|
Ұзақ мерзімді жоспардың
тарауы: |
Мектеп: №27 Дихан орта мектебі Мұғалімнің аты-жөні:Момбаева Рауза |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып:7 |
Қатысқандар саны:13 |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
М. Әуезовтің «Көксерек»
әңгімесі. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.1.4.1 Көркем шығармадағы кейіпкер бейнесін ашып,үзіндіні жатқа айту. А/И 1.Шығармадағы эпизодтары мен бейнелерді салыстыру. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Кейіпкерлер бейнесін ашады,үзінділерді жатқа айтады. Көптеген оқушылар: Кейіпкерлерді салыстырады, өмірмен байланыстырады. Кейбір оқушылар: Кейіпкер бейнесіне сын көзбен қарайды, өз ойын, пікірін еркін жеткізеді |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері
|
-Кейіпкерлердің ниеті мен көзқарастарындағы, мінез-құлқы мен әрекеттеріндегі өзгерісті зерттеу арқылы кейіпкер бейнелерін ашады. -Кейіпкердің бейнесін іс- әрекеттері арқылы салыстырады,дәлелдейді. -Өзі үшін маңызды үзінділерге таңдау жасап, жатқа айтады. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар орындай
алады: Көркем шығармадағы кейіпкер
бейнесін ашады.
Диалог құруға / эссе
жазуға арналған пайдалы тіркестер: |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Табиғатты
қорғауға,үлкендерді тыңдауға және мейірімділікке
тәрбиелеу |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Биология |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу
|
М. Әуезовтің «Көксерек»
әңгімесінің мазмұнымен
танысты |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1.Ұйымдастыру
кезеңі:оқушыларды түгендеу,
зейіндерін сабаққа аудару.
Адам – тірі ағза, еңбектенеді, сөйлейді,
ойлайды,
оқиды,қоректенеді.
тер
« Адамзат», «Қасқыр»,
«Табиғат» деген сөздер арқылы топқа
бөлемін. Үй тапсырмасын сұрау
««Шеңбердегі
доп» әдісі арқылы допты лақтыра
отырып,бір-біріне сұрақ
қояды Видиоролик көрсету арқылы жаңа сабаққа ену |
«Мозайка» әдісі «Шеңбердегі доп» әдісі |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
Сабақтың соңы
Кері байланыс |
1-тапсырма ТЖ Кубизм. Кубизм әдісі бойынша мына кубикті үш топқа кезекпе-кезек иіремін. Қай қырының сұрағы түссе соған жауап береді 1.Суретте. Көксеректің портретін суреттеңіз. 2. Салыстыр. Дала қасқыры мен Көксеректі салыстырыңыз. 3. Зертте. Қасқыр туралы тағы қандай шығарма білесіз? 4.Қолдан. Көксерек туралы ел адамдары не дейді? 5. Дәлелде. Көксеректі жауыздыққа итермелеген де, Құрмашқа ауыз салдырған да қандай жағдай?
6.
Талда. Көксеректің қатігездігін қай тұстарда
байқадыңыз?
2-тапсырма ЖЖ
Кейіпкерлер бейнесін ашу
мақсатында кестені
толтырады
Пікірталас. “Айтуға оңай...”3 топқа бірдей сұрақ: Көксерек ауыл иттерінен қандай зәбір көрді ? Жақтаушы тобы Даттаушы тобы
Дескриптор
- Үйге тапсырма:Көксерек бейнесіне қатысты үзінді жаттап келу.
Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып, қоржындарға жабыстырады. |
« Кубизм» әдісі Кубизм әдісі бойынша мына кубикті үш топқа кезекпе – кезек иіремін. Қай қырының сұрағы түссе соған жауап бересіз. Концептуалдық кесте» әдісі
Пікірталас
«Білім қоржыны» әдісі
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлай-сыз? Тапсырмалар ды оқушылардың көшілігі, басым бөлігі, кейбір (дарынды) оқушыларға қол жетімді етіп әзірледім.
Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Сабақтың соңында оқушылардың материалды игеру деңгейін бағалау критерийі арқылы бағаладым. Білім алушыларға дескриптор таратып бердім.Өзара бағалау және өзін-өзі бағалау арқылы оқушылар бір-бірін әділ бағалады |
- |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Барынша
қолдау: кестеге кейіпкерді
де, өмірге қызығушы
Орташа
қолдау: кестеге кейіпкерді
де, өмірге қызығушы Қолдауы аз:кестені беремін үзіндіні де, кейіпкер бейнесін де жазады |
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы Интербелсенді әдістерді тиімді қолдана алды.
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/ Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары Сабақта барлық санитарлық-гигиеналық талаптар сақтау,партада дұрыс отыруын қадағалау, интербелсенді тақтамен жұмыс барысында қауіпсіздік техникасына назар аударту.
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген
оқушылар
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Мұхтар Әуезов «Көксерек» әңгімесі. Ақ қасқыр мен Көксерек 7 сынып
|
Ұзақ мерзімді жоспардың
тарауы: |
Мектеп: №27 Дихан орта мектебі Мұғалімнің аты-жөні:Момбаева Рауза |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып:7 |
Қатысқандар саны:13 |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
М. Әуезовтің «Көксерек»
әңгімесі. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.1.4.1 Көркем шығармадағы кейіпкер бейнесін ашып,үзіндіні жатқа айту. А/И 1.Шығармадағы эпизодтары мен бейнелерді салыстыру. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Кейіпкерлер бейнесін ашады,үзінділерді жатқа айтады. Көптеген оқушылар: Кейіпкерлерді салыстырады, өмірмен байланыстырады. Кейбір оқушылар: Кейіпкер бейнесіне сын көзбен қарайды, өз ойын, пікірін еркін жеткізеді |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері
|
-Кейіпкерлердің ниеті мен көзқарастарындағы, мінез-құлқы мен әрекеттеріндегі өзгерісті зерттеу арқылы кейіпкер бейнелерін ашады. -Кейіпкердің бейнесін іс- әрекеттері арқылы салыстырады,дәлелдейді. -Өзі үшін маңызды үзінділерге таңдау жасап, жатқа айтады. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар орындай
алады: Көркем шығармадағы кейіпкер
бейнесін ашады.
Диалог құруға / эссе
жазуға арналған пайдалы тіркестер: |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Табиғатты
қорғауға,үлкендерді тыңдауға және мейірімділікке
тәрбиелеу |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Биология |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу
|
М. Әуезовтің «Көксерек»
әңгімесінің мазмұнымен
танысты |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1.Ұйымдастыру
кезеңі:оқушыларды түгендеу,
зейіндерін сабаққа аудару.
Адам – тірі ағза, еңбектенеді, сөйлейді,
ойлайды,
оқиды,қоректенеді.
тер
« Адамзат», «Қасқыр»,
«Табиғат» деген сөздер арқылы топқа
бөлемін. Үй тапсырмасын сұрау
««Шеңбердегі
доп» әдісі арқылы допты лақтыра
отырып,бір-біріне сұрақ
қояды Видиоролик көрсету арқылы жаңа сабаққа ену |
«Мозайка» әдісі «Шеңбердегі доп» әдісі |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
Сабақтың соңы
Кері байланыс |
1-тапсырма ТЖ Кубизм. Кубизм әдісі бойынша мына кубикті үш топқа кезекпе-кезек иіремін. Қай қырының сұрағы түссе соған жауап береді 1.Суретте. Көксеректің портретін суреттеңіз. 2. Салыстыр. Дала қасқыры мен Көксеректі салыстырыңыз. 3. Зертте. Қасқыр туралы тағы қандай шығарма білесіз? 4.Қолдан. Көксерек туралы ел адамдары не дейді? 5. Дәлелде. Көксеректі жауыздыққа итермелеген де, Құрмашқа ауыз салдырған да қандай жағдай?
6.
Талда. Көксеректің қатігездігін қай тұстарда
байқадыңыз?
2-тапсырма ЖЖ
Кейіпкерлер бейнесін ашу
мақсатында кестені
толтырады
Пікірталас. “Айтуға оңай...”3 топқа бірдей сұрақ: Көксерек ауыл иттерінен қандай зәбір көрді ? Жақтаушы тобы Даттаушы тобы
Дескриптор
- Үйге тапсырма:Көксерек бейнесіне қатысты үзінді жаттап келу.
Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып, қоржындарға жабыстырады. |
« Кубизм» әдісі Кубизм әдісі бойынша мына кубикті үш топқа кезекпе – кезек иіремін. Қай қырының сұрағы түссе соған жауап бересіз. Концептуалдық кесте» әдісі
Пікірталас
«Білім қоржыны» әдісі
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлай-сыз? Тапсырмалар ды оқушылардың көшілігі, басым бөлігі, кейбір (дарынды) оқушыларға қол жетімді етіп әзірледім.
Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Сабақтың соңында оқушылардың материалды игеру деңгейін бағалау критерийі арқылы бағаладым. Білім алушыларға дескриптор таратып бердім.Өзара бағалау және өзін-өзі бағалау арқылы оқушылар бір-бірін әділ бағалады |
- |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Барынша
қолдау: кестеге кейіпкерді
де, өмірге қызығушы
Орташа
қолдау: кестеге кейіпкерді
де, өмірге қызығушы Қолдауы аз:кестені беремін үзіндіні де, кейіпкер бейнесін де жазады |
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы Интербелсенді әдістерді тиімді қолдана алды.
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/ Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары Сабақта барлық санитарлық-гигиеналық талаптар сақтау,партада дұрыс отыруын қадағалау, интербелсенді тақтамен жұмыс барысында қауіпсіздік техникасына назар аударту.
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген
оқушылар
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














