Бекітемін
Оқу ісі жөніндегі орынбасары А.Ы.Коптлеуова
|
Білім беру ұйымының атауы |
№273 орта мектеп |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Жақсыдан үйрен,жаманнан жирен |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бекенова А.И. |
|||||
|
Күні: |
09.10.2024 |
|||||
|
Сынып: |
3 б |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№28сабақ.Мүмкіндіктер тармағы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.4.4.1 «мүмкіндіктер тармағы» туралы түсінігі болу, күнделікті өмірде кездесетін түрлі жағдаяттар мен есеп шығаруда қолдану
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Мүмкіндіктер тармағын құруды меңгереді Күнделікті өмірде кездесетін түрлі жағдаяттар мен есеп шығаруда қолданады. |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ
ЖАҢАШЫЛДЫҚ салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты
|
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау 6-тапсырма Кесте бойынша теңдеу құрып, оны шеш. Үлгі: 1) 120+х=460 Х=460-120 Х=340 120+340=460 460=460 Жаңа тақырып 1-тапсырма а) Ұлдар (ұ) мен қыздар (қ) кезектесіп отыратындай Нұрай (Н), Марат (М), Торғын (Т) және Серікті (С) орындыққа қалай отырғызса болады? Берілгенді пайдаланып, барлық мүмкін нұсқаларды жаз.
Топтық жұмыс
3-тапсырма 2, 7, 9 цифрларын пайдаланып, қанша екі таңбалы әртүрлі сан құрастыруға болады? Бұл сандарда цифрлар қайталануы мүмкін? 22.77.99: 27.72.97: 29.79.92: 2-топ Есептерді шығар а) АВ кесіндісінің ұзындығы 5 см-ге, ал CD кесіндісі 25 см-ге тең. Қай кесінді қайсысынан қанша есе ұзын? АВ=5 см СД=25см Шешуі: СД: АВ=25:5=5 (см) Ж:ы СД кесіндісі АВ кесіндісінен 5 есе ұзын. 3-топ АВ кесіндісі- 5см СДкесіндісі -25см СД кесіндісі АВ кесіндісінен неше см ұзын? Шешуі: СД- АВ=25-5=20 (см) Ж:ы СД кесіндісі АВ кесіндісінен 20см ұзын Сергіту сәті Нейрожаттығу жасау. Тақтамен жұмыс. 1қалам-9тг 45тг-?қалам Шешуі: 45:9=5д Ж: 5 қалам алынды. Жұптық жұмыс. 8 дм2 + 49 дм2 =57дм2 9 см2 · 4= 36см2 40 м2 : 5= 8м2 500 см2– 235 см2 =265см2 Жеке жұмыс. Қалыптастырушы бағалау. Мүмкіндіктер тармағын құрастыру. Сабақты қорыту: - балалар бүгінгі сабақтан біз не үйрендік? (Мүмкіндіктер тармағын құрастыруды үйрендік) Үй тапсырмасы 9-тапсырма Тиімді тәсілмен есепте. 5 + 39 + 95=(5+95)+39=100+39=139 205 + 199 +295=(6+94)+98= 100+98=198 105 + 599 + 195=(205+295)+199= 500+199= 699 6 + 98 + 94=(106+594)+198= 700+198=898 106 + 198 + 594=(105+195)+599= 300+599= 899 306 + 298 + 294=(306+294)+298= 600+298=898 Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Жеке жұмыс жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Тапсырмалар ды орындайды Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Есептерді шығарады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Баскетбол » әдісі
Дескриптор: Кесте бойынша теңдеу құрып, оны шешеді-1б Тамаша! Дескриптор: Берілгенді пайдаланып, барлық мүмкін нұсқаларды жазады-1б Кереметсіңдер! Дескритпор: ЕҚБ Суретке қарап, мүмкіндіктер тармағын толтырады-1б
Дескриптор: Есепті шығарады-1б Сызбадан төмендегі орналастыру мүмкіндік терін тауып, қызыл түспен қоршап сызады-1б Керемет! Дескриптор: Кесте бойынша есептер құрастырып, шығарады-1б Тамаша !
«Ноутбок» әдісі |
Суреттер Суреттер
Оқу құралдары
Жұмыс дәптері
Сызбалар үлгісі
Суреттер
Қимылдар Оқулық Кесінділер Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: Мүмкіндіктер тармағы
Ашық сабақ: Мүмкіндіктер тармағы
Бекітемін
Оқу ісі жөніндегі орынбасары А.Ы.Коптлеуова
|
Білім беру ұйымының атауы |
№273 орта мектеп |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Жақсыдан үйрен,жаманнан жирен |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бекенова А.И. |
|||||
|
Күні: |
09.10.2024 |
|||||
|
Сынып: |
3 б |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№28сабақ.Мүмкіндіктер тармағы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.4.4.1 «мүмкіндіктер тармағы» туралы түсінігі болу, күнделікті өмірде кездесетін түрлі жағдаяттар мен есеп шығаруда қолдану
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Мүмкіндіктер тармағын құруды меңгереді Күнделікті өмірде кездесетін түрлі жағдаяттар мен есеп шығаруда қолданады. |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ
ЖАҢАШЫЛДЫҚ салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты
|
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау 6-тапсырма Кесте бойынша теңдеу құрып, оны шеш. Үлгі: 1) 120+х=460 Х=460-120 Х=340 120+340=460 460=460 Жаңа тақырып 1-тапсырма а) Ұлдар (ұ) мен қыздар (қ) кезектесіп отыратындай Нұрай (Н), Марат (М), Торғын (Т) және Серікті (С) орындыққа қалай отырғызса болады? Берілгенді пайдаланып, барлық мүмкін нұсқаларды жаз.
Топтық жұмыс
3-тапсырма 2, 7, 9 цифрларын пайдаланып, қанша екі таңбалы әртүрлі сан құрастыруға болады? Бұл сандарда цифрлар қайталануы мүмкін? 22.77.99: 27.72.97: 29.79.92: 2-топ Есептерді шығар а) АВ кесіндісінің ұзындығы 5 см-ге, ал CD кесіндісі 25 см-ге тең. Қай кесінді қайсысынан қанша есе ұзын? АВ=5 см СД=25см Шешуі: СД: АВ=25:5=5 (см) Ж:ы СД кесіндісі АВ кесіндісінен 5 есе ұзын. 3-топ АВ кесіндісі- 5см СДкесіндісі -25см СД кесіндісі АВ кесіндісінен неше см ұзын? Шешуі: СД- АВ=25-5=20 (см) Ж:ы СД кесіндісі АВ кесіндісінен 20см ұзын Сергіту сәті Нейрожаттығу жасау. Тақтамен жұмыс. 1қалам-9тг 45тг-?қалам Шешуі: 45:9=5д Ж: 5 қалам алынды. Жұптық жұмыс. 8 дм2 + 49 дм2 =57дм2 9 см2 · 4= 36см2 40 м2 : 5= 8м2 500 см2– 235 см2 =265см2 Жеке жұмыс. Қалыптастырушы бағалау. Мүмкіндіктер тармағын құрастыру. Сабақты қорыту: - балалар бүгінгі сабақтан біз не үйрендік? (Мүмкіндіктер тармағын құрастыруды үйрендік) Үй тапсырмасы 9-тапсырма Тиімді тәсілмен есепте. 5 + 39 + 95=(5+95)+39=100+39=139 205 + 199 +295=(6+94)+98= 100+98=198 105 + 599 + 195=(205+295)+199= 500+199= 699 6 + 98 + 94=(106+594)+198= 700+198=898 106 + 198 + 594=(105+195)+599= 300+599= 899 306 + 298 + 294=(306+294)+298= 600+298=898 Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Жеке жұмыс жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Тапсырмалар ды орындайды Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Есептерді шығарады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Баскетбол » әдісі
Дескриптор: Кесте бойынша теңдеу құрып, оны шешеді-1б Тамаша! Дескриптор: Берілгенді пайдаланып, барлық мүмкін нұсқаларды жазады-1б Кереметсіңдер! Дескритпор: ЕҚБ Суретке қарап, мүмкіндіктер тармағын толтырады-1б
Дескриптор: Есепті шығарады-1б Сызбадан төмендегі орналастыру мүмкіндік терін тауып, қызыл түспен қоршап сызады-1б Керемет! Дескриптор: Кесте бойынша есептер құрастырып, шығарады-1б Тамаша !
«Ноутбок» әдісі |
Суреттер Суреттер
Оқу құралдары
Жұмыс дәптері
Сызбалар үлгісі
Суреттер
Қимылдар Оқулық Кесінділер Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз






















