Ашық сабақ «Нуклеин қышқылы.ДНК»

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ашық сабақ «Нуклеин қышқылы.ДНК»

Материал туралы қысқаша түсінік
1.Оқушыларға нуклеин қышқылының құрылысы және оның түрлері,атқаратын қызметтері.ДНК ның құрылысы турали түсініктеме беру. 2.Оқушыларның ойлау қабилеттерін жаңа әдіс-тәсілдерді сабақта қолдану арқылы ойлау қабилеттерін дамыту.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Ә.Науаи атындағы №17 жалпы орта мектебі



Ашық сабақ

Тақырыбы :«Нуклеин қышқылы.ДНК»







Биология пәні мұғалімі

Д.П.Уразбаева







Кентау -2019

Сабақ тақырыбы :Нуклеин қышқылы.ДНК

Сабақтың мақсаты 1.Оқушыларға нуклеин қышқылының құрылысы және оның түрлері,атқаратын қызметтері.ДНК ның құрылысы турали түсініктеме беру.

2.Оқушыларның ойлау қабилеттерін жаңа әдіс-тәсілдерді сабақта қолдану арқылы

ойлау қабилеттерін дамыту.

3.Тұқымқуалаушылық қасиеттерінің маңызы туралы үйрету.

Пәнаралық байланыс: медицина,ботаника,экология.

Сабақтың барысы:

  • 1.Ұйымдастыру кезеңі

  • 2. «Бинго» әдісі

  • 3. «Автор орындығы» әдіс

4. «Қупия зат»әдісі

  • 5.Жаңа тақырыпты әңгемелеу

  • 6.Сөздікпен жұмыс

  • 7. «3 таяқша»әдісі

  • 8. «Серпілген сауал»әдісі

  • 9. Рефлексия «Тазалық»

  • 10.Үй тапсырмасы

1. «Бинго» әдісі арқылы сауалдар жазылған парақшаларды таңдай отырып,оларға жауап береді.

1.Көмірсулар қаншаға бөлінеді?

2. «Көмірсу»терминнін пәнге еңгізген ғалым кім?

3.Моносахаридтерге нелер жатады??

4.Полисахаридтарға жататын углеводлар.

5.Органикалық заттар мономерлерін айтыңдар.

6.Клейковинаны пәнге еңгізген ғалым кім?

7.Пептид байланысын кім пәнге еңгізді?

8.Нәруыздардың атқаратын қызметтерін айтыңдар?

9.Протеиндерге қай аминокислоталар жатады?

10.Протеидтарға қай аминокислоталар жатады?

11. Дисахариттерге нелер жатады?

12.Нәруыз структураларын айтыңдар.

«Автор орындығы»әдісі арқылы үй тапсырмасы сүралады.Оқушылар өздері дайындап келген эсселерын оқып береді.

« Қупия зат» әдісі арқылы өткен тақырып бойынша зат салынған ыдыс ішіндегі туралы әңгімелеу.

Жаңа тақырып; «Нуклеин қышқылы.ДНК»

Сөздікпен жұмыс

«3 таяқша» әдісі арқылы топ мүшелері қойылған сұрақтарға жауап береді.

1.Нуклеин қышқылы

2.ДНК туралы

«Серпілген сауал» әдісі арқылы топ бір –біріне сұрақтар қояды.

Рефлексия «Тазалық»

1.Чемодан- сабақ кезінде түсінгендері туралы жазады.

2.Мусор шелак- қажет емес дегендерді.

3.Тарози –түсіну қыин терминдерді жазу

Үй тапсырмасы;8-параграфты оқу,кестены толдыруы.











Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
doc
18.12.2020
1233
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі