|
Бөлімі: |
|
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
|
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Сынып: |
5 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шығыс халықтарының музыкалық дәстүрлері (жалғасы) |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.2.3 - шығыс халқының және әлем халықтары музыкалық дәстүрлерінің ерекшеліктерін анықтау; 5.1.3.1 - түрлі әндерді орындау барысында музыканын көңіл-күйі мен көркем бейнесін жеткізу
|
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Шығыс халқының және әлем халықтары музыкалық дәстүрлерінің ерекшеліктерін анықтайды;түрлі әндерді орындау барысында музыканын көңіл-күйі мен көркем бейнесін жеткізеді |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы
|
1-ші тапсырма. Әнші орындау. «Сакура» (Шие) – жапонның халық әні. Қазақ тіліне аударған А.Жакеева -Әнді мәнерлеп орындау, әдемі орындау. 1. Шешек атты шие! Салсам жанар жан-жаққа. Аспан асты саябақ, Желпіп өтсе жел-дағы. Қызғыш мұнар тербелер... Шешек атты шие! Шешек атты шие! 2-ші тапсырма. Тыңдалым. Шығыс елдерінің билері көрсетілген бейнероликті қараңдар Сұрақ ілмегі әдісі Сұрақтарға жауап бер: - Би қимылдарының айырмашылықтары мен ұқсатықтары қандай? - Музыка бидің сипатын қалайша жеткізеді? - Шығыс халықтарының киім ерекшеліктері қандай? 3-ші тапсырма. Материал жинау. «Қай халықтың музыкасы?» музыкалық викторина Ойынның шарты. Оқушылар алдыңғы сабақта танысқан музыкалық үзінділерді қайта тыңдап, таныстырылым слайдын немесе бейнежазбаларды қарап, мына тапсырмаларды орындайды: -әр шығарманың көңіл күйін анықтау; -шығарма қандай ұлттық аспапта орындалатынын анықтау; -орындаған аспапты қандай аспаптар тобына жатқызуға болатынын айту; -танысқан Шығыс халықтарының аспаптары қазақтың қандай ұлттық аспаптарына ұқсайтынына айту; -әр оқушы халық аспаптар оркестрін құрам деп қиялдап, қандай аспаптарды таңдап алатынын айту. 4-ші тапсырма. Шығармашылық жұмыстар. «Шығыс биін үйренейік» Шарты. Оқушылар Шығыс халықтарының би туралы бейнежазбаларын көріп, «Үнді биі», «Қытай биі», «Жапон биі» деген топтарға бөлініп, бірнеше қимылды үйренеді. Тапсырманы орындап болған соң сыныптастарына: -таныстырылым жасайды; -дайындалған бидің орындалу сапасын өзара бағалайды; -әр оқушы билеу кезеңінде көрсеткен сапалық үлесін өзі бағалайды. 4-ші тапсырма. Жаттау және орындау. Шығыс елдерінің ұлттық би қимылдарын үйреніп, орындаңыздар: үнді, қытай, жапон |
1-ші тапсырма. Бұл тапсырманы орындау үшін Шығыс халық билердің бейнежазбасын дайындап қойыңыз. Сұрақтарды талқылаңдар 2-ші тапсырма. Оқытушыға оқушыларды топтарға бөлуге және бейнеролик бойынша билердің бірнеше қимылын үйренуге және барлық сыныпқа орындау ұсынылады. Сабаққа биді үйрену үшін оқушыларға көмек көрсету үшін хореграфия оқытушысын шақыруға бол |
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі |
hhtp/mpp.aytis/youtube.com «Тұран» этнофольклорлық топ https://www.youtub e.com/watch?v=IyA Tq_6ussE-
|
|||
|
Сабақтың соңы |
Бағалау. Әр оқушы өз тапсырмаларын таныстырады және бағалайды Үйге тапсырма: «Шығыс биін үйренеді» Рефлексия: Мен не білдім? Бүгін мен не үйрендім? Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым? |
Рефлексия сұрақтарына жауап жазады. |
|
Рефлексия тақтайшасы |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ музыка 5 сынып
Ашық сабақ музыка 5 сынып
|
Бөлімі: |
|
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
|
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Сынып: |
5 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шығыс халықтарының музыкалық дәстүрлері (жалғасы) |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.2.3 - шығыс халқының және әлем халықтары музыкалық дәстүрлерінің ерекшеліктерін анықтау; 5.1.3.1 - түрлі әндерді орындау барысында музыканын көңіл-күйі мен көркем бейнесін жеткізу
|
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Шығыс халқының және әлем халықтары музыкалық дәстүрлерінің ерекшеліктерін анықтайды;түрлі әндерді орындау барысында музыканын көңіл-күйі мен көркем бейнесін жеткізеді |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы
|
1-ші тапсырма. Әнші орындау. «Сакура» (Шие) – жапонның халық әні. Қазақ тіліне аударған А.Жакеева -Әнді мәнерлеп орындау, әдемі орындау. 1. Шешек атты шие! Салсам жанар жан-жаққа. Аспан асты саябақ, Желпіп өтсе жел-дағы. Қызғыш мұнар тербелер... Шешек атты шие! Шешек атты шие! 2-ші тапсырма. Тыңдалым. Шығыс елдерінің билері көрсетілген бейнероликті қараңдар Сұрақ ілмегі әдісі Сұрақтарға жауап бер: - Би қимылдарының айырмашылықтары мен ұқсатықтары қандай? - Музыка бидің сипатын қалайша жеткізеді? - Шығыс халықтарының киім ерекшеліктері қандай? 3-ші тапсырма. Материал жинау. «Қай халықтың музыкасы?» музыкалық викторина Ойынның шарты. Оқушылар алдыңғы сабақта танысқан музыкалық үзінділерді қайта тыңдап, таныстырылым слайдын немесе бейнежазбаларды қарап, мына тапсырмаларды орындайды: -әр шығарманың көңіл күйін анықтау; -шығарма қандай ұлттық аспапта орындалатынын анықтау; -орындаған аспапты қандай аспаптар тобына жатқызуға болатынын айту; -танысқан Шығыс халықтарының аспаптары қазақтың қандай ұлттық аспаптарына ұқсайтынына айту; -әр оқушы халық аспаптар оркестрін құрам деп қиялдап, қандай аспаптарды таңдап алатынын айту. 4-ші тапсырма. Шығармашылық жұмыстар. «Шығыс биін үйренейік» Шарты. Оқушылар Шығыс халықтарының би туралы бейнежазбаларын көріп, «Үнді биі», «Қытай биі», «Жапон биі» деген топтарға бөлініп, бірнеше қимылды үйренеді. Тапсырманы орындап болған соң сыныптастарына: -таныстырылым жасайды; -дайындалған бидің орындалу сапасын өзара бағалайды; -әр оқушы билеу кезеңінде көрсеткен сапалық үлесін өзі бағалайды. 4-ші тапсырма. Жаттау және орындау. Шығыс елдерінің ұлттық би қимылдарын үйреніп, орындаңыздар: үнді, қытай, жапон |
1-ші тапсырма. Бұл тапсырманы орындау үшін Шығыс халық билердің бейнежазбасын дайындап қойыңыз. Сұрақтарды талқылаңдар 2-ші тапсырма. Оқытушыға оқушыларды топтарға бөлуге және бейнеролик бойынша билердің бірнеше қимылын үйренуге және барлық сыныпқа орындау ұсынылады. Сабаққа биді үйрену үшін оқушыларға көмек көрсету үшін хореграфия оқытушысын шақыруға бол |
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі |
hhtp/mpp.aytis/youtube.com «Тұран» этнофольклорлық топ https://www.youtub e.com/watch?v=IyA Tq_6ussE-
|
|||
|
Сабақтың соңы |
Бағалау. Әр оқушы өз тапсырмаларын таныстырады және бағалайды Үйге тапсырма: «Шығыс биін үйренеді» Рефлексия: Мен не білдім? Бүгін мен не үйрендім? Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым? |
Рефлексия сұрақтарына жауап жазады. |
|
Рефлексия тақтайшасы |
|||
шағым қалдыра аласыз













