Қысқа мерзімді жоспар
|
Модуль: |
Математика |
|
Сабақтың тақырыбы: |
n-ші дәрежелі түбір және оның қасиеттері |
|
Оқытушы: |
Курмангалиева Л.С |
|
Күні: |
20.11.25 |
|
Жалпы мәліметтер: |
ПОа-25(9) тобы 1-курс |
|
Сабақтың түрі: |
Жаңа білімді игеру |
|
Сабақтың мақсаты: |
n-ші дәрежелі түбір анықтамасын және оның қасиеттерін үйрену және оларды қолданып есептер шығару |
|
Сабақтың міндеттері: |
n
-ші дәрежелі түбір анықтамасын және оның
қасиеттерін үйрену; |
|
Құндылықтарға баулу |
Тақырып бойынша меңгерген білімдерін өмірдегі қолдану аймағын, қайда қолданылатындығы және дамытатындығы туралы түсіндіру арқылы өмір бойы білім алу құндылығы қалыптасады. |
|
Ойлау деңгейі дағдылары: |
Білу, түсіну, қолдану |
Сабақтың барысы
|
Сабақ барысы Уақыт (минут) |
Оқытушы әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Оқыту ресурстары мен материалдар |
||||||||||||||||||||||||
|
1 |
3 |
4 |
5 |
||||||||||||||||||||||||
|
1.Ұйымдастыру кезеңі 2 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу. Топ студенттерін түгендеу Психологиялық ахуал туғызу. Оқытушы топ мүшелерінен олардың көңіл -күйлеріне сәйкес келетін смайликті таңдауды ұсынады. |
Сәлемдеседі. Өз көңіл-күйіне сай смайлик таңдайды. |
смайликтер |
||||||||||||||||||||||||
|
2.Үй жұмысын жан- жақты тексеру 2 минут |
Үй тапсырмасын студенттер бірін-бірі тексеру әдісімен тексеруді ұсынады. Есеп жауабы слайдта жазылған. № 28.6
|
Үй тапсырмасы № 28.6 есептің жауабын жұптар дәптерлерін ауыстыру арқылы тексереді. |
Интербелсенді тақта |
||||||||||||||||||||||||
|
3. Білім алушылардың жаңа материалды түсініп және белсенді игеру дайындық кезеңі 5 минут |
Миға шабуыл әдісі арқылы сұрақтар қою: 1.Натурал сандардың квадраты дегенді қалай түсінесіңдер? 2. Арифметикалық квадрат түбір дегеніміз не? 3. Арифметикалық квадрат түбір қасиеттері? |
Сабақтың тақырыбын, мақсатын оқытушымен бірге ашады, сұрақтар туындаса оқытушы көмегіне жүгінеді. |
https://www.canva.com/ |
||||||||||||||||||||||||
|
4. Жаңа білімді қабылдау кезеңі 8 минут |
Анықтама: a санының n-ші дәрежелі түбірі деп n-ші дәрежесі а санына тең b санын айтады. n – түбірдің көрсеткіші a – түбір таңбасының ішіндегі сан.
n-ші дәрежелі түбір қасиеттері:
4 |
Жаңа білімді түсініп, қажеттерін дәптерлеріне жазып алады. Мысал: |
https://www.canva.com/ |
||||||||||||||||||||||||
|
5. Жаңа материалды білім алушының түсінуін тексеру кезеңі 4 минут |
Сәйкестендіру
|
С
|
https://www.canva.com |
||||||||||||||||||||||||
|
6. Жаңа материалды бекіту кезеңі 7 минут
Функционалдық сауаттылық тапсырмасы 2 минут
5 минут |
Оқулықпен жұмыс №9.1. Көбейтіндіден түбір шығарыңдар: 1) 3) |
Оқулықтан №9.1 есепті дәптерлеріне орындайды. №9.1. 1) 2) 3) 4)
|
Оқулық Авторы: Әбілқасымова А.Е. Алгебра және анализ бастамалары https://www.canva.com |
||||||||||||||||||||||||
|
Ержан кездейсоқ алынған натурал санның квадратының соңғы цифры 1-ге тең болуы ықтималдығын тапқысы келеді. Оның достары Арсен, Болат және Саматтың шешу әдісі төменде көрсетілген:
Достардың қайсысының шешімі дұрыс? |
https://www.canva.com |
||||||||||||||||||||||||||
|
Тест 1) Көбейткішті түбір астына
алыңдар: А) 2)
Көбейткішті түбір астына алыңдар: А) 3)
Көбейткішті түбір астына алыңдар: А) 4)
Көбейткішті түбір астына алыңдар: 3 А) 5)
Көбейткішті түбір астына алыңдар: 5 А) |
Тест тапсырмаларын ұялы телефонда 3орындайды. |
https://www.b.socrative.com/ |
|||||||||||||||||||||||||
|
7. Білім алушыларды үй жұмысы туралы ақпараттандыру, оларды орындау бойынша нұсқаулық кезеңі 3 минут |
Бүгінгі сабақта: -n-ші дәрежелі түбір анықтамасын -n-ші дәрежелі түбір қасиеттерін үйрендік.
|
Тақырыпты меңгергенін сұраққа жауап беруі арқылы білдіреді. Үйге тапсырма. №9.4 |
оқулық |
||||||||||||||||||||||||
|
8. Сабақты қорытындылау 2 минут |
Сабақты қорытындылау, бағалау. Студенттерден кері байланысты ұялы телефон арқылы алу. Кері байланыс:
|
Кері байланысты ұялы телефон арқылы береді. |
https://padlet.com/ |
||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
n-ші дәрежелі түбір және оның қасиеттері
n-ші дәрежелі түбір және оның қасиеттері
Қысқа мерзімді жоспар
|
Модуль: |
Математика |
|
Сабақтың тақырыбы: |
n-ші дәрежелі түбір және оның қасиеттері |
|
Оқытушы: |
Курмангалиева Л.С |
|
Күні: |
20.11.25 |
|
Жалпы мәліметтер: |
ПОа-25(9) тобы 1-курс |
|
Сабақтың түрі: |
Жаңа білімді игеру |
|
Сабақтың мақсаты: |
n-ші дәрежелі түбір анықтамасын және оның қасиеттерін үйрену және оларды қолданып есептер шығару |
|
Сабақтың міндеттері: |
n
-ші дәрежелі түбір анықтамасын және оның
қасиеттерін үйрену; |
|
Құндылықтарға баулу |
Тақырып бойынша меңгерген білімдерін өмірдегі қолдану аймағын, қайда қолданылатындығы және дамытатындығы туралы түсіндіру арқылы өмір бойы білім алу құндылығы қалыптасады. |
|
Ойлау деңгейі дағдылары: |
Білу, түсіну, қолдану |
Сабақтың барысы
|
Сабақ барысы Уақыт (минут) |
Оқытушы әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Оқыту ресурстары мен материалдар |
||||||||||||||||||||||||
|
1 |
3 |
4 |
5 |
||||||||||||||||||||||||
|
1.Ұйымдастыру кезеңі 2 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу. Топ студенттерін түгендеу Психологиялық ахуал туғызу. Оқытушы топ мүшелерінен олардың көңіл -күйлеріне сәйкес келетін смайликті таңдауды ұсынады. |
Сәлемдеседі. Өз көңіл-күйіне сай смайлик таңдайды. |
смайликтер |
||||||||||||||||||||||||
|
2.Үй жұмысын жан- жақты тексеру 2 минут |
Үй тапсырмасын студенттер бірін-бірі тексеру әдісімен тексеруді ұсынады. Есеп жауабы слайдта жазылған. № 28.6
|
Үй тапсырмасы № 28.6 есептің жауабын жұптар дәптерлерін ауыстыру арқылы тексереді. |
Интербелсенді тақта |
||||||||||||||||||||||||
|
3. Білім алушылардың жаңа материалды түсініп және белсенді игеру дайындық кезеңі 5 минут |
Миға шабуыл әдісі арқылы сұрақтар қою: 1.Натурал сандардың квадраты дегенді қалай түсінесіңдер? 2. Арифметикалық квадрат түбір дегеніміз не? 3. Арифметикалық квадрат түбір қасиеттері? |
Сабақтың тақырыбын, мақсатын оқытушымен бірге ашады, сұрақтар туындаса оқытушы көмегіне жүгінеді. |
https://www.canva.com/ |
||||||||||||||||||||||||
|
4. Жаңа білімді қабылдау кезеңі 8 минут |
Анықтама: a санының n-ші дәрежелі түбірі деп n-ші дәрежесі а санына тең b санын айтады. n – түбірдің көрсеткіші a – түбір таңбасының ішіндегі сан.
n-ші дәрежелі түбір қасиеттері:
4 |
Жаңа білімді түсініп, қажеттерін дәптерлеріне жазып алады. Мысал: |
https://www.canva.com/ |
||||||||||||||||||||||||
|
5. Жаңа материалды білім алушының түсінуін тексеру кезеңі 4 минут |
Сәйкестендіру
|
С
|
https://www.canva.com |
||||||||||||||||||||||||
|
6. Жаңа материалды бекіту кезеңі 7 минут
Функционалдық сауаттылық тапсырмасы 2 минут
5 минут |
Оқулықпен жұмыс №9.1. Көбейтіндіден түбір шығарыңдар: 1) 3) |
Оқулықтан №9.1 есепті дәптерлеріне орындайды. №9.1. 1) 2) 3) 4)
|
Оқулық Авторы: Әбілқасымова А.Е. Алгебра және анализ бастамалары https://www.canva.com |
||||||||||||||||||||||||
|
Ержан кездейсоқ алынған натурал санның квадратының соңғы цифры 1-ге тең болуы ықтималдығын тапқысы келеді. Оның достары Арсен, Болат және Саматтың шешу әдісі төменде көрсетілген:
Достардың қайсысының шешімі дұрыс? |
https://www.canva.com |
||||||||||||||||||||||||||
|
Тест 1) Көбейткішті түбір астына
алыңдар: А) 2)
Көбейткішті түбір астына алыңдар: А) 3)
Көбейткішті түбір астына алыңдар: А) 4)
Көбейткішті түбір астына алыңдар: 3 А) 5)
Көбейткішті түбір астына алыңдар: 5 А) |
Тест тапсырмаларын ұялы телефонда 3орындайды. |
https://www.b.socrative.com/ |
|||||||||||||||||||||||||
|
7. Білім алушыларды үй жұмысы туралы ақпараттандыру, оларды орындау бойынша нұсқаулық кезеңі 3 минут |
Бүгінгі сабақта: -n-ші дәрежелі түбір анықтамасын -n-ші дәрежелі түбір қасиеттерін үйрендік.
|
Тақырыпты меңгергенін сұраққа жауап беруі арқылы білдіреді. Үйге тапсырма. №9.4 |
оқулық |
||||||||||||||||||||||||
|
8. Сабақты қорытындылау 2 минут |
Сабақты қорытындылау, бағалау. Студенттерден кері байланысты ұялы телефон арқылы алу. Кері байланыс:
|
Кері байланысты ұялы телефон арқылы береді. |
https://padlet.com/ |
||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

мұндағы 





























В )
С)

В)
С)

В)
С)

В)

С)












