Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі: Менің мектебім
|
Мектеп: №24 жалпы орта
мектеп
|
Күні:
12.11.2017ж
|
Оқытушының
аты-жөні: Іңкарбекова
А
|
СЫНЫП: 2
ә
|
Қатысушылар
саны:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
Мозайка өнерімен танысамыз, «апорт алмасын»
жасаймыз.
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаты (мақсаттары)
|
2.1.3.2. Шығармашылық
идеяларды дамыту үшін белгілі дерек көздерін, ақпараттар жинау,
өмірмен байланыстыру.
2.2.3.3.Шығармашылық
жұмыстарды дайындау барысында қазақ ұлттық мәдениеті туралы біледі,
қалай жасау керектігін түсініп, жабыстыру әдісін қолданып
орындайды.
|
Сабақтың
мақсаттары
|
-
Оқушылардың барлығы:
мозайканың не екенін түсінеді, алманы мозайка әдісі арқылы жасай
алады.
-
Оқушылардың басым бөлігі:
мозайка жасай алады, кезең-кезеңі арқылы тапсырманы
орындайды.
-
Кейбір оқушылар: мозайканы
қалай құру керектігін біледі, өз ойы арқылы
толықтырады.
|
Бағалау
критерийлері:
|
Мозайка не екенін
түсіну
Мозайка жасай
алуы
Мазоайка қалай құру керектігін
білуі
|
Тілдік
мақсаттар:
|
Пәнге тән лексика мен
терминология:
Мозайка, мозайка,
mosaic
Алма, яблоко,
apple
Смальта,
смальта, smalt
|
Құндылықтарға
баулу
|
Балаларды әдемілікке,
әсемдікке, нақтылыққа тәрбиелеу. Ермексазды пайдаланудың
қауіпсіздік ережелерін сақтай отырып, оқушыларды ауызбіршілікке
тәрбиелеу.
|
Пәнаралық
байланыстар
|
Жаратылыстану,бейнелеу
өнері,ағылшын тілі,әдебиеттік оқу
|
Алдыңғы
білім
|
Туған өлке табиғатын
бейнелейміз.
|
Сабақтың
барысы
|
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған әрекеттер
(төмендегі жазбаларды өзіңіздің жоспарлаған әрекеттеріңізбен
алмастырыңыз)
|
Ресурстар
|
Басы
4минут
|
Ұйымдастыру
кезеңі:
Сәлемдесу, түгелдеу.
Оқушыларды тақтаға шығарып
шаттық шеңберінде тұрып,
балалар бір – біріне
сәттілік
тілейді.
Жеміс жидектермен оқушыларды
топқа бөлемін.
|
Суреттер,
слайд
Алма алмұрт
жүзім
|
3минут
Ортасы
6минут
2минут
15минут
|
Психологиялық ахуал
қалыптастыру:
«Көрші» Мақсаты: әрбір қатысушының сол
топтың бір мүшесі екендігін сезінуі, бір-біріне жылылық
сыйлау. Нұсқаулық: Көршіңді оң жақтан
құшақта,
Көршіңді сол жақтан
құшақта.
Оң жақтағы көршіңе бір
жымиып,
Сол жақтағы көршіңе бір
жымиып,
Бүгінгі тренинг
барысы,
Біз үлкен
отбасы.
Жаңа
сабақ
-
Балаларға мозайка сөзіне
түсінік беріп, қандай өнер түрі екендігін
түсіндіру.
(Мозаика дегеніміз – асыл тастар,
шыны
сынықтарына, түрлі-түсті
қағаз
қиындыларынан құрастырылған
сурет. )
-
М озайка
түрлерімен таныстыру (ермексаздан, түрлі түсті қағаздан, малта
тастардан, бөтелке сынықтарынан) тақырыпты өмірмен байланыстыру:
ертеде зәулім сарайлар мен мешіт, шіркеулерді мозайкамен
әшекейлегенін әңгімелеу. Мысалы: Қожа Ахмет Ясауи кесенесі,
Испаниядағы Гуэль саябағы.
-
Ермексазды пайдаланудың
қауіпсіздік ережелерін еске түсіру.
-
Жұмыстың ретін (62бет)
оқушыларға көрсете отырып апорт алмасы мозайкасын жасау. (түсті
таңдап, қажетті ермексаз таңдау)
Топтық
жұмыс - Алманың суретін саладыл -
Қажетті ермексазды мүмкіндігінше бірдей көлемде дөңгелектеп алады.
- Суретке дәл, әдемі орналастырады
-
Жұмыс кезінде балаларға апорт
алмасының шығу тарихы туралы түсіндіру.
-
Оқушы жұмыстарын аралап көріп,
бағыт-бағдар беру.
|
(Көршілер қимыл – қозғалыстар
арқылы жаттығуды жасайды)
Ғаламтор материалдары
слайдтар
Ермексаз,
қатырмақағаз
Қауіпсіздік
ережесі
Ермексаз
Алма
|
3минут
|
|
Видиожазба
|
Соңы
7
минут
|
Бағалау
критерийлері
|
Дескриптор
|
Мозайка не екенін
түсінеді
|
Мозайканың не екенін
түсіне алады
|
Мозайканың жасалуын
біледі
|
Мозайка жасай
алады
|
Мозайкадан алма
жасау керектігін біледі
|
Мозайканы қалай құру
керектігін біледі
|
«Қарлы кесек» әдісі арқылы
сабақты қорытындылау.
Екі жұлдыз бір тілек арқылы
оқушыларға стикерлер таратып тақтадағы плакатқа
жабыстырады.
Жұмыстарын аяқтамаған оқушылар
үйде тапсырманы орындап келу
тапсырылады.
|
|
Қосымша ақпарат: АКТ,
ғаламтор материалдары
|
Дифференциалды оқыту –
көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға
қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз?
|
Бағалау – оқушылардың
берілген материалды меңгеру деңгейін қалай
тексересіз?
|
Пәнаралық
байланыс
Денсаулық және қауіпсіздік
ережелері АКТ
Құндылықтармен
байланыс
|
Мозайка туралы қосымша
мәліметтер біліп келу.
Қожа Ахмет ясауи кесенесі
жайында оқу.
|
Бағалау
терезесі
Мен бәрін
түсіндім
Түсіндім жұмысты аяқтай
алмадым
Мозайка туралы тағы білгім
келеді
Онша
түсінбедім.
|
Қауіпсіздік ережелерін еске
түсіріп, жаратылыстану, ағылшын тілі, бейнелеу өнері, әдебиеттік
оқу пәнімен байланыстыру.
|
Рефлексия:
сабақ/оқу мақсаттары
шынайыма?
сыныптағы ахуал қандай
болады.
бүгінгі сабақтан оқушылар
не білді? мен өз жоспарыма түзетулер
енгіздім
|
Төменде берілген бос орынды
өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға
қатысты сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
Қорытынды
бағалау
Ең жақсы өткен екі
тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге
қатысты)
1:
2:
Қандай екі нәрсе немесе
тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға
және үйренуге қатысты)?
1:
2:
Осы сабақтың барысында
барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма
қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты
білдім?
1:
2:
|