|
Бөлім |
Өнер |
|
|||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Кемал Гүлмира Жексембайқызы |
|
|||||||
|
Күні: |
03.02.2022 жыл |
|
|||||||
|
Сынып:3-«Қ» |
Қатысушылар саны:21 |
Қатыспағандар саны: |
|
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Негізгі және туынды зат есім |
|
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру 3.3.4.1. мұғалімнің көмегімен суреттер пайдаланып мәтін құрау |
|
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: негізгі, туынды зат есімді анықтай алады. Көптеген оқушылар: берілген сөздерден туынды зат есімдер жасай алады. Кейбір оқушылар:негізгі зат есімнен туынды зат есім шығара отырып сөйлем құрастыра алады. |
|
|||||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
ЕБҚЕО |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 8 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. «Ұлпа қарлар» әдісі
Топ басшысын сайлау Бағалау парақшасымен танысу Көмек бұрышы Топ ережесін еске түсіру Т-талқылаймыз О-ортақ шешімге келеміз П-пікірлесеміз Т-тыңдаймыз А-ақылдасамыз Өткен тақырыпқа шолу және оқу материалын жариялау І топ- «Кассалық чек» әдісі, жалқы есімдерді теріп жазыңыздар ІІ топ- «Күн шуағы»әдісі, сөз таптарын жазыңыздар ІІІ топ- «Жемістерді суар»әдісі, негізгі және туынды зат есімдерді ажыратыңыздар. VІ топ- «Суретпен жұмыс» әдісі, суреттерге жұрнақ жалғау арқылы туынды зат есім жасаңыздар Ә) Сұрақ-жауап: -Өткен сабағымызда не туралы оқып едік? -Зат есім дегеніміз не? -Зат есімнің сұрақтары? - Зат есімнің негізгі және туынды түрлерін қалай ажыратамыз? -Ендеше бүгінгі сабақта да зат есімнің негізгі және туынды түрлерін анықтау мақсатында тапсырмалар орындайтын боламыз. Сабақ мақсаты жария етіледі |
Қар суреттеріне қыстыр-ғыштар қыстыру арқылы өз көңіл -күйін көресетеді
Топта тапсырма-ларды орындайды Сұрақтарға жауап береді. Жаңа сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады |
Қар суреттеріне қыстырғыш-тар қыстыру арқылы өз көңіл күйін көресетеді Зат есім қандай сұрақтарға жауап береді? |
Жауабын Толықты-ру, тиімді кері байланыс жасау. Бағалау:«От шашу» әдісі. ҚБ: 1 балл |
Қар суреттері, қыстыр- ғыштар Интерактивті тақта Кассалық чек, суреттер, күн шуағы, жемістер, сөздер слайд |
||||
|
Жаңа білім 20 мин 2 мин Бекіту 10 мин |
Топтық жұмыс.2- тапсырма 36-жаттығу «Текше- нұсқаулық» әдісі арқылы Оқылым: Топқа бөліп оқу. I топ- Мәтіннен туынды зат есімдерді тауып, түбір мен қосымшаға ажыратыңыз. II топ- Мәтіннен жалқы есімдерді теріп жазыңыздар III топ- Мәтін бойынша ақпараттың дұрыстығын анықтаңыздар IV топ- Әр қатарда берілген артық сөзді табыңыздар.
Әр топ жұмысын ұжымда қорғайды.
Тыңдалым. Суретші Ағымсалы Дүзелханов туралы ақпарат Ұжымдық жұмыс. 36-жаттығу. -Суретке зер салыңыздар -Суретте нелер бейнеленген? -Сурет несімен қызықтырды? -Суреттен зат есімдерді тауып атаңыздар -Суретті көріп қандай сезімде болдыңыздар? Дәптермен жұмыс. Көркем жазу минуты. Жеке жұмыс Ата өнері- балаға мұра Тақтамен жұмыс. Сурет бойынша қысқаша мәтін құру Кейбір оқушыға: - Қазақ халқының әйгілі суретшілерінен кімді білесіздер? -Ол туралы не айтала аласыз? Сергіту сәті: «Ақ көгершін» әні Айтылым және жазылым Дәптермен жұмыс Жұптық жұмыс. Саралаудың «Тапсырма» тәсілі. 37-жаттығу. -Өтірік өлеңнің қатесін түзеп айтыңыздар -тақтағы және дәптерге қатесін түзеп жазыңыздар. -Зат есімді тауып, негізгі немесе туынды екенін ажыратыңыздар. -Шұбат сөзінен туынды зат есім жасаңыздар. |
Топпен бірге тапсырма-ны орындайды.
Жаңа ақпаратты тыңдайды
Сұратарға жауап береді
Жазу каллигра-фиясын сақтап көркем жазады
Өз нұсқасын айтады
Сергіту жаттығуын жасайды.
Тапсырма-ны орындайды |
Топпен бірге тапсырманы орындайды Жаңа ақпаратты тыңдайды
Дәптерге жазады
Сөйлемді оқып, зат есімді табыңыз |
Дескрип-тор: -Мәтінді оқиды -тапсыр-маны орныдай-ды 2 балл Дескрип-тор: -Сұрақтар-ға жауап береді; -Жазу каллигра-фиясын сақтап, көркем жазады; -Мәтін құрайды 3 балл
Дескрип-тор: 1 балл
Дескрип-тор: -Өлеңнің қатесін табады; Көркем жазады; Туынды зат есім жасайды 3 балл |
Текше, қима қағаздар, А3 қағазы слайд оқулық сурет дәптер |
||||
|
Кері байланыс 5 мин |
Кері байланыс «Сәйкестендір» және «Сұрақ-жауап» әдістері арқылы -Зат есімнің түрлерін атаңыздар -Негізгі зат есім мен туынды зат есімнің айырмашылығы? Берілген сөздер мен негізгі және туынды зат есімдерді сәйкестендіреді.
Үй тапсырмасы 38-жаттығу Сызбадағы сурет пен тірек сөздерді пайдаланып, қысқаша мәтін құрап жазыңыздар. |
Сабақтан үйренгенін айтады. Тапсырма-ны жазады |
Тапсырма-ны жазады |
|
Түсті ленталар, керме жіп |
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: "Негізгі және туынды зат есім" 3-сынып 3-тоқсан
Ашық сабақ: "Негізгі және туынды зат есім" 3-сынып 3-тоқсан
|
Бөлім |
Өнер |
|
|||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Кемал Гүлмира Жексембайқызы |
|
|||||||
|
Күні: |
03.02.2022 жыл |
|
|||||||
|
Сынып:3-«Қ» |
Қатысушылар саны:21 |
Қатыспағандар саны: |
|
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Негізгі және туынды зат есім |
|
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру 3.3.4.1. мұғалімнің көмегімен суреттер пайдаланып мәтін құрау |
|
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: негізгі, туынды зат есімді анықтай алады. Көптеген оқушылар: берілген сөздерден туынды зат есімдер жасай алады. Кейбір оқушылар:негізгі зат есімнен туынды зат есім шығара отырып сөйлем құрастыра алады. |
|
|||||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
ЕБҚЕО |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 8 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. «Ұлпа қарлар» әдісі
Топ басшысын сайлау Бағалау парақшасымен танысу Көмек бұрышы Топ ережесін еске түсіру Т-талқылаймыз О-ортақ шешімге келеміз П-пікірлесеміз Т-тыңдаймыз А-ақылдасамыз Өткен тақырыпқа шолу және оқу материалын жариялау І топ- «Кассалық чек» әдісі, жалқы есімдерді теріп жазыңыздар ІІ топ- «Күн шуағы»әдісі, сөз таптарын жазыңыздар ІІІ топ- «Жемістерді суар»әдісі, негізгі және туынды зат есімдерді ажыратыңыздар. VІ топ- «Суретпен жұмыс» әдісі, суреттерге жұрнақ жалғау арқылы туынды зат есім жасаңыздар Ә) Сұрақ-жауап: -Өткен сабағымызда не туралы оқып едік? -Зат есім дегеніміз не? -Зат есімнің сұрақтары? - Зат есімнің негізгі және туынды түрлерін қалай ажыратамыз? -Ендеше бүгінгі сабақта да зат есімнің негізгі және туынды түрлерін анықтау мақсатында тапсырмалар орындайтын боламыз. Сабақ мақсаты жария етіледі |
Қар суреттеріне қыстыр-ғыштар қыстыру арқылы өз көңіл -күйін көресетеді
Топта тапсырма-ларды орындайды Сұрақтарға жауап береді. Жаңа сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады |
Қар суреттеріне қыстырғыш-тар қыстыру арқылы өз көңіл күйін көресетеді Зат есім қандай сұрақтарға жауап береді? |
Жауабын Толықты-ру, тиімді кері байланыс жасау. Бағалау:«От шашу» әдісі. ҚБ: 1 балл |
Қар суреттері, қыстыр- ғыштар Интерактивті тақта Кассалық чек, суреттер, күн шуағы, жемістер, сөздер слайд |
||||
|
Жаңа білім 20 мин 2 мин Бекіту 10 мин |
Топтық жұмыс.2- тапсырма 36-жаттығу «Текше- нұсқаулық» әдісі арқылы Оқылым: Топқа бөліп оқу. I топ- Мәтіннен туынды зат есімдерді тауып, түбір мен қосымшаға ажыратыңыз. II топ- Мәтіннен жалқы есімдерді теріп жазыңыздар III топ- Мәтін бойынша ақпараттың дұрыстығын анықтаңыздар IV топ- Әр қатарда берілген артық сөзді табыңыздар.
Әр топ жұмысын ұжымда қорғайды.
Тыңдалым. Суретші Ағымсалы Дүзелханов туралы ақпарат Ұжымдық жұмыс. 36-жаттығу. -Суретке зер салыңыздар -Суретте нелер бейнеленген? -Сурет несімен қызықтырды? -Суреттен зат есімдерді тауып атаңыздар -Суретті көріп қандай сезімде болдыңыздар? Дәптермен жұмыс. Көркем жазу минуты. Жеке жұмыс Ата өнері- балаға мұра Тақтамен жұмыс. Сурет бойынша қысқаша мәтін құру Кейбір оқушыға: - Қазақ халқының әйгілі суретшілерінен кімді білесіздер? -Ол туралы не айтала аласыз? Сергіту сәті: «Ақ көгершін» әні Айтылым және жазылым Дәптермен жұмыс Жұптық жұмыс. Саралаудың «Тапсырма» тәсілі. 37-жаттығу. -Өтірік өлеңнің қатесін түзеп айтыңыздар -тақтағы және дәптерге қатесін түзеп жазыңыздар. -Зат есімді тауып, негізгі немесе туынды екенін ажыратыңыздар. -Шұбат сөзінен туынды зат есім жасаңыздар. |
Топпен бірге тапсырма-ны орындайды.
Жаңа ақпаратты тыңдайды
Сұратарға жауап береді
Жазу каллигра-фиясын сақтап көркем жазады
Өз нұсқасын айтады
Сергіту жаттығуын жасайды.
Тапсырма-ны орындайды |
Топпен бірге тапсырманы орындайды Жаңа ақпаратты тыңдайды
Дәптерге жазады
Сөйлемді оқып, зат есімді табыңыз |
Дескрип-тор: -Мәтінді оқиды -тапсыр-маны орныдай-ды 2 балл Дескрип-тор: -Сұрақтар-ға жауап береді; -Жазу каллигра-фиясын сақтап, көркем жазады; -Мәтін құрайды 3 балл
Дескрип-тор: 1 балл
Дескрип-тор: -Өлеңнің қатесін табады; Көркем жазады; Туынды зат есім жасайды 3 балл |
Текше, қима қағаздар, А3 қағазы слайд оқулық сурет дәптер |
||||
|
Кері байланыс 5 мин |
Кері байланыс «Сәйкестендір» және «Сұрақ-жауап» әдістері арқылы -Зат есімнің түрлерін атаңыздар -Негізгі зат есім мен туынды зат есімнің айырмашылығы? Берілген сөздер мен негізгі және туынды зат есімдерді сәйкестендіреді.
Үй тапсырмасы 38-жаттығу Сызбадағы сурет пен тірек сөздерді пайдаланып, қысқаша мәтін құрап жазыңыздар. |
Сабақтан үйренгенін айтады. Тапсырма-ны жазады |
Тапсырма-ны жазады |
|
Түсті ленталар, керме жіп |
|
|||
шағым қалдыра аласыз















