|
ҰМЖ тарауы: Натурал және бүтін көрсеткішті дәреже. |
МЕКТЕП: |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
СЫНЫП: 7 |
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Натурал көрсеткішті дәреже және оның қасиеттері |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.1.2.15 натурал көрсеткішті дәреже қасиеттерін қолдану; 7.4.2.3 шаршы мен текшенің сызықтық өлшемдерінің згеруіне байланысты олаардың ауданы мен көлемі қалай өзгеретін бағалау; |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: натурал көрсеткішті дәреженің қасиетін біліп, түсіну; Оқушылардың басым бөлігі: негіздері бірдей дәрежелерді бөлу және көбейту формуласын жазып, сәйкес ережесін айтады. Кейбір оқушылар: натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттерін пайдаланып, есептер шығару; |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тілдік мақсаттар:
Пәнге қатысты лексика мен терминология: Дәреже, негізі, көрсеткіш, теріс коэффициент Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Еңбек және шығармашылық, өмір бойы білім алу, ынтымақтастыққа баулу |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Физика |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Натурал көрсеткішті дәреже ұғымы |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басталуы 8 мин (2 мин) (2 мин) (4 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Мен жақсы көретін 2 нәрсе» шаттық шеңберге тұрғызу. Топқа бөлу: «Санамақ» әдісі бойынша 4 топқа бөліну. Ширату жаттығуы: «Қатесін тап» әдісі бойынша үй тапсырмасын жұптасып тексереді. |
Үлестірме қағаз |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 22 мин (10 мин) (4 мин) |
Білім дағдылары:білу, түсіну. Белсенді оқыту: «Ойлар ағыны» әдісі .Топтық жұмыс.
Мұғалімнің көмегімен жаңа тақырыпты меңгереді. 1 .Тапсырма. Оқулықпен жұмыс жасайды. Белсенді оқыту: «Серіктесті оқыту» әдісі Жұптық жұмыс. 2 .Тапсырма:
|
Ә.Н. Шыныбеков, Д.Ә. Шыныбеков Алгебра , Алматы «Атамұра» 2017 14 бет
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың аяқталуы 10 мин (8 мин)
(2 мин)
|
Белсенді оқыту: «Сәйкестендіру» әдісі
Үйге таспсырма: №1.36; №1.39 Рефлекция: Кесте толтырады. Өз ойларын жазады.
|
Үлестірме қағаз
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың қажеттілігін ескере отырып жеке, топпен жұмыс жасайды. Топтық жұмыс бойынша топқа мәтінді оқып, түсіндіреді. Барлық оқушылардың арасындағы кейбір оқушылардың көмегі арқылы тапсырманы орындайды. Өздерін білімдерін бағалау үшін тасырмаларды серіктестігін оқыту арқылы орындайды. Өзін – өзі бағалау үшін сәйкестендіру парақшасын толтырады. |
Оқушылардың сабақ Кезінде үйренгендерін бағалау үшін өзін – өзі бағалау, өзара Бағалау əдістері қолданылады. |
Дұрыс отыру, тыңдау, жазу, мәдениетті сөйлеу.
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Өтілген сабақтың оқу мақсаттары шынайы. Бүгінгі сабақта оқушылар натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттерімен танысып, есептер шығаруда қолдана алды. Оқушылар сабаққа белсене қатысты. Менің жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды. Оқушылар бір – бірін оқыту арқылы өздері де жақсы түсініп алды. Маған берілен уақыт аралығында үлгердім. Өздерінің қаншалықты білетіндерін бағалай алды. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: «Ойлар ағыны» әдісі өздерінің түсініктерімен бөлісе алды. 2: «Серіктесті оқыту» бір - біріне көмек берді. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: «Серіктесті оқыту» жұптық жұмыс 2: «Сәйкестендіру» өзін – өзі бағалау.. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нəрсеге назар аудару қажет? Сабақ барысында оқушыларды белсенді ету үшін әдістерді тиімді қолдана алу керек екенін байқадым. Серіктестерін оқыту арқылы өздеріне деген сенімділік, батылдық қасиеті пайда болатынын көрдім. Топтық жұмыс арқылы сыйластық, ауызбіршілік орналастырдым. Келесі сабақтарда өздерін көрсете алатындай әдіс түрлерін қарастыру. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Натурал көрсеткішті дәреже және оның қасиеттері" 7 сынып
Ашық сабақ "Натурал көрсеткішті дәреже және оның қасиеттері" 7 сынып
|
ҰМЖ тарауы: Натурал және бүтін көрсеткішті дәреже. |
МЕКТЕП: |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
СЫНЫП: 7 |
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Натурал көрсеткішті дәреже және оның қасиеттері |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.1.2.15 натурал көрсеткішті дәреже қасиеттерін қолдану; 7.4.2.3 шаршы мен текшенің сызықтық өлшемдерінің згеруіне байланысты олаардың ауданы мен көлемі қалай өзгеретін бағалау; |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: натурал көрсеткішті дәреженің қасиетін біліп, түсіну; Оқушылардың басым бөлігі: негіздері бірдей дәрежелерді бөлу және көбейту формуласын жазып, сәйкес ережесін айтады. Кейбір оқушылар: натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттерін пайдаланып, есептер шығару; |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тілдік мақсаттар:
Пәнге қатысты лексика мен терминология: Дәреже, негізі, көрсеткіш, теріс коэффициент Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Еңбек және шығармашылық, өмір бойы білім алу, ынтымақтастыққа баулу |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Физика |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Натурал көрсеткішті дәреже ұғымы |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басталуы 8 мин (2 мин) (2 мин) (4 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Мен жақсы көретін 2 нәрсе» шаттық шеңберге тұрғызу. Топқа бөлу: «Санамақ» әдісі бойынша 4 топқа бөліну. Ширату жаттығуы: «Қатесін тап» әдісі бойынша үй тапсырмасын жұптасып тексереді. |
Үлестірме қағаз |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 22 мин (10 мин) (4 мин) |
Білім дағдылары:білу, түсіну. Белсенді оқыту: «Ойлар ағыны» әдісі .Топтық жұмыс.
Мұғалімнің көмегімен жаңа тақырыпты меңгереді. 1 .Тапсырма. Оқулықпен жұмыс жасайды. Белсенді оқыту: «Серіктесті оқыту» әдісі Жұптық жұмыс. 2 .Тапсырма:
|
Ә.Н. Шыныбеков, Д.Ә. Шыныбеков Алгебра , Алматы «Атамұра» 2017 14 бет
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың аяқталуы 10 мин (8 мин)
(2 мин)
|
Белсенді оқыту: «Сәйкестендіру» әдісі
Үйге таспсырма: №1.36; №1.39 Рефлекция: Кесте толтырады. Өз ойларын жазады.
|
Үлестірме қағаз
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың қажеттілігін ескере отырып жеке, топпен жұмыс жасайды. Топтық жұмыс бойынша топқа мәтінді оқып, түсіндіреді. Барлық оқушылардың арасындағы кейбір оқушылардың көмегі арқылы тапсырманы орындайды. Өздерін білімдерін бағалау үшін тасырмаларды серіктестігін оқыту арқылы орындайды. Өзін – өзі бағалау үшін сәйкестендіру парақшасын толтырады. |
Оқушылардың сабақ Кезінде үйренгендерін бағалау үшін өзін – өзі бағалау, өзара Бағалау əдістері қолданылады. |
Дұрыс отыру, тыңдау, жазу, мәдениетті сөйлеу.
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Өтілген сабақтың оқу мақсаттары шынайы. Бүгінгі сабақта оқушылар натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттерімен танысып, есептер шығаруда қолдана алды. Оқушылар сабаққа белсене қатысты. Менің жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды. Оқушылар бір – бірін оқыту арқылы өздері де жақсы түсініп алды. Маған берілен уақыт аралығында үлгердім. Өздерінің қаншалықты білетіндерін бағалай алды. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: «Ойлар ағыны» әдісі өздерінің түсініктерімен бөлісе алды. 2: «Серіктесті оқыту» бір - біріне көмек берді. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: «Серіктесті оқыту» жұптық жұмыс 2: «Сәйкестендіру» өзін – өзі бағалау.. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нəрсеге назар аудару қажет? Сабақ барысында оқушыларды белсенді ету үшін әдістерді тиімді қолдана алу керек екенін байқадым. Серіктестерін оқыту арқылы өздеріне деген сенімділік, батылдық қасиеті пайда болатынын көрдім. Топтық жұмыс арқылы сыйластық, ауызбіршілік орналастырдым. Келесі сабақтарда өздерін көрсете алатындай әдіс түрлерін қарастыру. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














