Сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Менің мектебім |
Мектеп: №24 жалпы орта мектеп |
||||||||||||||
|
Күні: 12.11.2017ж |
Оқытушының аты-жөні: Іңкарбекова А |
||||||||||||||
|
СЫНЫП: 2 ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мозайка өнерімен танысамыз, «апорт алмасын» жасаймыз. |
||||||||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)
|
2.1.3.2. Шығармашылық идеяларды дамыту үшін белгілі дерек көздерін, ақпараттар жинау, өмірмен байланыстыру. 2.2.3.3.Шығармашылық жұмыстарды дайындау барысында қазақ ұлттық мәдениеті туралы біледі, қалай жасау керектігін түсініп, жабыстыру әдісін қолданып орындайды. |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары
|
|
||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері:
|
Мозайка не екенін түсіну Мозайка жасай алуы Мазоайка қалай құру керектігін білуі |
||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар:
|
Пәнге тән лексика мен терминология: Мозайка, мозайка, mosaic Алма, яблоко, apple Смальта, смальта, smalt |
||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Балаларды әдемілікке, әсемдікке, нақтылыққа тәрбиелеу. Ермексазды пайдаланудың қауіпсіздік ережелерін сақтай отырып, оқушыларды ауызбіршілікке тәрбиелеу. |
||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Жаратылыстану,бейнелеу өнері,ағылшын тілі,әдебиеттік оқу |
||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Туған өлке табиғатын бейнелейміз. |
||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған әрекеттер (төмендегі жазбаларды өзіңіздің жоспарлаған әрекеттеріңізбен алмастырыңыз) |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Басы 4минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, түгелдеу. Оқушыларды тақтаға шығарып шаттық шеңберінде тұрып, балалар бір – біріне сәттілік тілейді. Жеміс жидектермен оқушыларды топқа бөлемін.
|
Суреттер, слайд Алма алмұрт жүзім |
|||||||||||||
|
3минут Ортасы 6минут 2минут 15минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Көрші» Мақсаты: әрбір қатысушының сол топтың бір мүшесі екендігін сезінуі, бір-біріне жылылық сыйлау. Нұсқаулық: Көршіңді оң жақтан құшақта, Көршіңді сол жақтан құшақта. Оң жақтағы көршіңе бір жымиып, Сол жақтағы көршіңе бір жымиып, Бүгінгі тренинг барысы, Біз үлкен отбасы. Жаңа сабақ
(Мозаика дегеніміз – асыл тастар, шыны сынықтарына, түрлі-түсті қағаз қиындыларынан құрастырылған сурет. )
Топтық
жұмыс - Алманың суретін саладыл -
Қажетті ермексазды мүмкіндігінше бірдей көлемде дөңгелектеп алады.
- Суретке дәл, әдемі орналастырады
|
(Көршілер қимыл – қозғалыстар арқылы жаттығуды жасайды) Ғаламтор материалдары слайдтар Ермексаз, қатырмақағаз Қауіпсіздік ережесі Ермексаз Алма |
|||||||||||||
|
3минут |
|
Видиожазба |
|||||||||||||
|
Соңы 7 минут
|
«Қарлы кесек» әдісі арқылы сабақты қорытындылау.
Екі жұлдыз бір тілек арқылы оқушыларға стикерлер таратып тақтадағы плакатқа жабыстырады. Жұмыстарын аяқтамаған оқушылар үйде тапсырманы орындап келу тапсырылады. |
|
|||||||||||||
|
Қосымша ақпарат: АКТ, ғаламтор материалдары |
|||||||||||||||
|
Дифференциалды оқыту – көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? |
Бағалау – оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік ережелері АКТ Құндылықтармен байланыс |
|||||||||||||
|
Мозайка туралы қосымша мәліметтер біліп келу. Қожа Ахмет ясауи кесенесі жайында оқу. |
Бағалау терезесі Мен бәрін түсіндім Түсіндім жұмысты аяқтай алмадым Мозайка туралы тағы білгім келеді Онша түсінбедім. |
Қауіпсіздік ережелерін еске түсіріп, жаратылыстану, ағылшын тілі, бейнелеу өнері, әдебиеттік оқу пәнімен байланыстыру. |
|||||||||||||
|
Рефлексия: сабақ/оқу мақсаттары шынайыма? сыныптағы ахуал қандай болады. бүгінгі сабақтан оқушылар не білді? мен өз жоспарыма түзетулер енгіздім |
Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? 1: |
|||||||||||||||
Критериалды бағалау

Мозайка туралы тағы білгім келеді
Онша түсінбедім
Түсіндім жұмысты аяқта алмай қалдым
Түсіндім жұмысты аяқта алмай қалдым
Түсіндім жасай алдым
2
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Мозайка өнерімен танысамыз" 2 сынып
Сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Менің мектебім |
Мектеп: №24 жалпы орта мектеп |
||||||||||||||
|
Күні: 12.11.2017ж |
Оқытушының аты-жөні: Іңкарбекова А |
||||||||||||||
|
СЫНЫП: 2 ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мозайка өнерімен танысамыз, «апорт алмасын» жасаймыз. |
||||||||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)
|
2.1.3.2. Шығармашылық идеяларды дамыту үшін белгілі дерек көздерін, ақпараттар жинау, өмірмен байланыстыру. 2.2.3.3.Шығармашылық жұмыстарды дайындау барысында қазақ ұлттық мәдениеті туралы біледі, қалай жасау керектігін түсініп, жабыстыру әдісін қолданып орындайды. |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары
|
|
||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері:
|
Мозайка не екенін түсіну Мозайка жасай алуы Мазоайка қалай құру керектігін білуі |
||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар:
|
Пәнге тән лексика мен терминология: Мозайка, мозайка, mosaic Алма, яблоко, apple Смальта, смальта, smalt |
||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Балаларды әдемілікке, әсемдікке, нақтылыққа тәрбиелеу. Ермексазды пайдаланудың қауіпсіздік ережелерін сақтай отырып, оқушыларды ауызбіршілікке тәрбиелеу. |
||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Жаратылыстану,бейнелеу өнері,ағылшын тілі,әдебиеттік оқу |
||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Туған өлке табиғатын бейнелейміз. |
||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған әрекеттер (төмендегі жазбаларды өзіңіздің жоспарлаған әрекеттеріңізбен алмастырыңыз) |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Басы 4минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, түгелдеу. Оқушыларды тақтаға шығарып шаттық шеңберінде тұрып, балалар бір – біріне сәттілік тілейді. Жеміс жидектермен оқушыларды топқа бөлемін.
|
Суреттер, слайд Алма алмұрт жүзім |
|||||||||||||
|
3минут Ортасы 6минут 2минут 15минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Көрші» Мақсаты: әрбір қатысушының сол топтың бір мүшесі екендігін сезінуі, бір-біріне жылылық сыйлау. Нұсқаулық: Көршіңді оң жақтан құшақта, Көршіңді сол жақтан құшақта. Оң жақтағы көршіңе бір жымиып, Сол жақтағы көршіңе бір жымиып, Бүгінгі тренинг барысы, Біз үлкен отбасы. Жаңа сабақ
(Мозаика дегеніміз – асыл тастар, шыны сынықтарына, түрлі-түсті қағаз қиындыларынан құрастырылған сурет. )
Топтық
жұмыс - Алманың суретін саладыл -
Қажетті ермексазды мүмкіндігінше бірдей көлемде дөңгелектеп алады.
- Суретке дәл, әдемі орналастырады
|
(Көршілер қимыл – қозғалыстар арқылы жаттығуды жасайды) Ғаламтор материалдары слайдтар Ермексаз, қатырмақағаз Қауіпсіздік ережесі Ермексаз Алма |
|||||||||||||
|
3минут |
|
Видиожазба |
|||||||||||||
|
Соңы 7 минут
|
«Қарлы кесек» әдісі арқылы сабақты қорытындылау.
Екі жұлдыз бір тілек арқылы оқушыларға стикерлер таратып тақтадағы плакатқа жабыстырады. Жұмыстарын аяқтамаған оқушылар үйде тапсырманы орындап келу тапсырылады. |
|
|||||||||||||
|
Қосымша ақпарат: АКТ, ғаламтор материалдары |
|||||||||||||||
|
Дифференциалды оқыту – көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? |
Бағалау – оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік ережелері АКТ Құндылықтармен байланыс |
|||||||||||||
|
Мозайка туралы қосымша мәліметтер біліп келу. Қожа Ахмет ясауи кесенесі жайында оқу. |
Бағалау терезесі Мен бәрін түсіндім Түсіндім жұмысты аяқтай алмадым Мозайка туралы тағы білгім келеді Онша түсінбедім. |
Қауіпсіздік ережелерін еске түсіріп, жаратылыстану, ағылшын тілі, бейнелеу өнері, әдебиеттік оқу пәнімен байланыстыру. |
|||||||||||||
|
Рефлексия: сабақ/оқу мақсаттары шынайыма? сыныптағы ахуал қандай болады. бүгінгі сабақтан оқушылар не білді? мен өз жоспарыма түзетулер енгіздім |
Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? 1: |
|||||||||||||||
Критериалды бағалау

Мозайка туралы тағы білгім келеді
Онша түсінбедім
Түсіндім жұмысты аяқта алмай қалдым
Түсіндім жұмысты аяқта алмай қалдым
Түсіндім жасай алдым
2
шағым қалдыра аласыз

озайка түрлерімен таныстыру
(ермексаздан, түрлі түсті қағаздан, малта тастардан, бөтелке
сынықтарынан) тақырыпты өмірмен байланыстыру: ертеде зәулім
сарайлар мен мешіт, шіркеулерді мозайкамен әшекейлегенін әңгімелеу.
Мысалы: Қожа Ахмет Ясауи кесенесі, Испаниядағы Гуэль
саябағы.




