Бекітемін
Оқу ісі жөніндегі орынбасары А.Ы.Коптлеуова
|
Білім беру ұйымының атауы |
№273 орта мектеп |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Жақсыдан үйрен,жаманнан жирен |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бекенова А.И |
|||||
|
Күні: |
08.10.2024 |
|||||
|
Сынып: |
3 Б |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№27сабақ. Мүмкіндіктер тармағы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.4.4.1 «мүмкіндіктер тармағы» туралы түсінігі болу, күнделікті өмірде кездесетін түрлі жағдаяттар мен есеп шығаруда қолдану
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Мүмкіндіктер тармағын құрып үйренеді Күнделікті өмірде кездесетін түрлі жағдаяттар мен есеп шығаруда қолданады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен Мінез – құлық ережелері |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты
|
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 10минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 7-тапсырма Кестені пайдаланып, тура теңдік пен теңсіздік құрастыр 321+129=900-450 160-90<53+367 240-50=150+40 98+102>328-258
Жауап: тәртіпті болу, сыныптасыңды құрметтеу, мұғалімнің сөзін бөлмеу, назарыңды сабаққа аудару, тыныштық сақтау. Жаңа тақырып Сабақ мақсатымен таныстыру. Мүмкіндіктер тармағымен таныстыру Бейнежазба көрсету.
Жаңа тақырыпты бекіту тапсырмасы. Тақтамен жұмыс. 2-тапсырма Есептерді шығар. А) Асханада түскі астың екінші тағамына – ет, балық және қуырдақ, ал тәттіге – тоқаш, балмұздақ және жеміс даярланды. Бір екінші және бір тәтті тағам таңдау керек. Түскі асты таңдаудың әртүрлі неше нұсқасы бар? Мұндай есепті шешуде «мүмкіндіктер тармағын» пайдаланған ыңғайлы. Әрбір тағамды нүкте арқылы белгілейік. Ет- тоқаш, балмұздақ, жеміс. Балық-тоқаш, балмұздақ, жеміс Қуырдақ-тоқаш, балмұздақ, жеміс. 3+3+3=9 Жауабы: 9 нұсқа Тапсырманы орындауға кіріспес бұрын бірге қалай жұмыс жасау керектігін еске түсіріңдер.
Топтық жұмыс 3-тапсырма
Мүмкіндіктер тармағын құрыңдар. Әлияда оқушы киімінің жиынтығы бар: үш кофта, бір белдемше, бір шалбар. Ол қанша киімдер жиынтығын құра алады? 1) белдемше мен 1 кофта 2) белдемше мен 2 кофта 3) белдемше мен 3 кофта 4) шалбар мен 1 кофта 5) шалбар мен 2 кофта 6) шалбар мен 3 кофта Жауабы: 6 нұсқа 2-топ. Қима қағаздан үш сан берілген. 4, 7, 9. Олардың нұсқаларының барлығын мүмкіндіктер тармағы арқылы көрсет. Неше нұсқа бар? Жауабы: 6 нусқа. 3-топ. 2 б) Егер асханада шай, шырын және сүт беретін болса, онда үш түрлі тағамнан тұратын түскі асты қалай таңдауға болады? Барлық нұсқаларын жаз. Жауабы: 9 нұсқа Сергіту сәті Нейрожаттығу жасау. Тақтамен жұмыс. Есептерді шығар. а) АВ кесіндісінің ұзындығы 6 см-ге, ал CD кесіндісінің ұзындығы 24 см-ге тең. Екінші кесінді бірінші кесіндіден неше есе ұзын? 24 см : 6 см=4 см Жауабы: Екінші кесінді бірінші кесіндіден 4 есе ұзын. Жұптық жұмыс 5-тапсырма Біздің сыныпта көптеген қыздар секіртпемен секіргенді және жасырынбақ ойнағанды ұнатады. Сызбаға қарап, сұраққа жауап бер.
Ж:5 қыз секіртпемен секірді.
Ж:2 қыз секіртпемен де, жасырынбақ ойынын да ойнайды.
Ж: ия, рас Жеке жұмыс. Қалыптастырушы бағалау. Мүмкіндіктер тармағын құрастыру. Сабақты қорыту: - балалар бүгінгі сабақтан біз не үйрендік? (Мүмкіндіктер тармағын құрастыруды үйрендік) Үй тапсырмасы 6-тапсырма Кесте бойынша теңдеу құрып, оны шеш. Үлгі: 1) 120+х=460 Х=460-120 Х=340 120+340=460 460=460 Кері байланыс «Көңіл –күй» Оқушылар сабақтан алған әсерлерін жазады. |
Мақсаты: Психологиялық ахуалды жақсарту Үй тапсырмасын «Бір шапалақ» әдісі арқылы тексертеді Қима қағаздармен жұмыс жасайды Тапсырмалар ды орындайды Тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Тақтамен жұмыс жасайды Тапсырмалар ды орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді. |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Медаль » әдісі
Дескриптор: Кестені пайдаланып, тура теңдік пен теңсіздік құрастырады-2б Тамаша! Дескриптор: Берілген нұсқаулық бойынша сандарды құрастырып шығады-1б Кереметсіңдер! Дескриптор: Түскі асты таңдаудың әртүрлі нұсқасын табады-1б Сызба арқылы нұсқаларды анықтап көрсетеді-1б
Дескриптор: Мүмкіндіктер тармағын сызбамен көрсетеді – 1б Мүмкіндіктер тармағын құрады-1б Нұсқаларды табу жолын түсінеді-1б Керемет!
Дескриптор: Есептің шартын құрастыра алады – 1б Кесінділердің ұзындықтарын салыстыра алады-1б Дескриптор: Сызба бойынша берілген сұрақтарға жауап береді-3б
Дескриптор: Мүмкіндіктер тармағын құрастырады-2б Тамаша! |
Суреттер Суреттер Оқулық Қима парақтар
Оқу құралдары
Жұмыс дәптері Сызбалар
Қимылдар Суреттер Оқулық Кесте Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: Мүмкіндіктер тармағы
Ашық сабақ: Мүмкіндіктер тармағы
Бекітемін
Оқу ісі жөніндегі орынбасары А.Ы.Коптлеуова
|
Білім беру ұйымының атауы |
№273 орта мектеп |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Жақсыдан үйрен,жаманнан жирен |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бекенова А.И |
|||||
|
Күні: |
08.10.2024 |
|||||
|
Сынып: |
3 Б |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№27сабақ. Мүмкіндіктер тармағы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.4.4.1 «мүмкіндіктер тармағы» туралы түсінігі болу, күнделікті өмірде кездесетін түрлі жағдаяттар мен есеп шығаруда қолдану
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Мүмкіндіктер тармағын құрып үйренеді Күнделікті өмірде кездесетін түрлі жағдаяттар мен есеп шығаруда қолданады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен Мінез – құлық ережелері |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты
|
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 10минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 7-тапсырма Кестені пайдаланып, тура теңдік пен теңсіздік құрастыр 321+129=900-450 160-90<53+367 240-50=150+40 98+102>328-258
Жауап: тәртіпті болу, сыныптасыңды құрметтеу, мұғалімнің сөзін бөлмеу, назарыңды сабаққа аудару, тыныштық сақтау. Жаңа тақырып Сабақ мақсатымен таныстыру. Мүмкіндіктер тармағымен таныстыру Бейнежазба көрсету.
Жаңа тақырыпты бекіту тапсырмасы. Тақтамен жұмыс. 2-тапсырма Есептерді шығар. А) Асханада түскі астың екінші тағамына – ет, балық және қуырдақ, ал тәттіге – тоқаш, балмұздақ және жеміс даярланды. Бір екінші және бір тәтті тағам таңдау керек. Түскі асты таңдаудың әртүрлі неше нұсқасы бар? Мұндай есепті шешуде «мүмкіндіктер тармағын» пайдаланған ыңғайлы. Әрбір тағамды нүкте арқылы белгілейік. Ет- тоқаш, балмұздақ, жеміс. Балық-тоқаш, балмұздақ, жеміс Қуырдақ-тоқаш, балмұздақ, жеміс. 3+3+3=9 Жауабы: 9 нұсқа Тапсырманы орындауға кіріспес бұрын бірге қалай жұмыс жасау керектігін еске түсіріңдер.
Топтық жұмыс 3-тапсырма
Мүмкіндіктер тармағын құрыңдар. Әлияда оқушы киімінің жиынтығы бар: үш кофта, бір белдемше, бір шалбар. Ол қанша киімдер жиынтығын құра алады? 1) белдемше мен 1 кофта 2) белдемше мен 2 кофта 3) белдемше мен 3 кофта 4) шалбар мен 1 кофта 5) шалбар мен 2 кофта 6) шалбар мен 3 кофта Жауабы: 6 нұсқа 2-топ. Қима қағаздан үш сан берілген. 4, 7, 9. Олардың нұсқаларының барлығын мүмкіндіктер тармағы арқылы көрсет. Неше нұсқа бар? Жауабы: 6 нусқа. 3-топ. 2 б) Егер асханада шай, шырын және сүт беретін болса, онда үш түрлі тағамнан тұратын түскі асты қалай таңдауға болады? Барлық нұсқаларын жаз. Жауабы: 9 нұсқа Сергіту сәті Нейрожаттығу жасау. Тақтамен жұмыс. Есептерді шығар. а) АВ кесіндісінің ұзындығы 6 см-ге, ал CD кесіндісінің ұзындығы 24 см-ге тең. Екінші кесінді бірінші кесіндіден неше есе ұзын? 24 см : 6 см=4 см Жауабы: Екінші кесінді бірінші кесіндіден 4 есе ұзын. Жұптық жұмыс 5-тапсырма Біздің сыныпта көптеген қыздар секіртпемен секіргенді және жасырынбақ ойнағанды ұнатады. Сызбаға қарап, сұраққа жауап бер.
Ж:5 қыз секіртпемен секірді.
Ж:2 қыз секіртпемен де, жасырынбақ ойынын да ойнайды.
Ж: ия, рас Жеке жұмыс. Қалыптастырушы бағалау. Мүмкіндіктер тармағын құрастыру. Сабақты қорыту: - балалар бүгінгі сабақтан біз не үйрендік? (Мүмкіндіктер тармағын құрастыруды үйрендік) Үй тапсырмасы 6-тапсырма Кесте бойынша теңдеу құрып, оны шеш. Үлгі: 1) 120+х=460 Х=460-120 Х=340 120+340=460 460=460 Кері байланыс «Көңіл –күй» Оқушылар сабақтан алған әсерлерін жазады. |
Мақсаты: Психологиялық ахуалды жақсарту Үй тапсырмасын «Бір шапалақ» әдісі арқылы тексертеді Қима қағаздармен жұмыс жасайды Тапсырмалар ды орындайды Тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Тақтамен жұмыс жасайды Тапсырмалар ды орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді. |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Медаль » әдісі
Дескриптор: Кестені пайдаланып, тура теңдік пен теңсіздік құрастырады-2б Тамаша! Дескриптор: Берілген нұсқаулық бойынша сандарды құрастырып шығады-1б Кереметсіңдер! Дескриптор: Түскі асты таңдаудың әртүрлі нұсқасын табады-1б Сызба арқылы нұсқаларды анықтап көрсетеді-1б
Дескриптор: Мүмкіндіктер тармағын сызбамен көрсетеді – 1б Мүмкіндіктер тармағын құрады-1б Нұсқаларды табу жолын түсінеді-1б Керемет!
Дескриптор: Есептің шартын құрастыра алады – 1б Кесінділердің ұзындықтарын салыстыра алады-1б Дескриптор: Сызба бойынша берілген сұрақтарға жауап береді-3б
Дескриптор: Мүмкіндіктер тармағын құрастырады-2б Тамаша! |
Суреттер Суреттер Оқулық Қима парақтар
Оқу құралдары
Жұмыс дәптері Сызбалар
Қимылдар Суреттер Оқулық Кесте Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз

















