Материалдар / Ашық сабақ мұхит суының қасиеттері
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ мұхит суының қасиеттері

Материал туралы қысқаша түсінік
Мұғалімдерге сабақ жоспар
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Желтоқсан 2020
513
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Бөлім

Гидросфера

Педагогтың аты-жөні

Күлбаева Мерует Әнуәрбекқызы

Күні

07.12.2020

Сынып

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы


Дүниежүзілік мұхит суларының қасиеттері

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.3.3.5 -мұхит суының қасиеттеріне әсер ететін факторларды анықтайды

Сабақтың мақсаты


Мұхит суының тұздылығына сипаттама жасайды

Мұхит суының тығыздығына талдау жасайды

Мұхит суының температурасына сипаттама жасайды.


Бағалау критерииі

Дүниежүзілік мұхит суы тұздылығы мен температурасын талдай алады

Мұхит суының қасиеттеріне әсер ететін факторларды анықтай алады


Сабақтың кезеңі/ уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы



7-мин











5-мин

Сәлемдесу.

Үй жұмысы.

Көпір Оқушылардың бұрынғы алған білімін байланыстыру арқылы төмендегі сұрақтар қойылады.

1.Мұхит дегеніміз не? Неше мұхит бар?

2.Ауданы және тереңдігі бойынша бірінші орындағы мұхит?

3.Үнді мұхитының ауданы?

4.Шығанақ дегеніміз не?

5.Бұғаз дегеніміз не?

Тақырыпқа шығу

Суреттерден не байқадық?

Олай болса, бүгінгі сабақ не туралы болмақ?

Сурет арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбын анықтау


Мақсат қою

Сабақтың мақсатынмен танысу.

Бағалау критерииілерін айқындау



Оқушы әдіс арқылы қайталайды



Сұрақ жауап орындайды



Оқушылар бірлесіп тақырыпты ашады



Бағалау критерийлері













дидактикалық материалдар.


Презентация









сурет

Ортасы


3-мин











9-мин


































Видео

5-мин








6-мин






Жаңа сабақ

1 тапсырма

«Сұрақ менен жауап сізден» әдісі

кітапта берілген жаңа тақырыппен танысу,тақырыппен танысып болған соң сұраққа жауап беру арқылы дүниежүзілікмұхит суларының қасиеттерін, тығыздығы мен температурасының таралу аймақтарын анықтау

  • Мұхит суының басты қасиеті?

  • Мұхит суының құрамында тұрақты компонентер саны?

  • Тұздылық құрамының тұрақтылығы?Өлшем бірлігі?

  • Ең жоғарғы және ең аз орташа тұздылық?

  • Судың тығыздығы неге байланысты ?

  • Мұхит суының мөлдірлігі мен түсі неге байланысты?

  • Мұхит бетіндегі жылудың зоналар бойынша таралуы?

  • Дүниежүзілік мұхит бетінің жылдық орташа температурасы?

  • Мұхитта жылына өндірілетін тұз мөлшері?


Бағалау критерийі:

Мұхит суының қасиеттеріне әсер ететін факторларды анықтайды.

Мұхит суының тұздылығына сипаттама жасай алады.

Мұхит суының температурасына сипаттама жасай алады.

Дескрипторлар:


  • Мұхит суының тұздылығын сипаттайды

  • Мұхит суының тығыздығын талдайды

  • Мұхиттағы температураның зоналар бойынша таралуы




2. тапсырма «Кластер» әдісі


Тақырыпқа байланысты видеороликты қарау, кластер Әдісі арқылы дүниежүзілік мұхит суының қасиеттеріне тірек-сызба жасайды.

Shape2

Shape3 Shape4

Дүние жүзілік мұхит суының қасиеттері




Shape5

Shape6

Shape7

Shape8


Бағалау критерийі

Мұхит суының қасиеттеріне әсер ететін факторларды анықтайды


Дескрипторлар:

- Дүниежүзілік мұхит суының қасиеттерін атайды.

- Мұхиттың басты қасиеттерін талдайды.

Бағалау: Бірін бірі бағалау (дескриптор арқылы)

Арнайы ресурстар арқылы жаңа тақырыпты талдайды


Слайдта берілген сұрақ жауапты орындайды.

Сұрақ жауап арқылы сұраққа жауап береді, логикалық ойлай білуі мен сыни көзқарасы таныта білу дағдылары қалыптасады































Тақырыпқа сай берілген түсініктерді дамыту арқылы, тапсырманы орындау барысында ой өрісін жетілдіру арқылы бәсекел





Оқушыларды бағалау

8-10 сураққа жауап берсе 10балл

5-8 сұраққа жауап берсе

7 балл

3-4 сұраққа жауап берсе

3 балл

































Дәптер


кітап










Дескриптор арқылы өзін өзі бағалау








Кітап



Презенация

















Сабақтың соңы



5-мин


Білімді бекіту:

Кері байланыс БББ әдісі

Білдім

Білемін

Білгім келеді





Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.



Қосымша ақпарат

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндетқоюдыжоспарлапотырсыз?

Бағалау - оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық пен қауіпсіздік техникасының сақталуы



  1. .

Мұғалімнің ауызша кері байланысы

Ақпарат іздестіру кезінде қауіпсіздік ережелерін сақтау













Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!