|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
26.01.2024 |
|||||
|
Сынып: |
3 Б |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Негізгі және туынды зат есім |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.3.1 түрлі жағдаяттағы (қоғамдық ортада) қатысымдық әрекеттерде өз сөзін жүйелі түрде жоспарлап, сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу 3.3.2.1 өзіндік іс-әрекеті баяндалған күнделік, өмірбаян, хабарландыру жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
мәтіннің мазмұнын болжап, сөйлемнен зат есімді таба алу Анықтмаға сай мысалдар келтіре білу. |
|||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8 минут Үй тапсырмасын беру. Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту «Жылы сөздер себеті»
Топқа бөлу « Ұлттық құндылық» Өткенді пысықтау «Барабан» әдісі Ережені қайталау. Жаңа тақырыпты ашу «Ой қозғау» Интербелсенді тақтадан киіз үй мен ағаш үйдің суреттерін көрсету. Ұқсастығы мен айырмашылығын сұрау. Мәтіннің мазмұнын болжау. Тыңдалым. Миға шабуыл: Мәтін не туралы? Түсінікті болды ма? Осы мәтін бойынша тапсырмаларды орындайық Топтық тапсырма «Көгершіннен хат» әдісі 1 –топ. Мәтін мазмұны бойынша 5 сұрақ жазу. 2- топ Киіз үйдің суретін пайдаланып, негізгі бөлшектерін атау. 3- топ Киіз үй мен ағаш үйді венн диаграммасы арқылы салыстыру. 4-топ. Ата-бабамыз неліктен киіз үйлерді пайдаланған? Постер жасау. Жазылым. Бүгінгі күнді, тақырыпты жазу. Мәтіннен қарамен жазылған сөздерді туынды зат есімге айналдырып жазу. Топтық жұмыс «Су асты әлемінде» Интербелсенді тақтада «Ұяшық таңдау» ойыны
Жұптық жұмыс Оқулықпен жұмыс . 23 бет 33 жаттығу Мәтінді оқып, туынды сөздер жасау. Сергіту сәті Есте сақта әдісі ҚБ тапсырмасы. « Шаңырақ» әдісі -Түбір сөздерге тиісті жұрнақтарды қосып,туынды зат есім жаса. Карточка Сабақты қорыту: «Іріктеу» әдісі
23 бет 32 жаттығу Киіз үй әдісі |
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын пысықтайды Мәтіннің мазмұнын болжайды. Топта жұмыс жасайды. Жазылым тапсырмасын орындайды. Топтық жұмысқа белсене қатысады. Тапсырманы орындайды Сергіту сәтіне белсене қатысады. Тапсырманы орындайды. Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Сабақ өзін – өзі бағалау парағы арқылы жүзеге асырылады. Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Өткен сабақ бойынша жасырынған сұраққа жауап береді Дескриптор: -Суреттерді сипаттайды. - ұқсастығы мен айырмашылығын ажыратып айтады -Мәтіннің мазмұнын болжайды. Дескриптор: - Мәтіннің мазмұны бойынша жүйелі сұрақ құрастырады. -Киіз үйдің суретін пайдаланып, негізгі бөлшектерін атап жазады. - Венн диаграммасы арқылы салыстыруды орындайды -Постер жасайды. Дескриптор: - Қарамен берілген зат есімді тауып, көшіріп жазады. - Туынды зат есімге айналдырып көшіреді.
Дескриптор: -жасырынған сұрақтарға бірігіп жауап береді. - Мәтінді мұқият оқып шығады. - Қарамен берілген сөздердің түбірін анықтап жазады. - Олардан туынды сөз жасайды. Мадақтау Керемет жұмыс жасадыңдар! «Киіз үй» әдісі |
Интербелсенді тақта
оқулық Интербелсенді тақта Суретті карточкалар
оқулық
Жұмыс дәптері Суреттер Таратпа парақтар Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||
|
Аты - жөні |
Үй тапсырмасын Орындады, қосымша сұраққа жауап берді 1 балл |
Ұжымдық, жұмысқа белсене қатысты. 1 балл |
Топтық жұмысқа белсене қатысты. 2 бал |
Қалыптастырушы бағалау 6 балл |
Жалпы |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ашық сабақ негізгі және туынды зат есім
ашық сабақ негізгі және туынды зат есім
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
26.01.2024 |
|||||
|
Сынып: |
3 Б |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Негізгі және туынды зат есім |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.3.1 түрлі жағдаяттағы (қоғамдық ортада) қатысымдық әрекеттерде өз сөзін жүйелі түрде жоспарлап, сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу 3.3.2.1 өзіндік іс-әрекеті баяндалған күнделік, өмірбаян, хабарландыру жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
мәтіннің мазмұнын болжап, сөйлемнен зат есімді таба алу Анықтмаға сай мысалдар келтіре білу. |
|||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8 минут Үй тапсырмасын беру. Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту «Жылы сөздер себеті»
Топқа бөлу « Ұлттық құндылық» Өткенді пысықтау «Барабан» әдісі Ережені қайталау. Жаңа тақырыпты ашу «Ой қозғау» Интербелсенді тақтадан киіз үй мен ағаш үйдің суреттерін көрсету. Ұқсастығы мен айырмашылығын сұрау. Мәтіннің мазмұнын болжау. Тыңдалым. Миға шабуыл: Мәтін не туралы? Түсінікті болды ма? Осы мәтін бойынша тапсырмаларды орындайық Топтық тапсырма «Көгершіннен хат» әдісі 1 –топ. Мәтін мазмұны бойынша 5 сұрақ жазу. 2- топ Киіз үйдің суретін пайдаланып, негізгі бөлшектерін атау. 3- топ Киіз үй мен ағаш үйді венн диаграммасы арқылы салыстыру. 4-топ. Ата-бабамыз неліктен киіз үйлерді пайдаланған? Постер жасау. Жазылым. Бүгінгі күнді, тақырыпты жазу. Мәтіннен қарамен жазылған сөздерді туынды зат есімге айналдырып жазу. Топтық жұмыс «Су асты әлемінде» Интербелсенді тақтада «Ұяшық таңдау» ойыны
Жұптық жұмыс Оқулықпен жұмыс . 23 бет 33 жаттығу Мәтінді оқып, туынды сөздер жасау. Сергіту сәті Есте сақта әдісі ҚБ тапсырмасы. « Шаңырақ» әдісі -Түбір сөздерге тиісті жұрнақтарды қосып,туынды зат есім жаса. Карточка Сабақты қорыту: «Іріктеу» әдісі
23 бет 32 жаттығу Киіз үй әдісі |
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын пысықтайды Мәтіннің мазмұнын болжайды. Топта жұмыс жасайды. Жазылым тапсырмасын орындайды. Топтық жұмысқа белсене қатысады. Тапсырманы орындайды Сергіту сәтіне белсене қатысады. Тапсырманы орындайды. Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Сабақ өзін – өзі бағалау парағы арқылы жүзеге асырылады. Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Өткен сабақ бойынша жасырынған сұраққа жауап береді Дескриптор: -Суреттерді сипаттайды. - ұқсастығы мен айырмашылығын ажыратып айтады -Мәтіннің мазмұнын болжайды. Дескриптор: - Мәтіннің мазмұны бойынша жүйелі сұрақ құрастырады. -Киіз үйдің суретін пайдаланып, негізгі бөлшектерін атап жазады. - Венн диаграммасы арқылы салыстыруды орындайды -Постер жасайды. Дескриптор: - Қарамен берілген зат есімді тауып, көшіріп жазады. - Туынды зат есімге айналдырып көшіреді.
Дескриптор: -жасырынған сұрақтарға бірігіп жауап береді. - Мәтінді мұқият оқып шығады. - Қарамен берілген сөздердің түбірін анықтап жазады. - Олардан туынды сөз жасайды. Мадақтау Керемет жұмыс жасадыңдар! «Киіз үй» әдісі |
Интербелсенді тақта
оқулық Интербелсенді тақта Суретті карточкалар
оқулық
Жұмыс дәптері Суреттер Таратпа парақтар Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||
|
Аты - жөні |
Үй тапсырмасын Орындады, қосымша сұраққа жауап берді 1 балл |
Ұжымдық, жұмысқа белсене қатысты. 1 балл |
Топтық жұмысқа белсене қатысты. 2 бал |
Қалыптастырушы бағалау 6 балл |
Жалпы |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


















