Ашық сабақ: Мұнай-еліміздің шикізат байлығы. 11 сынып

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ашық сабақ: Мұнай-еліміздің шикізат байлығы. 11 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Қысқа мерзімдік жоспар
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бөлім: 2

Экология. Мұнай және атомдық индустрия.

Сабақтың тақырыбы:

Мұнай-еліміздің шикізат байлығы.

Сынып: 11

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

11.1.5.1 мәтін бойынша автор позициясын және көтерілген мәселеге қарым-қатынасын, тыңдаушыға ықпал ету тәсілін талдай отырып, негізгі ойды анықтау;

11.2.4.1 кәсіби бағыттағы түпнұсқа мәтіндерден қажетті ақпаратты (деректерді, сипаттамаларды, сандық көрсеткіштерді, сілтемелерді) анықтау, олардың қолданылу мақсатын талдау.

Сабақтың мақсаты

Мәтін бойынша автор позициясы және көтерілген мәселеге қарым-қатынасын және негізгі ойды анықтайсыңдар. Жаңа сөздерді меңгере отырып, сұрақтарға жауап бересіңдер.


Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

І. Ұйымдастыру кезеңі.

1. Оқушылармен амандасу.

2.Психологиялық жағдаят

Шырақ жағылып,оқушылар бір-біріне тілек айта отырып, шырақты келесі оқшыға береді. Мұғалім шырақты өз қолына алып,барлық оқушыларға алғысын білдіреді.

3.Үй тапсырмасын тексеру.

42-бет, 7-тапсырма. «Жасыл ел» бағдарламасы атты диаграмманы толтыру.

4. Жаңа тақырыпқа ену.

Жұмбақ шешу

Маң далада бұйығы,

Сөнбей жанса шырағы,

Жер астының сұйығы

Фонтан болып шығады.   (мұнай)

5.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

Сабағымыздың тақырыбы:

«Мұнай-еліміздің шикізат байлығы»

Бүгінгі сабақта сендердің білетінің:

Мәтін бойынша автор позициясы және көтерілген мәселеге қарым-қатынасын және негізгі ойды анықтайсыңдар. Жаңа сөздерді меңгере отырып, сұрақтарға жауап бересіңдер.

1.Мұғаліммен амандасады.

2. Оқушылар «Шырақ жағу» арқылы жақсы тілек тілейді.

3.Жұмбақ шешу арқылы, сабақтың тақырыбын анықтайды.

4. Сабақтың мақсаттарымен танысады.








Мұғалімді тыңдайды.


Формативті бағалау «Бағалау парағы» арқылы бағаланады.





ҚБ: «Қошемет көрсету» әдісі бойынша «Жарайсың!», «Өте жақсы!» деп бағалау

Интербелсенді тақта/ компьютер


Сабақтың ортасы






























ІІ. Жаңа сабақ

1.Жаңа сөздермен жұмыс. Тыңдалым. Айтылым.
Жаңа сөздерді таныстырады, синонимдік мағынасын ашады. Оқушыларға қайталатады, сөз тіркестері мен сөйлем құрастырады.


2.Мәтіналды тапсырма. Айтылым.

«Галереяға саяхат» әдісі арқылы мұнайдан жасалатын өнімдер туралы айтады.

44-бет, 1-тапсырма.


3.Мәтінмен жұмыс. 2-тапсырма. Тыңдалым. Оқылым. Айтылым. Презентацияға назар аударыңыздар, мұқият тыңдаңыздар. Мәтінді түсініп оқы.

Сұрақтарға жауап беріңдер.

Дескриптор:

-мәтін мазмұнын түсінеді;

-сұрақтарға жауап бере алады; 2 балл


4. Бейнематериал .Топтық жұмыс.

1. «Куар код» арқылы топқа бөлінеді

2. Бейнематериалды тамашалайды.

3.«Білу қажет» кестесі бойынша бейнематериалды талдау.

Дескриптор:

-«Білу қажет» кестесі бойынша бейнематериалды талдайды (мәселені және автордың позициясын анықтайды, шешімін ұсынады);

-өз пікірлерін білдіреді;

-топ ережелерін сақтайды; 3 балл


5. 44-бет, 2-тапсырма. Көп нүктенің орнына тиісті қосымшаны қойып, жаз. Жазылым.

Жаңа сөздердің мағынасын анықтайды, сөз тіркестерін, сөйлем құрастырады.








Оқушылар тыңдайды, мәтінді оқиды, сұрақтарға жауап береді.





Топтық жұмыс орындалады. «Білу қажет» кестесі бойынша бейнематериалға талдау жасап, кестені толтырады.




44-бет, 2-тапсырма. Көп нүктенің орнына тиісті қосымшаны қойып, жазады.

ҚБ «Бас бармақ» әдісі









ҚБ: «Қошемет көрсету» әдісі






ҚБ: «Бір сөзбен» әдісімен бағаланады









Презентация


































Сабақтың соңы

1. Сабақты бекіту. Бейнематериал мен мәтінді салыстыра талдаңыз. Айтылым. Жазылым. Оқушылар бейнематериал мен мәтінді салыстырып қорытынды жасайды.

2. Бағалау. Өзін-өзі бағалау.

Мұғалім «Бағалау парағы» арқылы тоқталып, кімнің қалай қатысқанын, қанша балл алғандарын айтып, формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.

3. Кері байланыс «Бармақтар»


Оқушылар алған мәліметтерін кестегі түсіре отырып, қортындылайды.

Әр оқушы тақырыпты меңгерген деңгейіне байланысты «Бағалау парағы» арқылы өзін-өзі бағалайды.

ҚБ: «Қошемет көрсету» әдісі

Тақырып бойынша сабақта алған білімдерін бағалап, кері байланыс жасайды.

Презентация


Үй тапсырмасы

45-бет, 4-тапсырма. «Мұнай –байлық, мұнай-саясат, мұнай-билік» тақырыбына тұсаукесер



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
doc
07.06.2024
726
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі