау – логикалық тапсырмалар мен жаттықтыру және білімді есепке алу блогытарында орындалады. (А), (В), (С) деңгейлерінен тапсырмалар беріледі. Оқушының таңдау мүмкіндігі бар. |
Әр тапсырма бойынша дискрипторлар дайындаймын. Дұрыс орындалған әрбір тапсырмаға 1 ұпай бере отырып, сабақтың соңында ұпайлар жиынтығына орай кері байланыс беремін. Мысалы: «Өте жақсы» 85-100% ұпай жинағандарға; «Жақсы» 65-84% ұпай жинағандарға; «Жақсы бастама» 40-64% ұпай жинағандарға; «Көмек қажет» 0-39% ұпай жинағандарға; Дәптерге кері байланыс беріледі:. |
Сергіту сәттері; көз жаттығулары; сыныптағы ауаның, жарықтың, жылудың гигиеналық талаптарға сай болуы; Қаламсаппен, қаламмен, сызғышпен жұмыс жасау барысында қауіпсіз ереже сақтау |
|||||||||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары қолжетімді ме? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
|
||||||||||
|
Қорытынды бағамдау: Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2 Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? Келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|||||||||||
Тексерілді:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ашық сабақ. "Миуалы ағаш"
ашық сабақ. "Миуалы ағаш"
|
Әдебиеттік оқу Жарыз жұлдыздар |
Мектеп: «Қазығұрт жалпы орта білім беретін мектебі» КММ |
||||||||||
|
Күні: 16. 11. 2018 |
Мұғалімнің аты-жөні: Базарбекова Нургуль |
||||||||||
|
Сынып: 4 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
М .ЕТЕКБАЕВ. Миуалы ағаш. |
||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
Мәтінді түсініп оқуға машықтандыру,тапсырмалар орындату арқылы сын тұрғысынан ойлауын дамыту, Оқушылардың сөздік қорын, тіл байлығын жетілдіру, Атымтай Жомарт туралы білімдерін кеңейту |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: тақырыптың негізгі идеясын ашады. Сұраққа жауап береді. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: топтық жұмысты бірлесе орындайды. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмаларды орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
||||||||||
|
Тілдік мақсат/ негізгі ұғымдар мен терминдер |
Әбірет үлгі Менмен ешкімді менсінбейтін адам Кем кетік кедей кепшік |
||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
Мәтінмен танысу, топпен жұмыс жасайды, қосымша тапсырмалар орындайды, |
||||||||||
|
Құндылықтарды дамыту: |
Тарих, мәдениет пен тілдің біртұтастығы |
||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар: |
Қазақ тілі, музыка. |
||||||||||
|
Бастапқы білім: |
Жарық жұлдыздар |
||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері: |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар (АКТ қолдану дағдылары) |
|||||||||
|
Сабақтың басы: Ақпараттық блок 8 минут (3 минут – мұғалімге 5 минут -оқушыға) |
Тақтада: 1) жомарт-сараң 2)бай-кедей 3)еңбекқор-жалқау Осы сөздер ішінен бір-бірімен байланысты жақсы сөздерді таңдау. Егер кедейді таңдаса, аты жаман болғанымен, «кедейлік-кемдік емес». Жомарт, бай, кедей, еңбекқор сөздерін пайдаланып, қысқа мәтін құрастыру. Ертеде бай мен кедей көрші болыпты. Бай көрші тұратын кедейге көмектесіп, оны адам болуға үйретеді. Ол өзінің бай болу себебін түсіндіреді. Кедей көрші байға алғысын айтты. Әңгімені және өлеңді оқып түсіндіру. |
Доп, слайд |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы: Логикалық тапсырмалар блогы: (3минут – оқушыға) |
Латын қарпімен жазу
Дескриптор: 1-2 cөзді жазған оқушылар І топқа 3-4 cөзді жазған оқушылар ІІ топқа 5-6 cөзді жазған оқушылар ІІІ топқа Бөлініп сараланып отырғызылады |
Слайд |
|||||||||
|
Жаттықтыру және білімді есепке алу блогы (20 минут – оқушыға) |
Топтық жұмыс «Ой қозғау» әдісі І топ Тақырыпқа байланысты тест құрастыру. ІІ топ. Әңгіме мен өленге байланысты бес жолды өлең құрастыру ІІІ топ Интернет желісінен Атымтай жомарт туралы қосымша деректер жинақтау. Дескриптор:
Әр топ өздеріне берілген тапсырмаларды орындап қорғап шығады. Топтарды «басбамақ» әдісі арқылы бағалап отырады |
Слайд, кеспе қағаз. Ватман. |
|||||||||
|
Интеллектуалдылық трейнинг блогы (6 минут – оқушыға) |
Кестені түсінгендері бойынша жұптық жұмыс.
|
Слайд |
|||||||||
|
Сабақтың соңы: Күтілетін нәтиже блогы (3минут) |
Бағалау: Қалыптастырушы. Жинаған смайлктері арқылы бағалап шығу. Үйге тапсырма: Миуалы ағаш . Мазмұндау. Кері байланыс: «Плюс, минус, қызықты» арқылы кері байланыс беру. |
Стикер |
|||||||||
|
Саралау – логикалық тапсырмалар мен жаттықтыру және білімді есепке алу блогытарында орындалады. (А), (В), (С) деңгейлерінен тапсырмалар беріледі. Оқушының таңдау мүмкіндігі бар. |
Әр тапсырма бойынша дискрипторлар дайындаймын. Дұрыс орындалған әрбір тапсырмаға 1 ұпай бере отырып, сабақтың соңында ұпайлар жиынтығына орай кері байланыс беремін. Мысалы: «Өте жақсы» 85-100% ұпай жинағандарға; «Жақсы» 65-84% ұпай жинағандарға; «Жақсы бастама» 40-64% ұпай жинағандарға; «Көмек қажет» 0-39% ұпай жинағандарға; Дәптерге кері байланыс беріледі:. |
Сергіту сәттері; көз жаттығулары; сыныптағы ауаның, жарықтың, жылудың гигиеналық талаптарға сай болуы; Қаламсаппен, қаламмен, сызғышпен жұмыс жасау барысында қауіпсіз ереже сақтау |
|||||||||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары қолжетімді ме? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
|
||||||||||
|
Қорытынды бағамдау: Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2 Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? Келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|||||||||||
Тексерілді:
шағым қалдыра аласыз













