|
Білім беру ұйымының атауы |
||
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
||
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Наурыз - уыз мерекесі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Үй жұмысын тексеру Психологиялық ахуал тудыру Жылы қарсы алу: Оқушыларды мектепке келгенде күлімсіреп, жылы шыраймен қарсы алу. Бұл оқушылардың өзін жайлы сезінуіне көмектеседі. |
Сынып
оқушылары сәлемдеседі, оқу құралдарын түгелдеп, Сұрақтарға жауап беріп, үдеріске қатысады. |
Сұрақтарға жауап берген білім алушыларға ынталандыру бағалауын жүргіземін. |
|
|
Жаңа сабақ 5 мин Сабақтың ортасы |
“Ой қозғау” әдісі арқылы жаңа тақырыпты ашу Наурыз мейрамы туралы не білесіңдер ? Уыз деген не ? Наурыз - Ұлыстың Ұлы күні Наурыз – түркі халықтарының жаңа жылы, табиғаттың жаңаруын білдіретін көктемгі мереке. Бұл мейрам наурыз айының 22-сінде тойланады және күн мен түннің теңелуіне сәйкес келеді. Қазақ халқы үшін Наурыз – береке-бірліктің, молшылық пен татулықтың нышаны. Наурызда орындалатын салт-дәстүрлер:
Уыз – жаңа туған малдың алғашқы 3-5 күніндегі сүті. Ол өте құнарлы, ақуыз бен майға бай болып келеді. Уызды көбінесе сиыр, қой және ешкі сүтінен дайындайды. Оны арнайы түрде пісіріп, қатырылған немесе пісірілген уыз тағамын жасайды. Қазақ халқы уызды дәруменге бай әрі денсаулыққа пайдалы тағам ретінде бағалап, ұлттық тағамдар қатарына енгізген. ЖИ көмегімен видео: Уыз Сәйкестендіру
“Kahoot” куиз Көп нүктенің орнына дұрыс жалғау жалға
Толтыру тапсырмасы: Бос орындарды толтырыңыз:
Дұрыс/ бұрыс ЖИ көмегімен видео: Қыдыр ата батасы |
Оқушылар сабаққа белсене қатырса отырып, мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді. Өз ойларын ашық айта алады. Оқушылар жаңа тақырыпты түсінеді. Наурыз мейрамы туралы ақпараттарды жинақтайды. Наурызда орындалатын салт-дәстүрлерді біледі. Оқушылар наурыз көженің құрамын біледі. Оқушылар ЖИ көмегімен жасалған «Уыз» туралы видеоны қарайды. Уыз туралы түсінікті жинақтайды. Оқушылар жай сөйлемді құрмалас себеп-салдар сөйлемге айналдыра отырып, сөйлемдерді сәйкестендіреді. Оқушылар киузды орындай отырып, қазақтың ұлттық киімдерін, тағамдарынғ сусындарын белгілейді. Оқушылар көп нүктенің орнына дұрыс жалғау жалғайды. Оқушылар берілген тапсырманың дұрыс немесе бұрыс екендігін анықтайды. Оқушылар ЖИ көмегімен жасалынған «Қыдыр атаның батасын» тыңдайды. |
Дескриптор:
|
Слайд
Слайд
Слайд
Слайд
Видео
Слайд, парақтар
https://create.kahoot.it/details/2616b76f-eebe-4c94-acf4-e8269c53d1cf
слайд, парақтар
слайд, парақтар
Видео
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс
Үй тапсырмасы: «Менің отбасымдағы Наурыз» тақырыбында шағын шығарма жазу. |
Сабақ бойынша білім алушылар кері байланыс жасап, өз ойларымен бөліседі. |
Оқушылар бүгін не үйренгенін жаза алады. Сабақ туралы пікірін жазады. |
Парақтар
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: Наурыз - уыз мерекесі
Ашық сабақ: Наурыз - уыз мерекесі
|
Білім беру ұйымының атауы |
||
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
||
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Наурыз - уыз мерекесі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Үй жұмысын тексеру Психологиялық ахуал тудыру Жылы қарсы алу: Оқушыларды мектепке келгенде күлімсіреп, жылы шыраймен қарсы алу. Бұл оқушылардың өзін жайлы сезінуіне көмектеседі. |
Сынып
оқушылары сәлемдеседі, оқу құралдарын түгелдеп, Сұрақтарға жауап беріп, үдеріске қатысады. |
Сұрақтарға жауап берген білім алушыларға ынталандыру бағалауын жүргіземін. |
|
|
Жаңа сабақ 5 мин Сабақтың ортасы |
“Ой қозғау” әдісі арқылы жаңа тақырыпты ашу Наурыз мейрамы туралы не білесіңдер ? Уыз деген не ? Наурыз - Ұлыстың Ұлы күні Наурыз – түркі халықтарының жаңа жылы, табиғаттың жаңаруын білдіретін көктемгі мереке. Бұл мейрам наурыз айының 22-сінде тойланады және күн мен түннің теңелуіне сәйкес келеді. Қазақ халқы үшін Наурыз – береке-бірліктің, молшылық пен татулықтың нышаны. Наурызда орындалатын салт-дәстүрлер:
Уыз – жаңа туған малдың алғашқы 3-5 күніндегі сүті. Ол өте құнарлы, ақуыз бен майға бай болып келеді. Уызды көбінесе сиыр, қой және ешкі сүтінен дайындайды. Оны арнайы түрде пісіріп, қатырылған немесе пісірілген уыз тағамын жасайды. Қазақ халқы уызды дәруменге бай әрі денсаулыққа пайдалы тағам ретінде бағалап, ұлттық тағамдар қатарына енгізген. ЖИ көмегімен видео: Уыз Сәйкестендіру
“Kahoot” куиз Көп нүктенің орнына дұрыс жалғау жалға
Толтыру тапсырмасы: Бос орындарды толтырыңыз:
Дұрыс/ бұрыс ЖИ көмегімен видео: Қыдыр ата батасы |
Оқушылар сабаққа белсене қатырса отырып, мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді. Өз ойларын ашық айта алады. Оқушылар жаңа тақырыпты түсінеді. Наурыз мейрамы туралы ақпараттарды жинақтайды. Наурызда орындалатын салт-дәстүрлерді біледі. Оқушылар наурыз көженің құрамын біледі. Оқушылар ЖИ көмегімен жасалған «Уыз» туралы видеоны қарайды. Уыз туралы түсінікті жинақтайды. Оқушылар жай сөйлемді құрмалас себеп-салдар сөйлемге айналдыра отырып, сөйлемдерді сәйкестендіреді. Оқушылар киузды орындай отырып, қазақтың ұлттық киімдерін, тағамдарынғ сусындарын белгілейді. Оқушылар көп нүктенің орнына дұрыс жалғау жалғайды. Оқушылар берілген тапсырманың дұрыс немесе бұрыс екендігін анықтайды. Оқушылар ЖИ көмегімен жасалынған «Қыдыр атаның батасын» тыңдайды. |
Дескриптор:
|
Слайд
Слайд
Слайд
Слайд
Видео
Слайд, парақтар
https://create.kahoot.it/details/2616b76f-eebe-4c94-acf4-e8269c53d1cf
слайд, парақтар
слайд, парақтар
Видео
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс
Үй тапсырмасы: «Менің отбасымдағы Наурыз» тақырыбында шағын шығарма жазу. |
Сабақ бойынша білім алушылар кері байланыс жасап, өз ойларымен бөліседі. |
Оқушылар бүгін не үйренгенін жаза алады. Сабақ туралы пікірін жазады. |
Парақтар
|
шағым қалдыра аласыз

















