Атырау қалалық білім бөлімі
Абай атындағы Атырау қаласының оқушылар орталығы
Көркем-эстетикалық бағыт апталығы
Ашық сабақ
Тақырыбы: «Натюрморт»
«Бояулар сыры» үйірмесінің қосымша білім беру педагогі: Даулеткерей Меруерт Гарипжанқызы.
Атырау – 2024 жыл.
«Бекітемін»
Директордың оқу-тәрбие ісі
жөніндегі орынбасары:
___________ Қалауова А.Т.
«___» «_________» 2024ж.
|
Тақырыбы |
«Натюрморт» |
||
|
Мақсаты |
Бейнелеу өнеріндегі натюрморт жанры туралы түсіндіру және оны игерту. |
||
|
Сабақ кезеңдері, уақыты |
Педагогтың іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру 2 минут |
Амандасу сәтін ұйымдастыру. «Кубик» әдісін қолдану. |
Оқушылар ұстаздарымен және бір-бірімен амандасады. |
Амандасу түрлері бейнеленген кубик. |
|
Өткенге шолу 3 минут |
Өткен тақырыптарға байланысты бірнеше сұрақтар ұсыну. «Түрлі-түсті қарандаштар» әдісін қолдану. |
Мұғалімнің қолындағы түрлі-түсті қарандаштардың ішінен әр оқушы кезектесіп өзі қалаған бір данасын алып, ондағы жасырылған сұраққа ауызша жауап береді. |
Сұрақтар жазылған түрлі-түсті қарандаштар суреті. |
|
Жаңа сабақ 6 минут |
Жаңа тақырыпты слайд арқылы және Ә.Қастиевтің жасанды интелектуалды бейнесімен оқушыларға жаңа тақырыпты түсіндіру. |
Берілген ақпараттарды тыңдайды, тамашалайды, игереді. |
Слайд, Суреттер, Бейнематериал |
|
Жеке жұмыс 8 мин |
Натюрмортқа арналған заттар бейнесін оқушыларға ұсыну. А4 форматта дұрыс емес орындалған графикалық натюрморт суреттерін оқушыларға ұсыну. |
Берілген заттар бейнесінен натюрморттың композициялық қойылымын әр оқушы жеке құрастырады, пікір білдіреді. Суреттегі қателіктерді тауып, астындағы бос бетшеге дұрыс үлгісін тез арада нобайын бейнелеп көрсетеді, себебін түсіндіреді. |
А3 форматты қағаз, заттар бейнесі А4 форматтағы суреттер |
|
Жұптық жұмыс 15 минут |
«Жұбыңды тап» әдісін ұйымдастыру. Әр жұптарға үш заттан құралған натюрморт бейнесін өз қиялдарымен кезектесіп салу тапсырмасын беру. |
«Жұбыңды тап» әдісі арқылы оқушылар жұптасады. Жұптасқан оқушылар 1 минут уақыт өткен сайын сурет парақтарын алмастыра отырып, берілген тапсырманы орындайды. Салған суреттерін қорғайды. |
Сурет құралдарының екі бөлікке бөлінген фото-суреттері. А3 форматты қағаздар, бояулар, т.б. |
|
Топтық жұмыс 4 минут |
«Жылы және суық түстер» әдісін қолданып, оқушыларды екі топқа бөлу. Топтарға «Кескіндемелік натюрморт» пазлы және «Графикалық натюрморт» пазлын құрастыру тапсырмасын беру. |
Оқушылар мұғалім ұсынған палитрадағы түрлі – түсті шеңберлердің бір данасын таңдап алады. Жылы түстер және суық түстер болып топтарға бөлінеді.
Әр топ өздеріне берілген пазлды құрастыру тапсырмасын орындайды. |
Түрлі – түсті шеңберлер. Пазл суреттер. |
|
Қорытынды 2 минут |
«Көз, құлақ, қол» әдісін қолданып кері байланыс жасау. |
Жаңа тақырып бойынша: - Нені көрдім? - Нені естідім? - Нені жасадым? -сұрақтарына оқушылар өз жауаптарын ауызша немесе стикерге жазып жазбаша түрде береді. |
«Көз, құлақ, қол» суреттері, стикерлер. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Натюрморт 5 сынып
Ашық сабақ Натюрморт 5 сынып
Атырау қалалық білім бөлімі
Абай атындағы Атырау қаласының оқушылар орталығы
Көркем-эстетикалық бағыт апталығы
Ашық сабақ
Тақырыбы: «Натюрморт»
«Бояулар сыры» үйірмесінің қосымша білім беру педагогі: Даулеткерей Меруерт Гарипжанқызы.
Атырау – 2024 жыл.
«Бекітемін»
Директордың оқу-тәрбие ісі
жөніндегі орынбасары:
___________ Қалауова А.Т.
«___» «_________» 2024ж.
|
Тақырыбы |
«Натюрморт» |
||
|
Мақсаты |
Бейнелеу өнеріндегі натюрморт жанры туралы түсіндіру және оны игерту. |
||
|
Сабақ кезеңдері, уақыты |
Педагогтың іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру 2 минут |
Амандасу сәтін ұйымдастыру. «Кубик» әдісін қолдану. |
Оқушылар ұстаздарымен және бір-бірімен амандасады. |
Амандасу түрлері бейнеленген кубик. |
|
Өткенге шолу 3 минут |
Өткен тақырыптарға байланысты бірнеше сұрақтар ұсыну. «Түрлі-түсті қарандаштар» әдісін қолдану. |
Мұғалімнің қолындағы түрлі-түсті қарандаштардың ішінен әр оқушы кезектесіп өзі қалаған бір данасын алып, ондағы жасырылған сұраққа ауызша жауап береді. |
Сұрақтар жазылған түрлі-түсті қарандаштар суреті. |
|
Жаңа сабақ 6 минут |
Жаңа тақырыпты слайд арқылы және Ә.Қастиевтің жасанды интелектуалды бейнесімен оқушыларға жаңа тақырыпты түсіндіру. |
Берілген ақпараттарды тыңдайды, тамашалайды, игереді. |
Слайд, Суреттер, Бейнематериал |
|
Жеке жұмыс 8 мин |
Натюрмортқа арналған заттар бейнесін оқушыларға ұсыну. А4 форматта дұрыс емес орындалған графикалық натюрморт суреттерін оқушыларға ұсыну. |
Берілген заттар бейнесінен натюрморттың композициялық қойылымын әр оқушы жеке құрастырады, пікір білдіреді. Суреттегі қателіктерді тауып, астындағы бос бетшеге дұрыс үлгісін тез арада нобайын бейнелеп көрсетеді, себебін түсіндіреді. |
А3 форматты қағаз, заттар бейнесі А4 форматтағы суреттер |
|
Жұптық жұмыс 15 минут |
«Жұбыңды тап» әдісін ұйымдастыру. Әр жұптарға үш заттан құралған натюрморт бейнесін өз қиялдарымен кезектесіп салу тапсырмасын беру. |
«Жұбыңды тап» әдісі арқылы оқушылар жұптасады. Жұптасқан оқушылар 1 минут уақыт өткен сайын сурет парақтарын алмастыра отырып, берілген тапсырманы орындайды. Салған суреттерін қорғайды. |
Сурет құралдарының екі бөлікке бөлінген фото-суреттері. А3 форматты қағаздар, бояулар, т.б. |
|
Топтық жұмыс 4 минут |
«Жылы және суық түстер» әдісін қолданып, оқушыларды екі топқа бөлу. Топтарға «Кескіндемелік натюрморт» пазлы және «Графикалық натюрморт» пазлын құрастыру тапсырмасын беру. |
Оқушылар мұғалім ұсынған палитрадағы түрлі – түсті шеңберлердің бір данасын таңдап алады. Жылы түстер және суық түстер болып топтарға бөлінеді.
Әр топ өздеріне берілген пазлды құрастыру тапсырмасын орындайды. |
Түрлі – түсті шеңберлер. Пазл суреттер. |
|
Қорытынды 2 минут |
«Көз, құлақ, қол» әдісін қолданып кері байланыс жасау. |
Жаңа тақырып бойынша: - Нені көрдім? - Нені естідім? - Нені жасадым? -сұрақтарына оқушылар өз жауаптарын ауызша немесе стикерге жазып жазбаша түрде береді. |
«Көз, құлақ, қол» суреттері, стикерлер. |
шағым қалдыра аласыз













