|
Күні. |
№105 каб |
Пәні :Әдебиеттік оқу |
Класы ; 4а Мұғалімі Булекеева Э.А. |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: «Нан туралы өлең» Кәрім Сауғабаев |
||||||||
|
Мақсаты: Оқушыларға өлеңнің мағынасын түсіндіре
отырып ,
ізденіп нәтиже шығаруға
баулу,
нанның қасиетті ас екендігін
ұғындыру, еңбекті бағалауға үйрету,оқушылардың шығармашылық қабілетін және ауызша сөйлеу мәдениетін
дамыту. |
||||||||
|
Күтілетін нәтижелер: |
* Осы сабақта білгендері мен үйренгенін тұжырымдайды; * Нанның қасиетті тағам екенін ұғына отырып, * Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып береді; * Топта бірлесіп өзіндік ойларымен бөлісіп, ортақ шешімге келеді; * Шығармашылық қабілеттерін жетілдіре алады. |
|||||||
|
Сабақтың типі: |
Жаңа білімді игеру |
|||||||
|
Жұмыс формалары: |
Жеке,жұптық,топтық |
|||||||
|
Оқыту әдістері |
Сұрақ-жауап,практикалық, «Эссе», «Топтастыру», «Бес жолды өлең» |
|||||||
|
Ресурстар |
«Егін алқабы» видеодан үзінді,аудио, постер, слайд,бағалау парақшасы. |
|||||||
|
Сабақ кезеңдері |
ӘОБ қалыптастыруға түрлері |
Мұғалім әрекеті ӘОБ қалыптастыруға берілген тапсырмалар |
Оқушы әрекеті |
|||||
|
Ұйымдастыру |
Оқушылар назарын сабаққа аудару |
Топқа бөлу |
Суреттер бойынша 5 топқа бөліну.
|
|||||
|
Қызығушылықты ояту |
Танымдық әрекеті |
Видеоролик «Егін алқабы» -Кешегі мен бүгінгі бойынша не айтар едіңдер? Олай болса бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай? Сабағымызға мақсат қойып алайық. |
|
|||||
|
Мағынаны тану |
Комуникативті, танымдық, регулятивті оқу әрекеті |
*Мәтінмен жұмыс. 1. Автор туралы түсінік беру 2.Аудиодан тыңдау «Нан туралы өлең» 3. Барлық топ өлеңді оқиды. Топ жұмыстарын беру Тапсырмаларды тыңдау. |
Барлығы іштей өлеңді оқып шығу
Әр топ өз жұмыстарын қорғайды. |
|||||
|
|
|
Қимыл жаттығуы |
|
|||||
|
Ой толғаныс |
Жеке бас әрекеті |
Эссе «Нан -тоқтық, нан- байлық»
« Егер менен Әлемдегі ең асыл не?-дей қалса «Нан»деп жауап берер едім. Себебі нан –әлемнің жарығы. Күннен нұр алады, адамға Күннің нұрын құяды, оның өмірін күндей жарқыратады»деген екен Ыбырай Жақаев. |
Әр оқушы эссе жазады, топта оқып, үздігін шығарады. Нан –дастарқан құты. Нан – тоқтық , нан-байлық. Дастархан басындағы әрбір түйір нан қаншама адамның еңбегі, маңдай тері, аялы алақаны арқылы ғана алдымызға келетінін еш уақытта ұмытпауымыз керек. Нанды шашуға, тастауға, басуға болмайды. Жерде нан жатса,алып адам баспайтын жерге қою керек. |
|||||
|
Үйге тапсырма |
|
|||||||
|
Бағалау |
Бағалау парақшасы Топ басшылары бағалау парақшасын толтырып, бағалайды. |
|||||||
|
Рефлексия |
Жеке бас әрекеті |
«Көз жұмып ойлану» -Не білдім? -Не сезіндім? -Не ұнады? -Сабақ мақсатына жетті ма балалар? Неліктен олай ойлайсың? -Сабақта ең маңызды не болды? Олай болса көңіл күйімізіді білдіріп жіберейікші, қане? |
Оқушылар сабақтағы өздеріне ұнаған сәттерді, не үйренгендерін айтады. Сабақтан алған әсерлерін айтады. Көңіл күйлерін жбелгілейді. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ «Нан туралы өлең» Кәрім Сауғабаев 4 сынып
Ашық сабақ «Нан туралы өлең» Кәрім Сауғабаев 4 сынып
|
Күні. |
№105 каб |
Пәні :Әдебиеттік оқу |
Класы ; 4а Мұғалімі Булекеева Э.А. |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: «Нан туралы өлең» Кәрім Сауғабаев |
||||||||
|
Мақсаты: Оқушыларға өлеңнің мағынасын түсіндіре
отырып ,
ізденіп нәтиже шығаруға
баулу,
нанның қасиетті ас екендігін
ұғындыру, еңбекті бағалауға үйрету,оқушылардың шығармашылық қабілетін және ауызша сөйлеу мәдениетін
дамыту. |
||||||||
|
Күтілетін нәтижелер: |
* Осы сабақта білгендері мен үйренгенін тұжырымдайды; * Нанның қасиетті тағам екенін ұғына отырып, * Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып береді; * Топта бірлесіп өзіндік ойларымен бөлісіп, ортақ шешімге келеді; * Шығармашылық қабілеттерін жетілдіре алады. |
|||||||
|
Сабақтың типі: |
Жаңа білімді игеру |
|||||||
|
Жұмыс формалары: |
Жеке,жұптық,топтық |
|||||||
|
Оқыту әдістері |
Сұрақ-жауап,практикалық, «Эссе», «Топтастыру», «Бес жолды өлең» |
|||||||
|
Ресурстар |
«Егін алқабы» видеодан үзінді,аудио, постер, слайд,бағалау парақшасы. |
|||||||
|
Сабақ кезеңдері |
ӘОБ қалыптастыруға түрлері |
Мұғалім әрекеті ӘОБ қалыптастыруға берілген тапсырмалар |
Оқушы әрекеті |
|||||
|
Ұйымдастыру |
Оқушылар назарын сабаққа аудару |
Топқа бөлу |
Суреттер бойынша 5 топқа бөліну.
|
|||||
|
Қызығушылықты ояту |
Танымдық әрекеті |
Видеоролик «Егін алқабы» -Кешегі мен бүгінгі бойынша не айтар едіңдер? Олай болса бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай? Сабағымызға мақсат қойып алайық. |
|
|||||
|
Мағынаны тану |
Комуникативті, танымдық, регулятивті оқу әрекеті |
*Мәтінмен жұмыс. 1. Автор туралы түсінік беру 2.Аудиодан тыңдау «Нан туралы өлең» 3. Барлық топ өлеңді оқиды. Топ жұмыстарын беру Тапсырмаларды тыңдау. |
Барлығы іштей өлеңді оқып шығу
Әр топ өз жұмыстарын қорғайды. |
|||||
|
|
|
Қимыл жаттығуы |
|
|||||
|
Ой толғаныс |
Жеке бас әрекеті |
Эссе «Нан -тоқтық, нан- байлық»
« Егер менен Әлемдегі ең асыл не?-дей қалса «Нан»деп жауап берер едім. Себебі нан –әлемнің жарығы. Күннен нұр алады, адамға Күннің нұрын құяды, оның өмірін күндей жарқыратады»деген екен Ыбырай Жақаев. |
Әр оқушы эссе жазады, топта оқып, үздігін шығарады. Нан –дастарқан құты. Нан – тоқтық , нан-байлық. Дастархан басындағы әрбір түйір нан қаншама адамның еңбегі, маңдай тері, аялы алақаны арқылы ғана алдымызға келетінін еш уақытта ұмытпауымыз керек. Нанды шашуға, тастауға, басуға болмайды. Жерде нан жатса,алып адам баспайтын жерге қою керек. |
|||||
|
Үйге тапсырма |
|
|||||||
|
Бағалау |
Бағалау парақшасы Топ басшылары бағалау парақшасын толтырып, бағалайды. |
|||||||
|
Рефлексия |
Жеке бас әрекеті |
«Көз жұмып ойлану» -Не білдім? -Не сезіндім? -Не ұнады? -Сабақ мақсатына жетті ма балалар? Неліктен олай ойлайсың? -Сабақта ең маңызды не болды? Олай болса көңіл күйімізіді білдіріп жіберейікші, қане? |
Оқушылар сабақтағы өздеріне ұнаған сәттерді, не үйренгендерін айтады. Сабақтан алған әсерлерін айтады. Көңіл күйлерін жбелгілейді. |
|||||
шағым қалдыра аласыз













