Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Динамика |
Мектеп: Ө.Жәнібеков атындағы №4 лицей- интернат |
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Пәзілбеков Ғалымжан |
|
Сынып:9 «В» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ньютонның екінші заңы. Масса |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
9.2.2.2 Ньютонның екінші заңын тұжырымдау және оны есептер шығаруда қолдану. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықты дарыту |
Физикалық білім жүйесін саналы түрде игеру логикалық ойлаудың, жадының, назар аударудың, елестетудің, ойлау қабілеттерінің, икемділік пен дарынның дамуына ықпал етеді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Bilimland платформасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Жылдамдық, үдеу, бірқалыпты үдемелі қозғалыс, қисықсызықты қозғалыс. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут |
Сабақ басында: - Оқу құралдарын тексеру. - Ынтымақтастық ортаны қалыптастыру. Өткен тақырыпты еске түсіру мақсаты «True OR False» әдісі арқылы орындалады |
Таратпа материал |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 13 минут 15 минут 7 минут |
Жаңа тақырыпты меңгерту Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау. Жемістердің бейнесін (алма, апельсин, банан, алмұрт) таңдау арқылы топқа бөлінеді. Топқа бөлінген кездегі жемістердің қайсысының физикаға қатысы бар? - жетелеуші сұрақ беремін. Жауап: алма Алма кімнің басына түсті? Жауап: И.Ньютон И. Ньютон Кім?Не істеді?Несімен атақты? Бағалау: Мұғалімнің мақтау сөзі Сабақ барысында youtube.com нан видеоролик көрсетіледі. Демонстрация. Ньютонның екінші заңын тұжырымдау. Ньютонның екінші заңы қалай тұжырымдалады? Білімін бекіту! Топтық жұмыс: Оқушылар жемістер арқылы 4 топқа бөлінеді. «Алма», «Алмұрт», «Мандарин», «Банан» тобы Білімді бекіту мақсатында тапсырма беріледі. Дағды: талдау және бағалау; Әдіс:«Ойлан, топтас және тұжырымда». Бағалау критерийі:
Бағалау түрі: өзара бағалау.
Жұптық жұмыс Дескрипторлар: - шамаларды талдайды - механикадағы күштердің формуласын табады ; Бағалау критерийлері: 1. Шешу логикасы. 2. Жауаптың дәлдігі. 3. Ұжымдық жұмыс. 1-жұп. Жұптық жұмыс:Формуланы құрастырыңыз
2-жұп. Жұптық жұмыс:Формуланы құрастырыңыз
3-жұп. Жұптық жұмыс:Формуланы құрастырыңыз
|
https://www.youtube.com/watch?v=kojhs5iYa3U
Таратпа үлестірме Таратпа үлестірме |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс 3 минут |
Сабақты қорытындылау! Оқу мақсаттарына оралу және пікір алмасу; Кері байланыс алу; Кері байланыс!
Ресурспен бөлісу. Үй жұмысын беру. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
қауіпсіздік журналы |
|
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау– оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
||
|
Сыныптастардың іс-әрекетін бағалау. Толықтырулар жүргізу. Тапсырмаларға жауаптар. Сыныптастардың тапсырмаларын құрастыру және шешу. Қабілеті жоғары оқушылар мұғалім ретінде өздерін көрсете алады, қажет болған жағдайда шешімгнің барысын түсіндіре алады. |
Электронды түрдегі формативті тапсырмалар. Оқушылардан ауызша сұрау. Жұптық жұмыс. Оқушылардың жұмыстарын өзара тексеру. Рефлексия. |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Ньютонның екінші заңы. Масса. 9 сынып
Ашық сабақ. Ньютонның екінші заңы. Масса. 9 сынып
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Динамика |
Мектеп: Ө.Жәнібеков атындағы №4 лицей- интернат |
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Пәзілбеков Ғалымжан |
|
Сынып:9 «В» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ньютонның екінші заңы. Масса |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
9.2.2.2 Ньютонның екінші заңын тұжырымдау және оны есептер шығаруда қолдану. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықты дарыту |
Физикалық білім жүйесін саналы түрде игеру логикалық ойлаудың, жадының, назар аударудың, елестетудің, ойлау қабілеттерінің, икемділік пен дарынның дамуына ықпал етеді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Bilimland платформасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Жылдамдық, үдеу, бірқалыпты үдемелі қозғалыс, қисықсызықты қозғалыс. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут |
Сабақ басында: - Оқу құралдарын тексеру. - Ынтымақтастық ортаны қалыптастыру. Өткен тақырыпты еске түсіру мақсаты «True OR False» әдісі арқылы орындалады |
Таратпа материал |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 13 минут 15 минут 7 минут |
Жаңа тақырыпты меңгерту Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау. Жемістердің бейнесін (алма, апельсин, банан, алмұрт) таңдау арқылы топқа бөлінеді. Топқа бөлінген кездегі жемістердің қайсысының физикаға қатысы бар? - жетелеуші сұрақ беремін. Жауап: алма Алма кімнің басына түсті? Жауап: И.Ньютон И. Ньютон Кім?Не істеді?Несімен атақты? Бағалау: Мұғалімнің мақтау сөзі Сабақ барысында youtube.com нан видеоролик көрсетіледі. Демонстрация. Ньютонның екінші заңын тұжырымдау. Ньютонның екінші заңы қалай тұжырымдалады? Білімін бекіту! Топтық жұмыс: Оқушылар жемістер арқылы 4 топқа бөлінеді. «Алма», «Алмұрт», «Мандарин», «Банан» тобы Білімді бекіту мақсатында тапсырма беріледі. Дағды: талдау және бағалау; Әдіс:«Ойлан, топтас және тұжырымда». Бағалау критерийі:
Бағалау түрі: өзара бағалау.
Жұптық жұмыс Дескрипторлар: - шамаларды талдайды - механикадағы күштердің формуласын табады ; Бағалау критерийлері: 1. Шешу логикасы. 2. Жауаптың дәлдігі. 3. Ұжымдық жұмыс. 1-жұп. Жұптық жұмыс:Формуланы құрастырыңыз
2-жұп. Жұптық жұмыс:Формуланы құрастырыңыз
3-жұп. Жұптық жұмыс:Формуланы құрастырыңыз
|
https://www.youtube.com/watch?v=kojhs5iYa3U
Таратпа үлестірме Таратпа үлестірме |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс 3 минут |
Сабақты қорытындылау! Оқу мақсаттарына оралу және пікір алмасу; Кері байланыс алу; Кері байланыс!
Ресурспен бөлісу. Үй жұмысын беру. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
қауіпсіздік журналы |
|
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау– оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
||
|
Сыныптастардың іс-әрекетін бағалау. Толықтырулар жүргізу. Тапсырмаларға жауаптар. Сыныптастардың тапсырмаларын құрастыру және шешу. Қабілеті жоғары оқушылар мұғалім ретінде өздерін көрсете алады, қажет болған жағдайда шешімгнің барысын түсіндіре алады. |
Электронды түрдегі формативті тапсырмалар. Оқушылардан ауызша сұрау. Жұптық жұмыс. Оқушылардың жұмыстарын өзара тексеру. Рефлексия. |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|
шағым қалдыра аласыз















