|
Білім беру ұйымының атауы |
№75 Ж.Жабаев атындағы жббм |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Көбейту және бөлу. Есептер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Камбарова Акмарал |
|||||
|
Күні: |
09.02.2026ж |
|||||
|
Сынып: |
2 сынып. |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№82 сабақ. Монеталар мен қағаз ақшалар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.3.6 50 тг, 100 тг монеталарды, 200 теңгелік,500теңгелік купюраларды ажыратужәнетүрлішетөлемжасау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
50 тг, 100 тг, 200 теңгелік монеталарды, 500 теңгелік купюраны ажыратады, күнделікті өмірдегі есептесулерде монеталармен және қағаз ақшалармен төлемдер жасай алады |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жасампаздық – бәрімізге өнеге» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Уйге тапсырма Бағалау Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Бір, екі, үш Сынып іші тып-тыныш. Жалқаулықты тастаймыз, Сабақты біз бастаймыз. Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 7-тапсырма тексеріледі Өрнектердің мәнін тап. 8*5=40 45:5=9 5*5=25 400:5=80 20мин*5=100мин 25кг:5=5кг «Кім жылдам»ойыны арқылы 2,3,4,5 көбейту кестелерін толық айтып шығу Монеталармен бағалау арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу. –Қазақстанның монеталары мен қағаз ақшаларында жазылған сандарды ата. –Тағы қай сандар жазылған монеталарды білесің? –Монеталар мен қағаз ақшалардың құнын білдіретін сандарды өсу және кему ретімен атап, жазып көрсет. –Осы 50 тг, 100 тг және 200 тг монеталарды, 500 тг купюраны ұсағырақ монеталармен әртүрлі нұсқада майдалай аласың ба? Жаңа тақырып Дукенге саяхат. «Әмиян» әдісі арқылы 1-
тапсырманы орындаймыз Көбейту мен бөлуді орында 50*2=5 онд*2=100 100*5=1 жүзд*5=5 жүзд 200*3=2 жүзд*3=600 300:6=30 онд:6=50 400:5=40 онд:5=80 600:3=6 жүзд:3=200 «Лейс» әдісі. Дукеннен лейс сатып алып ішіндегі тапсырмаларды орындау. Мәселе есеп.
Есепті шығар М К Нан-100теңге Ш: 500 + 200 + 100 = 800 тг Ж: Барлығы 800 теңгеге сауда жасады «Шыбын» әдісі арқылы көбейтудің жауаптарын тауып тақтадағы шыбындарды ұрып шығады. Жауап: Сергіті сәті. «Шеңберді орнына қой» ойыны «Гексагон» әдісі» арқылы 5- тапсырманы орындайды. Есепте 20тг+50 тг=70 тг 20тг+(100 тг-80 тг)=40 тг 100 тг-50 тг=50 тг 50 тг-(50 тг-20 тг)=20 тг 50 тг*2=100 тг 10 тг:2=5 тг Шығармашылық тапсырма Бугінгі сабақтан жинаған ақшаларына дукеннен сауда жасайды. Дәптер-100тг Қаламсап-100тг Сызғыш-200 тг 6-тапсырма Салыстыр 400 тг*400 тг 600 тг*700 тг- 200 тг 500 тг*300 тг 100 тг+900 тг*
«Адам калькулятор» әдісі арқылы кері байланыс жасайды. |
Бір-бірімен амандасады Үй тапсырмасын орындайды, бір бірінің тапсырмасын тексереді Тапсырмалар ды орындайды Күрделігіне қарай алға ілгерілеп отыратын тапсырмала ры бар карточкалар ды пайдаланады Амалдарды орындайды Кейбір оқушылар басқаларға қарағанда жылдам немесе баяу жұмыс істейді Тапсырманы орындайды Есепті шығарады. Дұрыс жауапты тапқан оқушы щыбынды ұрады. Ойын арқылы өз деңгейінде тапсырма орындайды Гексагон әдісі арқылы тапсырмаларды топпен бір-біріне қолдау көрсетеді Шығармашы лық тапсырма орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтау мен мадақтау арқылы бағалап отыру Дескриптор: Өрнектердің мәнін табады-1б ҚБ: «Монеталар» әдісі
Дескриптор: Қазақстанның монеталары мен қағаз ақшаларында жазылған сандарды өсу және кему ретімен атайды, жазады-1б Дескриптор. Көбейту мен бөлуді орындайды-1б Дескриптор: 50,100, 200 теңгелік монеталарды 500 теңгелік купюраны ажыратады, ұсағырақ монеталармен әртүрлі нұсқада ұсақтайды-1б Өте жақсы!
Дескриптор: 100 теңгені әртүрлі жолмен шы5ара алады-1б
|
Заттар Жұмыс дәптері https://wordwall.net/resource/52267528
Жұмыс дәптері Оқулық Оқулық Монеталар Жұмыс дәптері Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Монеталар Қағаз купюрала Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Монеталар мен қағаз ақшалар
|
Білім беру ұйымының атауы |
№75 Ж.Жабаев атындағы жббм |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Көбейту және бөлу. Есептер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Камбарова Акмарал |
|||||
|
Күні: |
09.02.2026ж |
|||||
|
Сынып: |
2 сынып. |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№82 сабақ. Монеталар мен қағаз ақшалар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.3.6 50 тг, 100 тг монеталарды, 200 теңгелік,500теңгелік купюраларды ажыратужәнетүрлішетөлемжасау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
50 тг, 100 тг, 200 теңгелік монеталарды, 500 теңгелік купюраны ажыратады, күнделікті өмірдегі есептесулерде монеталармен және қағаз ақшалармен төлемдер жасай алады |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жасампаздық – бәрімізге өнеге» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Уйге тапсырма Бағалау Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Бір, екі, үш Сынып іші тып-тыныш. Жалқаулықты тастаймыз, Сабақты біз бастаймыз. Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 7-тапсырма тексеріледі Өрнектердің мәнін тап. 8*5=40 45:5=9 5*5=25 400:5=80 20мин*5=100мин 25кг:5=5кг «Кім жылдам»ойыны арқылы 2,3,4,5 көбейту кестелерін толық айтып шығу Монеталармен бағалау арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу. –Қазақстанның монеталары мен қағаз ақшаларында жазылған сандарды ата. –Тағы қай сандар жазылған монеталарды білесің? –Монеталар мен қағаз ақшалардың құнын білдіретін сандарды өсу және кему ретімен атап, жазып көрсет. –Осы 50 тг, 100 тг және 200 тг монеталарды, 500 тг купюраны ұсағырақ монеталармен әртүрлі нұсқада майдалай аласың ба? Жаңа тақырып Дукенге саяхат. «Әмиян» әдісі арқылы 1-
тапсырманы орындаймыз Көбейту мен бөлуді орында 50*2=5 онд*2=100 100*5=1 жүзд*5=5 жүзд 200*3=2 жүзд*3=600 300:6=30 онд:6=50 400:5=40 онд:5=80 600:3=6 жүзд:3=200 «Лейс» әдісі. Дукеннен лейс сатып алып ішіндегі тапсырмаларды орындау. Мәселе есеп.
Есепті шығар М К Нан-100теңге Ш: 500 + 200 + 100 = 800 тг Ж: Барлығы 800 теңгеге сауда жасады «Шыбын» әдісі арқылы көбейтудің жауаптарын тауып тақтадағы шыбындарды ұрып шығады. Жауап: Сергіті сәті. «Шеңберді орнына қой» ойыны «Гексагон» әдісі» арқылы 5- тапсырманы орындайды. Есепте 20тг+50 тг=70 тг 20тг+(100 тг-80 тг)=40 тг 100 тг-50 тг=50 тг 50 тг-(50 тг-20 тг)=20 тг 50 тг*2=100 тг 10 тг:2=5 тг Шығармашылық тапсырма Бугінгі сабақтан жинаған ақшаларына дукеннен сауда жасайды. Дәптер-100тг Қаламсап-100тг Сызғыш-200 тг 6-тапсырма Салыстыр 400 тг*400 тг 600 тг*700 тг- 200 тг 500 тг*300 тг 100 тг+900 тг*
«Адам калькулятор» әдісі арқылы кері байланыс жасайды. |
Бір-бірімен амандасады Үй тапсырмасын орындайды, бір бірінің тапсырмасын тексереді Тапсырмалар ды орындайды Күрделігіне қарай алға ілгерілеп отыратын тапсырмала ры бар карточкалар ды пайдаланады Амалдарды орындайды Кейбір оқушылар басқаларға қарағанда жылдам немесе баяу жұмыс істейді Тапсырманы орындайды Есепті шығарады. Дұрыс жауапты тапқан оқушы щыбынды ұрады. Ойын арқылы өз деңгейінде тапсырма орындайды Гексагон әдісі арқылы тапсырмаларды топпен бір-біріне қолдау көрсетеді Шығармашы лық тапсырма орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтау мен мадақтау арқылы бағалап отыру Дескриптор: Өрнектердің мәнін табады-1б ҚБ: «Монеталар» әдісі
Дескриптор: Қазақстанның монеталары мен қағаз ақшаларында жазылған сандарды өсу және кему ретімен атайды, жазады-1б Дескриптор. Көбейту мен бөлуді орындайды-1б Дескриптор: 50,100, 200 теңгелік монеталарды 500 теңгелік купюраны ажыратады, ұсағырақ монеталармен әртүрлі нұсқада ұсақтайды-1б Өте жақсы!
Дескриптор: 100 теңгені әртүрлі жолмен шы5ара алады-1б
|
Заттар Жұмыс дәптері https://wordwall.net/resource/52267528
Жұмыс дәптері Оқулық Оқулық Монеталар Жұмыс дәптері Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Монеталар Қағаз купюрала Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз



















