Материалдар / Ашық сабақ. Модуль таңбасы бар квадрат теңдеулерді шешу. 8 сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ. Модуль таңбасы бар квадрат теңдеулерді шешу. 8 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Модуль таңбасы бар квадрат теңдеулерді шешу 8 сыныптың тақырыбына жазылған сабақ жоспары
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
18 Қаңтар 2023
222
2 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім:


Педагогтің аты-жөні


Күні:


Сабақ


Сынып: 8

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Модуль таңбасы бар квадрат теңдеулерді шешу

Сабақтың мақсаты

8.2.2.5

түріндегі теңдеулерді шешеді;

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің оқу іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Оқушылармен амандасып, түгелдеу.

Сабақ тақырыбы, мақсатымен таныстырылады.

Мұғалім жалпы сыныппен бірге талдай отырып түсіндіреді. Алдымен модульдің анықтамасын еске түсіру үшін оқушыларға ойлануға уақыт беру керек, кейін анықтаманы еске түсіріп, тақтада көрсетіледі, оқушылар дәптерге жазады:

теңдеуін шешудің екі түрлі тәсілін қарастырамыз.

1-тәсіл санның модулінің анықтамасы арқылы:

1. Модуль таңбасынан құтылу, ол үшін теңдеулер мен теңсіздіктер жүйесінің жиынтығын жазу:


2. Алынған квадрат теңдеулерді шешу.

3. Түбірлерді тексеру (теңдеулер мен теңсіздіктер жүйелерін шешу).

4. Жауапты жазу.


Мысалы:

0 теңдеуін шешіңіз.

Шешуі.

Квадрат теңдеулерді шешеміз:

Шыққан түбірлер жүйедегі теңсіздіктерді қанағаттандырады, олай болса теңдеудің жауабы:

2-тәсіл жаңа айнымалы енгізу арқылы:

алмастыруын енгіземіз.

екенін ескереміз. (Неге?)

3. жүйесін шешеміз.

4. Шыққан түбірлерді алмастыруына қойып , -ті табамыз.

Жоғарыдағы теңдеуді осы әдіспен шығарып көріңіздер.

0

Жауабы:

Оқушылар өздіктерінен шығарады, кейін тақтада шешу жолының рәсімделуі көрсетіледі.


Оқушылар амандасып,
сабаққа назар аударады

Смайликтер арқылы бағалау


Сабақтың ортасы

 Жұптық жұмыс

Оқушылардың аттары жазылған таяқшалар арқылы кез келген ретпен оқушылар 4 түрлі жұптарға бөлінеді. Әрбір жұпқа 1 тапсырмадан беріледі, олар шығарып болған соң өздерінің есептерін шығарған басқа жұппен бірігіп шешімдерін талдайды, кейін жұп нөмірлі жұптар мен тақ нөмірлі жұптар есептерін алмасады, шығарып болған соң қайта бірігіп жауаптарын салыстырады.

1 – жұп

Анықтама бойынша теңдеуді шешіңдер:

2 – жұп

Жаңа айнымалы енгізу арқылы теңдеуді шешіңдер:

3 – жұп

Анықтама бойынша теңдеуді шешіңдер:

4-жұп

Жаңа айнымалы енгізу арқылы теңдеуді шешіңдер:

Жалпы сыныпқа ұсынылатын тапсырма:


Модульдің анықтамасын пайдаланып, теңдеуді шешіңіз:

Модульдің анықтамасын пайдаланып, теңдеуді шешіңіз:





Сабақтың соңы

3 мин



Сабақты қорытындалау

5 оқушыдан топтарға бөлінеді. Әрқайсысына рефлексия қағазы таратылады. Әрбір оқушы өз тобындағы кез келген оқушыға 1 сұрақ қою арқылы кестені толтырады.

  • Бүгінгі сабақта мен ... есіме сақтадым

  • Мен...жақсы түсіндім

  • Мен...үйрендім

  • Менде ... дұрыс шықпады

  • Мен ... үйренгім келеді

Үй тапсырмасы:

Теңдеулерді шешіңіз:

  1. ;

  2. ;

  3. ;

  4. ;

Өрнекті ықшамдаңыз:

Сабаққа кері байланыс беріледі




Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!