Бекітемін:
Оқу ісінің меңгерушісі: Ж.Исатаев
|
Пәні:әдебиеттік оқу |
Мектеп: №60 |
||||
|
Күні: 15.12.2020ж |
Мұғалімнің аты-жөні:Нұрхиясова Н |
||||
|
Сынып:2 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Отанымды сүйемін М. Мақатаев Отан туралы |
||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
2.3.2.1*- мұғалім көмегімен үлгі бойынша шағын ертегілер, жұмбақтар жазу немесе дайын ұйқастарды қатыстырып шумақтар мен санамақтар құрастыру |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлықоқушылар: |
||||
|
Мәтінді оқиды, түсінеді, бағалауға қатысады, кестені толтырады. |
|||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||
|
Тақырыпты болжайды,тіркестерді дұрыс таба алады,сұрақтар төңірегінде пікір алмасады. |
|||||
|
Кейбір оқушылар: |
|||||
|
Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмаларды орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
1. Өлең мазмұнын меңгереді; 2. Өлеңнің тақырыбы мен идеясын ашады, мәнерлеп оқиды; 3.Негізгі идеясын ұғынып, өлең құрылысын талдайды; |
||||
|
|
Менің Отаным-Қазақстан ; Моя Родина -Казахстан; I am from Kazakstan |
||||
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Тірек сөздердің айтылуын ,есте сақтау дағдысын қалыптастыру; тірек сөздерді сабақ барысында қайталату. |
|||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: Не себепті......деп ойлайсыз 1.Туған жер дегеніміз
не? |
|||||
|
Алдыңғы оқу |
Отанымды сүйемін |
||||
|
Ишара |
Жасыл-түсіндім;
қызыл-сыныптасымның көмегімен түсіндім; |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Жоспарланған уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) |
Ресурстар |
|||
|
Басы
|
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу.Оқушыларды түгендеу.Оқу құралдарын түгендеу.Сабаққа зейіндерін аудару. Армысың алтын күн! Армысың көк аспан! Армысың , Достарым! Сендерді көрсем қуанам! Үй тапсырмасын сұрау. 1.Жақан Смақовтің «Отан» туралы өлеңін мәнерлеп оқып бер. 2.Біз қандай елміз? (тәуелсіз,бақытты елміз) 3.Қазақстанды тағы қалай атауға болады? (Отан) 4.Жақан Смақов туралы айтыр бер. 5.Жақан Смақов кім?
6. Жақан Смақов қандай өлеңдер жазған? 8.Қазақстан Республикасының рәміздерін ата. |
|
|||
|
Ортасы |
Жаңа сабақ. Балалар ,жаңа сабақты бастамас бұрын,мен сендерге қызықты тапсырма бергім келіп тұр.Сол тапсырманы орындап көрейік.
Осы суреттерді құрастыру керек.Құрастырған жағдайда ,бүгінгі біздің өтетін тақырыбымыз шығады. Отан сөзің топтастыру.
Автор туралы мағұлмат беру.
Оқулықпен жұмыс
а)Мақал- мәтелдерді түсініп оқып, мәнін түсіндіру. “Кім жүйрік?” Дәптермен жұмыс күн,түн,мөп-мөлдір аспан қауызын ашқан гүл қол жетпес асқар тау ағынды өзен қасиетті тіл құдіретті үн Бес жолды өлең Отан Үлкен,қымбат Қорғайды,дамиды Отан оттан да қымбат Ел
«Жеке жұмыс»
|
Суреттер |
|||
|
Сабақтың соңы |
“Білімді пысықтау”
1.Бүгін кімнің өлеңімен таныстық? |
|
|||
|
Қосымша мәліметтер |
|||||
|
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? Қабілетті оқушыға қосымша карточкалар беремін. Барлық оқушылар орындай алады: Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Кейбір оқушылар орындай алады: |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Жұптық, топтық, өздік жұмыста жұлдызша,житондар арқылы бағалаймын. Мадақтау, марапаттау арқылы бағалауды жүзеге асырамын. |
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбектіқорғау ережелері Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) Ауызбіршілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу. |
|||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ .Мұқағали Мақатаев "Отан"
Бекітемін:
Оқу ісінің меңгерушісі: Ж.Исатаев
|
Пәні:әдебиеттік оқу |
Мектеп: №60 |
||||
|
Күні: 15.12.2020ж |
Мұғалімнің аты-жөні:Нұрхиясова Н |
||||
|
Сынып:2 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Отанымды сүйемін М. Мақатаев Отан туралы |
||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
2.3.2.1*- мұғалім көмегімен үлгі бойынша шағын ертегілер, жұмбақтар жазу немесе дайын ұйқастарды қатыстырып шумақтар мен санамақтар құрастыру |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлықоқушылар: |
||||
|
Мәтінді оқиды, түсінеді, бағалауға қатысады, кестені толтырады. |
|||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||
|
Тақырыпты болжайды,тіркестерді дұрыс таба алады,сұрақтар төңірегінде пікір алмасады. |
|||||
|
Кейбір оқушылар: |
|||||
|
Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмаларды орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
1. Өлең мазмұнын меңгереді; 2. Өлеңнің тақырыбы мен идеясын ашады, мәнерлеп оқиды; 3.Негізгі идеясын ұғынып, өлең құрылысын талдайды; |
||||
|
|
Менің Отаным-Қазақстан ; Моя Родина -Казахстан; I am from Kazakstan |
||||
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Тірек сөздердің айтылуын ,есте сақтау дағдысын қалыптастыру; тірек сөздерді сабақ барысында қайталату. |
|||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: Не себепті......деп ойлайсыз 1.Туған жер дегеніміз
не? |
|||||
|
Алдыңғы оқу |
Отанымды сүйемін |
||||
|
Ишара |
Жасыл-түсіндім;
қызыл-сыныптасымның көмегімен түсіндім; |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Жоспарланған уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) |
Ресурстар |
|||
|
Басы
|
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу.Оқушыларды түгендеу.Оқу құралдарын түгендеу.Сабаққа зейіндерін аудару. Армысың алтын күн! Армысың көк аспан! Армысың , Достарым! Сендерді көрсем қуанам! Үй тапсырмасын сұрау. 1.Жақан Смақовтің «Отан» туралы өлеңін мәнерлеп оқып бер. 2.Біз қандай елміз? (тәуелсіз,бақытты елміз) 3.Қазақстанды тағы қалай атауға болады? (Отан) 4.Жақан Смақов туралы айтыр бер. 5.Жақан Смақов кім?
6. Жақан Смақов қандай өлеңдер жазған? 8.Қазақстан Республикасының рәміздерін ата. |
|
|||
|
Ортасы |
Жаңа сабақ. Балалар ,жаңа сабақты бастамас бұрын,мен сендерге қызықты тапсырма бергім келіп тұр.Сол тапсырманы орындап көрейік.
Осы суреттерді құрастыру керек.Құрастырған жағдайда ,бүгінгі біздің өтетін тақырыбымыз шығады. Отан сөзің топтастыру.
Автор туралы мағұлмат беру.
Оқулықпен жұмыс
а)Мақал- мәтелдерді түсініп оқып, мәнін түсіндіру. “Кім жүйрік?” Дәптермен жұмыс күн,түн,мөп-мөлдір аспан қауызын ашқан гүл қол жетпес асқар тау ағынды өзен қасиетті тіл құдіретті үн Бес жолды өлең Отан Үлкен,қымбат Қорғайды,дамиды Отан оттан да қымбат Ел
«Жеке жұмыс»
|
Суреттер |
|||
|
Сабақтың соңы |
“Білімді пысықтау”
1.Бүгін кімнің өлеңімен таныстық? |
|
|||
|
Қосымша мәліметтер |
|||||
|
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? Қабілетті оқушыға қосымша карточкалар беремін. Барлық оқушылар орындай алады: Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Кейбір оқушылар орындай алады: |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Жұптық, топтық, өздік жұмыста жұлдызша,житондар арқылы бағалаймын. Мадақтау, марапаттау арқылы бағалауды жүзеге асырамын. |
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбектіқорғау ережелері Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) Ауызбіршілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу. |
|||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
||||
шағым қалдыра аласыз




















