|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
||||
|
Пәні: |
Бейнелеу өнері |
|
||||
|
Бөлім: |
|
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
||||
|
Күні: |
|
|
||||
|
Сынып |
2 сынып |
|
||||
|
Тақырыбы |
Мозайка өнерімен танысамыз. «апорт алмасы» мозайкасын жасаймыз. |
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.1 Бейнелеу өнерінің түрлері мен жанрларын анықтау және олардың айырмашылық ерекшеліктерін (сипаттамасын) суреттеу |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларды мозаика өнерімен таныстыра отырып, «апорт алмасы» бейнесін жасау арқылы шығармашылық қабілеттерін дамыту, қазақтың ұлттық мәдениет элементтерін қолдана отырып жұмыс істеуге үйрету. Топтық және жеке жұмыстар барысында ұқыптылыққа, ынтымақтастыққа және жауапкершілікке тәрбиелеу. |
|
||||
|
Адал азамат, біртұтас тәрбиеге бағытталған ұндылықтар: |
Топтық жұмыс барысында бірлік пен ынтымақтастықты сақтау, өз міндетін адал орындау, өзгелердің еңбегін құрметтеу арқылы жауапкершілікті тұлға қалыптастыру. Апта дәйексөзі «Тірлік болмай, бірлік болмас» |
|
||||
|
|
Сабақтың барысы |
|
||||
|
Сабақ-тың жоспар-ланған кезең- |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
|
Сабақтың басы 2 минут |
Сәлемдеседі, оқушылардың сабаққа дайындығын тексереді. Психологиялық жағымды ахуал қалыптастырады. |
Сәлемдеседі, сабаққа дайындалады, назарын аударады, |
Жарайсыңдар!
|
Оқулық Слайд 1 бет суреттер |
|
|
|
Ұйымдастыру кезеңі 5 мин 3 мин Сабақтың ортасы 15-20 мин 5 мин 5 мин |
Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру, шаттық шеңберін құрып бір-біріне тілек айтады
Онлайн платформа арқылы 2 топқа бөлінеді
Үй жұмысын тексереді
Сабақтың тақырыбын анықтайтын бағыттаушы сұрақтар қояды.
Мозаикалық суреттерді көрсетеді
Мозаика туралы түсіндіреді
Мозаика — әртүрлі материалдардан (тас, шыны, ағаш) жасалған сурет. Мозаика өнері ертеде пайда болған. Ол бұрынырақта өзен бойындағы малтатастардан жасалған. Уақыт өте келе малтатастың орнын түрлі түсті күңгірт шыны — смальта басты. Шыныдан жасалған мозаикалар өте берік келеді. Осыдан мыңдаған жылдар бұрын жасалғандарының көпшілігі әлі күнге дейін бастапқы қалпын сақтаған. Ерте заманда зәулім сарайлар мен ғибадатханалар мозаикамен әшекейленген.
1 Тапсырма Топтық жұмыс Wordwall онлайн платформа Мозайка немесе бояумен салынған сурет
2 Тапсырма Жеке жұмыс Апорт алмасының мозайкасын жасаймыз
Т
|
2 Топқа бөлінеді Сабаққа қатысып,сұрақтарға жауап береді. Үй жүмысын, Казақстан Республикасының туын көрсетеді Сұраққа жауап береді Сабақтың тақырыбын анықтауға тырысады Сабақты зейін қойып тыңдайды Топпен жұмыс; тапсырманы бірге орындайды Алманың мозаикалық суретін орындайды. |
Дескриптор: Психологиялық ахуалды жақсартады. Жаңа тақырыпты меңгереді. Сұрақтарға жауап береді. Дескриптор: Туды суретін салды 2 балл Дескриптор: Жарайсыңдар! Сұрақтарға жауап беру 3 балл
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді. Тапсырманы орындайды 2 балл Дескриптор: Алманың мозаикалық суретін жасайды 3 балл |
Wordwall https://wordwall.net/ru/resource/104427458
|
|
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
IV.Сабақты қорытындылау Сұрақтар арұылы сабақты қорытындылайды
Үй тапсырма :
|
Кері байланыс береді.
|
Кері байланыс береді.
|
Кері байланыс береді. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ мозайка өнері
Ашық сабақ мозайка өнері
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
||||
|
Пәні: |
Бейнелеу өнері |
|
||||
|
Бөлім: |
|
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
||||
|
Күні: |
|
|
||||
|
Сынып |
2 сынып |
|
||||
|
Тақырыбы |
Мозайка өнерімен танысамыз. «апорт алмасы» мозайкасын жасаймыз. |
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.1 Бейнелеу өнерінің түрлері мен жанрларын анықтау және олардың айырмашылық ерекшеліктерін (сипаттамасын) суреттеу |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларды мозаика өнерімен таныстыра отырып, «апорт алмасы» бейнесін жасау арқылы шығармашылық қабілеттерін дамыту, қазақтың ұлттық мәдениет элементтерін қолдана отырып жұмыс істеуге үйрету. Топтық және жеке жұмыстар барысында ұқыптылыққа, ынтымақтастыққа және жауапкершілікке тәрбиелеу. |
|
||||
|
Адал азамат, біртұтас тәрбиеге бағытталған ұндылықтар: |
Топтық жұмыс барысында бірлік пен ынтымақтастықты сақтау, өз міндетін адал орындау, өзгелердің еңбегін құрметтеу арқылы жауапкершілікті тұлға қалыптастыру. Апта дәйексөзі «Тірлік болмай, бірлік болмас» |
|
||||
|
|
Сабақтың барысы |
|
||||
|
Сабақ-тың жоспар-ланған кезең- |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
|
Сабақтың басы 2 минут |
Сәлемдеседі, оқушылардың сабаққа дайындығын тексереді. Психологиялық жағымды ахуал қалыптастырады. |
Сәлемдеседі, сабаққа дайындалады, назарын аударады, |
Жарайсыңдар!
|
Оқулық Слайд 1 бет суреттер |
|
|
|
Ұйымдастыру кезеңі 5 мин 3 мин Сабақтың ортасы 15-20 мин 5 мин 5 мин |
Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру, шаттық шеңберін құрып бір-біріне тілек айтады
Онлайн платформа арқылы 2 топқа бөлінеді
Үй жұмысын тексереді
Сабақтың тақырыбын анықтайтын бағыттаушы сұрақтар қояды.
Мозаикалық суреттерді көрсетеді
Мозаика туралы түсіндіреді
Мозаика — әртүрлі материалдардан (тас, шыны, ағаш) жасалған сурет. Мозаика өнері ертеде пайда болған. Ол бұрынырақта өзен бойындағы малтатастардан жасалған. Уақыт өте келе малтатастың орнын түрлі түсті күңгірт шыны — смальта басты. Шыныдан жасалған мозаикалар өте берік келеді. Осыдан мыңдаған жылдар бұрын жасалғандарының көпшілігі әлі күнге дейін бастапқы қалпын сақтаған. Ерте заманда зәулім сарайлар мен ғибадатханалар мозаикамен әшекейленген.
1 Тапсырма Топтық жұмыс Wordwall онлайн платформа Мозайка немесе бояумен салынған сурет
2 Тапсырма Жеке жұмыс Апорт алмасының мозайкасын жасаймыз
Т
|
2 Топқа бөлінеді Сабаққа қатысып,сұрақтарға жауап береді. Үй жүмысын, Казақстан Республикасының туын көрсетеді Сұраққа жауап береді Сабақтың тақырыбын анықтауға тырысады Сабақты зейін қойып тыңдайды Топпен жұмыс; тапсырманы бірге орындайды Алманың мозаикалық суретін орындайды. |
Дескриптор: Психологиялық ахуалды жақсартады. Жаңа тақырыпты меңгереді. Сұрақтарға жауап береді. Дескриптор: Туды суретін салды 2 балл Дескриптор: Жарайсыңдар! Сұрақтарға жауап беру 3 балл
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді. Тапсырманы орындайды 2 балл Дескриптор: Алманың мозаикалық суретін жасайды 3 балл |
Wordwall https://wordwall.net/ru/resource/104427458
|
|
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
IV.Сабақты қорытындылау Сұрақтар арұылы сабақты қорытындылайды
Үй тапсырма :
|
Кері байланыс береді.
|
Кері байланыс береді.
|
Кері байланыс береді. |
|
|
шағым қалдыра аласыз







апсырманы
түсіндіреді, жеке қолдау көрсетеді














