Ашық сабақ "М.Өтемісұлы "Мен, мен едім, мен едім" 9-сынып

Тақырып бойынша 22 материал табылды

Ашық сабақ "М.Өтемісұлы "Мен, мен едім, мен едім" 9-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ барысында жеке, жұптық, топтық тапсырма түрлері орындатылды. АКТ қолданылды. Сабақ әзірлемесі жаңартылған білім мазмұнына сай жасалған.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қазақ әдебиеті пәні бойынша қысқа мерзімдік жоспары

Білім беру мекемесінің толық атауы

Ақмола облысы, Көкшетау қаласы «№12 ЖОББМ» КММ

Педагогтың аты-жөні

Абдрахманова Қаиыркүл Кенжеғалиевна

Күні:


Сынып: 9 А

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Бөлім:

Тарихи шындық пен көркемдік шешім


Сабақтың тақырыбы:

Махамбет Өтемісұлы «Мен-мен едім, мен едім» өлеңі. Өлеңнің негізгі идеясы.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары:

9.1.1.1 әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау;

9.1.3.1 көркем шығарманың идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтау;

Сабақтың мақсаты:

- -әдеби шығармаға сюжеттік-композизиялықталдау жасайды;

-көркем шығарманың идеясына сай анықтайды;

-әдеби шығармаға өзі пікірін білдіреді.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі/уақыт:

Педагогтің әрекеті:

Оқушының әрекеті:

Бағалау:

Ресурстар:


Ұйымдастыру кезеңі

3 минут



5 минут





1.Сәлемдеседі. Оқушылардың қатысуын тіркейді.

2. Психологиялық ахуал: «Біз қандаймыз?

3. Үй тапсырмасын сұрау.

Сабақ тақырыбымен, сабақ мақсатымен таныстыру

1.Мұғаліммен сәлемдеседі.



2. өткен тақырыптар бойынша сұрақтарға жауап береді.


3.Сабақ тақырыбын дәптерге жазады.


Дескриптор:

-сұрақтарға жауап береді; 1б

-алдыңғы білімді қолдана алады.1б

1.Презентация

2. Quizizzқосымшасы арқылы


Жаңа тақырыпты меңгеру

Жеке жұмыс.

5 мин



5 мин


Жұптық жұмыс

10 мин









Жаңа сабақ.


1.«Мен, мен едім, мен едім..» өлеңінің толық нұсқасы әр оқушының алдына береді.

2. «Түртіп алу» әдісі арқылы оқыту.

3. Түсініксіз сөздерді ататқызу.

4. «Канон» әдісі арқылы оқытқызу.


5. Өлеңге сатылай кешенді талдау жасату.








Мәтінді оқиды.

Түртіп отырып оқиды.

Түсініксіз сөздерді атайды, дұрыс нұсқасын жазады.




Өлеңге сатылай кешенді талдау жасайды.


Дескриптор:

-өлеңді түртіп отырып оқиды;1б

-мағынасы түсініксіз сөздерді тауып, мағынасын біледі;1б

-



Дескриптор:

-өлеңнің тегін, түрін жазады;2б

-өлеңнің тақырыбы мен идеясын анықтайды;2б

-өлең құрылысына қарай талдайды;1б

-кейіпкерлерді анықтайды;

-әдеби-теориялық ұғымдарды анықтайды.

Оқулық

Презентация




Бағалау парағы


Топтық жұмыс:

3 мин


Кейіпкерлерге сипаттама жасату

«Мен таныған кейіпкер» әдісі арқылы

1-топ:

Махамбет қандай адам, неге олай ойлайсыңдар?

2-топ:Исатай қандай адам, неге олай ойлайсыңдар?

3-топ:Жәңгірхан қандай адам, неге олай ойлайсыңдар?

Дескриптор:

-кейіпкерлерге сипаттама жасайды;1б

-өзіндік ойын айтады;1б

-ойын дәлелдей алады.1б



Оқулық


Жаңа сабақты бекіту


5 мин










3,5 минут

Оқушыларға «Иә-жоқ»тест тапсырмаларын ұсынады. Тест тапсырмалары орындалғаннан кейін кері байланыс береді.









Видеоролик көрсету



-Махамбет әділетсіздікке қарсы күресті/иә/.

2. Исатай мен Махамбет халқының тәуелсіздігі үшін күресті /иә/;

3. Жәңгірхан Исатай мен Махамбетті қолдады/жоқ/

4. Бабалар аңсаған Тәуелсіздікке әлі жетеміз /жоқ/

5. Өлеңнің идеясы-тәуелсідік /иә/


Караокеге бірге қосылып, ән айтады.


Дескриптор:

-дұрыс жауапты айтады;

-идеяны нақты табады;












Оқулық материалдары





Рефлексия

5 мин

Оқу мақсатын ашып кері байланыс жасау . Сабақтың мақсатына қайта оралады.


-



Рефлексия

«ҚҚҚ» әдісі

Қ-құнды

Қ-қызықты

Қ-қиын

Үй тапсырмасын беру: Венн диаграммасы арқылы кейіпкерлерді салыстыру



Стикерлер






Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
14.01.2025
178
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі