Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ашық сабақ "Мозайка өнерімен танысамыз" 2 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Материал бастауыш сынып пән мұғалімдеріне керек. Жаңартылған бағдарлама бойынша жазылған. Оқушылар топқа бөліп, сергіту сәтін жасап өткізілген. Жас мамандарға қолданып сабақ өтуге өте қолайлы.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Сабақ жоспары


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Менің мектебім


Мектеп: №24 жалпы орта мектеп

Күні: 12.11.2017ж

Оқытушының аты-жөні: Іңкарбекова А

СЫНЫП: 2 ә

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Мозайка өнерімен танысамыз, «апорт алмасын» жасаймыз.

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)



2.1.3.2. Шығармашылық идеяларды дамыту үшін белгілі дерек көздерін, ақпараттар жинау, өмірмен байланыстыру.

2.2.3.3.Шығармашылық жұмыстарды дайындау барысында қазақ ұлттық мәдениеті туралы біледі, қалай жасау керектігін түсініп, жабыстыру әдісін қолданып орындайды.

Сабақтың мақсаттары


  • Оқушылардың барлығы: мозайканың не екенін түсінеді, алманы мозайка әдісі арқылы жасай алады.

  • Оқушылардың басым бөлігі: мозайка жасай алады, кезең-кезеңі арқылы тапсырманы орындайды.

  • Кейбір оқушылар: мозайканы қалай құру керектігін біледі, өз ойы арқылы толықтырады.

Бағалау критерийлері:


Мозайка не екенін түсіну

Мозайка жасай алуы

Мазоайка қалай құру керектігін білуі

Тілдік мақсаттар:



Пәнге тән лексика мен терминология:

Мозайка, мозайка, mosaic

Алма, яблоко, apple

Смальта, смальта, smalt

Құндылықтарға баулу


Балаларды әдемілікке, әсемдікке, нақтылыққа тәрбиелеу. Ермексазды пайдаланудың қауіпсіздік ережелерін сақтай отырып, оқушыларды ауызбіршілікке тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыстар

Жаратылыстану,бейнелеу өнері,ағылшын тілі,әдебиеттік оқу

Алдыңғы білім

Туған өлке табиғатын бейнелейміз.

Сабақтың барысы

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған әрекеттер (төмендегі жазбаларды өзіңіздің жоспарлаған әрекеттеріңізбен алмастырыңыз)

Ресурстар


Басы

4минут

Ұйымдастыру кезеңі:

Сәлемдесу, түгелдеу. Оқушыларды тақтаға шығарып

шаттық шеңберінде тұрып, балалар бір – біріне

сәттілік тілейді.

Жеміс жидектермен оқушыларды топқа бөлемін.


Shape2



Суреттер,

слайд





Алма алмұрт жүзім



3минут















Ортасы

6минут














2минут





15минут


















Психологиялық ахуал қалыптастыру:

«Көрші» Мақсаты: әрбір қатысушының сол топтың бір мүшесі екендігін сезінуі, бір-біріне жылылық сыйлау. Нұсқаулық: Көршіңді оң жақтан құшақта,

Көршіңді сол жақтан құшақта.

Оң жақтағы көршіңе бір жымиып,

Сол жақтағы көршіңе бір жымиып,

Бүгінгі тренинг барысы,

Біз үлкен отбасы.

Жаңа сабақ

  1. Балаларға мозайка сөзіне түсінік беріп, қандай өнер түрі екендігін түсіндіру.

(Мозаика дегеніміз – асыл тастар,  шыны

сынықтарына, түрлі-түсті қағаз

қиындыларынан құрастырылған сурет. )

  1. МShape3 озайка түрлерімен таныстыру (ермексаздан, түрлі түсті қағаздан, малта тастардан, бөтелке сынықтарынан) тақырыпты өмірмен байланыстыру: ертеде зәулім сарайлар мен мешіт, шіркеулерді мозайкамен әшекейлегенін әңгімелеу. Мысалы: Қожа Ахмет Ясауи кесенесі, Испаниядағы Гуэль саябағы.

Shape4


  1. Ермексазды пайдаланудың қауіпсіздік ережелерін еске түсіру.

  2. Жұмыстың ретін (62бет) оқушыларға көрсете отырып апорт алмасы мозайкасын жасау. (түсті таңдап, қажетті ермексаз таңдау)

Топтық жұмыс - Алманың суретін саладыл - Қажетті ермексазды мүмкіндігінше бірдей көлемде дөңгелектеп алады. - Суретке дәл, әдемі орналастырады Shape5

  1. Жұмыс кезінде балаларға апорт алмасының шығу тарихы туралы түсіндіру.

  2. Оқушы жұмыстарын аралап көріп, бағыт-бағдар беру.




(Көршілер қимыл – қозғалыстар арқылы жаттығуды жасайды)












Ғаламтор материалдары слайдтар



Ермексаз, қатырмақағаз















Қауіпсіздік ережесі


Ермексаз

Алма

3минут

Shape6

Видиожазба


Соңы

7 минут







Бағалау критерийлері

Дескриптор

Мозайка не екенін түсінеді

Мозайканың не екенін түсіне алады

Мозайканың жасалуын біледі

Мозайка жасай алады

Мозайкадан алма жасау керектігін біледі

Мозайканы қалай құру керектігін біледі


«Қарлы кесек» әдісі арқылы сабақты қорытындылау.

  • Мозайка деген не?

  • Ол неден жасалады?

  • Апорт алмасы қандай алма?

  • Мозайканы қай жерде кездестіруге болады?

Екі жұлдыз бір тілек арқылы оқушыларға стикерлер таратып тақтадағы плакатқа жабыстырады.

Жұмыстарын аяқтамаған оқушылар үйде тапсырманы орындап келу тапсырылады.



Қосымша ақпарат: АКТ, ғаламтор материалдары

Дифференциалды оқыту – көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз?


Бағалау – оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік ережелері АКТ

Құндылықтармен байланыс


Мозайка туралы қосымша мәліметтер біліп келу.

Қожа Ахмет ясауи кесенесі жайында оқу.


Бағалау терезесі

Мен бәрін түсіндім

Түсіндім жұмысты аяқтай алмадым

Мозайка туралы тағы білгім келеді

Онша түсінбедім.


Қауіпсіздік ережелерін еске түсіріп, жаратылыстану, ағылшын тілі, бейнелеу өнері, әдебиеттік оқу пәнімен байланыстыру.


Рефлексия:

сабақ/оқу мақсаттары шынайыма?

сыныптағы ахуал қандай болады.

бүгінгі сабақтан оқушылар не білді? мен өз жоспарыма түзетулер енгіздім






Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:


2:

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)?

1:


2:

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?

1:


2:


Shape7

Критериалды бағалау















Shape8

Shape13 Shape12 Shape11 Shape9 Shape10

Мозайка туралы тағы білгім келеді

Онша түсінбедім

Түсіндім жұмысты аяқта алмай қалдым

Түсіндім жұмысты аяқта алмай қалдым

Түсіндім жасай алдым


2


Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
22.12.2017
430
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12