Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Мультимедианы енгізу
|
Бөлімі: |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Малдыбаева Үржан Шаженкызы |
|
Күні: |
02.03.2022 жыл |
|
Сыныбы: 10A |
Қатысушылар саны: 11 Қатыспағандар саны: 1 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мультимедианы енгізу |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.4.2.4 веб -бетте мультимедиа нысандарын енгізу үшін HTML (аш ти эм эл) тегтерін қолдану |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: Медиа контентті енгізуге
арналған тегтерді біледі
Медиа контентті енгізе
алады. Мультимедиалық объектілерді енгізу мүмкіндіктері мен кемшіліктеріне талдау жасай алады. |
|
Бағалау критерийлері |
1- веб-бетте дыбысты орналастыру үшін қажет тегті қолданады; 2- веб-бетте бейнені орналастыру үшін қажет тегті қолданады; |
|
Құндылықтарға баулу |
Жалпыға бірдей еңбек қоғамында еңбек және шығармашылық ынтымақтастықты өмір бойы білім алуға бағыттау. |
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 минут Сабақтың ортасы «Миға шабуыл» 20 минут Сабақтың соңы. 5минут Рефлекция 5минут Бағалау Үй тапсырмасы |
1. Ұйымдастыру бөлімі - Оқушылармен амандасу - Оқушылардың зейінін шоғырландыру, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. 2. Атмосфералық орта қалыптастыру Оқушыларды топтарға біріктіруді ұйымдастыру: Оқушыларды топтастыру. «Мазайка» әдісі. 3.Үй жұмысын " Кахот! " бағдарламасы арқылы тексереді.1. CSS деген не?Жауабы: (Cascading Style Sheets –каскадты стильдер парақтары) –браузердегі деректердің көрсетілуін анықтайтын стандарт2. Web бетте кесте құруға арналған тегті атаңыз?Жауабы: Кесте тұрғызу <TABLE> және </TABLE> тегтері көмегімен орындалады3. Неліктен web-дизайн әлемінде CSS қолдану тиімді?Жауабы:CSS бұл контентті пішімдеу, көркемдеу үшін, дизайн, стиль беру үшін қолданылады.4. HTML және CSS-ті қалай байланыстырамыз?Жауабы:HTML тілі мен бірге CSS-ті қолданудың үш түрі бар.<LINK>, <DIV>, <SPAN> тегтері5. Сілтеме қандай тег көмегімен ұйымдастырылады?Жауабы: Cілтемеге жауапты HTML тегтерінің бірі - ашық тег <A> және жабық тег </A> тегтері6. CSS-ті қандай кеңейтіліммен сақтаймыз?Жауабы: style.css деп сақтаймыз.
5.Жаңа сабаққа кіріспе.Мультимедиа – мәтін, графика, анимация, сандық бейнелерді, бейне, дыбыс сияқты деректер типін енгізуге, өңдеуге, сақтауға, беруге және бейнелеуге мүмкіндік беретін технологиялар жиынтығы.Бейнесабақ6.Топтық жұмыс«Кластер» әдісі. (Т)Топ бойынша балаларға тақырыптар беріледі. Сол тақырыпқа сәйкес балалар постер құрып, соны қорғап шығады.1. Веб-бетте дыбыс файлын қосады, ойнатады және орнатуды басқарады.<audio src="URL"></audio><audio> <source src="URL"> </audio>Дыбысты ойнатудың негізгі элементтері –ойнату/пауза, трек ұзындығы, өткен және жиынтық дыбысталу уақыты, сонымен қатар, дыбыс деңгейі.2. <video><source src="URL"></video>3.<IMG> — тегінің атрибуттары. Міндетті атрибут SRC файлдың орналасқан жерін (адресін) көрсету үшін пайдаланылады.Мысал:<IMG SRC="image.gif">Web-беттің негізгі файлы орналасқан бумада орналасқан image.gif атаумен сақталған файлдағы суретті қоюМысал:<IMG SRC="/images/picture.jpg">Web-сайттың негізгі бумасында сақталған images бумасындағы picture.jpg атаумен сақталған файлдағы суретті қою.7.Жеке жұмыс. https://quizlet.com/ru/mission сайтынан берілген тапсырмалар. Белгілі атауларды сәйкестендіру керек.8. «Сәйкестендір» әдісі бойынша.Оnline интерактивті тапсырманы орындаңыз.Бағалау: Практикалық тапсырмаларды уақытылы дұрыс , толыққанды, жасаған оқушылар «смайлик» және «жарайсың»мадақтау сөздерімен ынталандыру.
Тапсырма: Сурет, аудио, видео файлдарды қолданып Web құрыңыз. Кері байланыс. «Рефлексия пирамидасы»
46-47. Мультимедианы енгізу 168 бет. тапсырма 3, 173 бет Сабақты қорытындылау Оқушыларға сұрақтар береді, мұғалім 1 минут кідіріп жауаптарды интер белсенді тақтаға шығарады. |
Амандасады. Кезекші сабақта жоқ оқушыны айтады. Сурет қиындысы біріктіру арқылы топтарға бөлінеді. І топ ІІ топ Оқушылар Үй жұмысына " Кахот! " бағдарламасы арқылы жауап береді Слайдтағы суреттегі деректерді анықтау барысында сабақтың тақырыбын анықтайды. Сабақтың тақырыбы ашылғаннан кейін, оқушылар сабақтың мақсатын анықтайды . Оқушылар постер қорғайды. Екі жұлдыз - жұмыс істеген кезде оларға
ерекше ұнаған кезең Оқушылар дұрыс нұсқасын дәптерге жазып шығады. Дескриптор: Оқушы: -Web бет құру үшін қолданылатын тегтерді сәйкестендіреді Дескриптор: Оқушы: - дыбысты веб-бетте орналастырады және қажет атрибутты қолданады; - бейнені веб-бетте орналастырады және қажет атрибутты қолданады; - веб-бетті сақтайды. |
«Бағалау парағы» арқылы , дескриптор арқылы бағаланады. Дескриптор
Оқушыларды мадақтау Дескриптор
- суреттегі деректерді
ан Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқамерзімді
жоспар Сабақтың тақырыбы:
Мультимедианы енгізу
Бөлімі:
Педагогтің
аты-жөні:
Малдыбаева Үржан
Шаженкызы
Күні:
02.03.2022
жыл
Сыныбы: 10A
Қатысушылар
саны: 11
Қатыспағандар саны:
1
Сабақтың
тақырыбы:
Мультимедианы
енгізу
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаты 10.4.2.4 веб -бетте
мультимедиа нысандарын енгізу үшін HTML (аш ти эм эл) тегтерін
қолдану
Сабақтың
мақсаты:
Барлық
оқушылар: Медиа контентті енгізуге
арналған тегтерді біледі
Медиа контентті енгізе
алады.
Мультимедиалық
объектілерді енгізу мүмкіндіктері мен кемшіліктеріне талдау жасай
алады.
Бағалау
критерийлері 1- веб-бетте дыбысты
орналастыру үшін қажет тегті
қолданады;
2- веб-бетте бейнені
орналастыру үшін қажет тегті
қолданады;
Құндылықтарға
баулу
Жалпыға бірдей еңбек
қоғамында еңбек және шығармашылық ынтымақтастықты өмір бойы білім
алуға бағыттау. Сабақ
кезеңі/
Уақыты
Педагогтің
іс-әрекеті Оқушының
іс-әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақтың басы
10
минут Сабақтың
ортасы «Миға
шабуыл» 20
минут
Сабақтың соңы.
5минут
Рефлекция
5минут
Бағалау
Үй тапсырмасы 1.
Ұйымдастыру
бөлімі
- Оқушылармен амандасу
- Оқушылардың зейінін шоғырландыру,
түгендеу,
сабаққа дайындығын бақылау. 2. Атмосфералық
орта қалыптастыру Оқушыларды топтарға
біріктіруді ұйымдастыру: Оқушыларды
топтастыру. «Мазайка»
әдісі. Тапсырма: Сурет, аудио, видео файлдарды қолданып Web
құрыңыз. Кері байланыс. «Рефлексия
пирамидасы» 46-47. Мультимедианы
енгізу 168 бет. тапсырма 3, 173
бет Сабақты
қорытындылау Оқушыларға сұрақтар
береді, мұғалім 1 минут кідіріп
жауаптарды интер белсенді тақтаға
шығарады. Амандасады. Кезекші сабақта жоқ
оқушыны айтады. Сурет қиындысы
біріктіру арқылы топтарға бөлінеді. І
топ ІІ
топ
Оқушылар Үй жұмысына " Кахот!
" бағдарламасы арқылы жауап
береді
Слайдтағы суреттегі деректерді анықтау барысында сабақтың
тақырыбын анықтайды. Сабақтың тақырыбы ашылғаннан кейін, оқушылар
сабақтың мақсатын анықтайды . Оқушылар постер
қорғайды. Екі жұлдыз - жұмыс істеген кезде оларға
ерекше ұнаған кезең Оқушылар дұрыс нұсқасын дәптерге жазып
шығады. Дескриптор: Оқушы: -Web бет құру үшін қолданылатын тегтерді
сәйкестендіреді Дескриптор: Оқушы: - дыбысты веб-бетте орналастырады және қажет атрибутты
қолданады; - бейнені веб-бетте орналастырады және қажет атрибутты
қолданады; - веб-бетті сақтайды.
«Бағалау парағы» арқылы ,
дескриптор арқылы
бағаланады.
Дескриптор Сұрақтарға жауап
береді
Оқушыларды
мадақтау
Дескриптор
- суреттегі деректерді
ан |














