Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Материалдар / Ашық сабақ «О. Бөкей «Атау кере» повесі 11 сынып
2023-2024 оқу жылына арналған
қысқа мерзімді сабақ жоспарларын
жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған
Ашық сабақ «О. Бөкей «Атау кере» повесі 11 сынып
Материал туралы қысқаша түсінік
материал қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімдеріне аргалған
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып көруге болады
Сабақ жоспары. Қазақ
әдебиеті
Сабақ:
№
Бөлімі:
Уақыты:
Мұғалімнің
аты-жөні:
Тобы:
Қатысқан оқушылар
саны:
Қатыспағандар:
Сабақтың
тақырыбы
«О. Бөкей «Атау кере»
повесі.
Оқыту мақсатына
сілтеме
Шығарманы
көркемдік-эстетикалық құндылық тұрғысынан
талдау.
Сабақ
мақсаты:
Әдеби шығармаға
сюжеттік-композициялық, талдау жасау арқылы жанрлық ерекшелігін
түсіну;
Шығармадағы авторлық идеяның
өмір шындығымен байланысын
анықтау;
Бағалау
критерийі
Шығармадаға сюжеттік
талдау жасайды;
Көркем шығарманың
жанрлық ерекшелігін
анықтайды;
Сұрақтарға жауап
береді.
Құндылықтарды
игерту
Имандылық, ісіне әрекеттеріне
деген жауапкершілік, ұлттық
құндылықтар
Аталған құндылықтар сабақ
тақырыбы арқылы студенттердің жұмыс жасаулары, сын тұрғысынан ойлай
білу, ақпаратты өңдей білу дағдылары негізінде жүзеге
асады.
Оқушыларға сабақтың
мақсаты мен бағалау критерийлері түсіндіріледі,
талқыланады.
Бейнероликке көңіл
аударту.
(Оралхан Бөкейдің өмірімен
таныстыру)
Дескриптор:
Бейнебаянды мұқиян
тыңдайдй;
Мазмұнын
түсінеді;
Өміріне қатысты тірек сөздерді
жазады.
Оралхан Бөкейдің
«Атау-кере» повесі бүкіл адамзаттық проблемаларды қозғайды.
Атау-кере – адамның өлер алдындағы ең соңғы
дәмі.
Жазушы былый деп жазып
кетті:«Менің повестерімдегі,
әңгімелерімдегі барлық сюжеттер, туған жер туралы естеліктер жас
шақтағы болған оқиғалармен
байланысты».
Еске
түсірейік:
1-тапсырма: Үзіндіні оқып,
мазмұны негізінде сюжеттік талдау
жаса.
Дескриптор:
Үзіндіні оқып
мазмұнын түсінеді;
Шығармаға сюжеттік
талдау үшін жоспар құрады.
2-тапсырма: Көркем
шығарманың жанрлық ерекшелігін
анықтаңыз.
Дескриптор:
Көркем шығарманы
талдау арқылы жанрлық ерекшелігін
көрсетеді.
3-тапсырма: «Сюжеттік
кестелер»
Оралхан Бөкей
кім?
Қашан дүниеге
келді?
Қайда дүниеге
келді?
Қандай шығармасын
білесіңдер?
Қашан жарық
көрді?
Н. Островский
атындағы бүкілодақтық әдеби сыйлықтың лауреаты атағын қашан
алды?
Дифференциация – Сіз
оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары
оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп
отырсыз?
Бағалау –
Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай
тексересіз?
Пәнаралық
байланыс
Қауіпсіздік
ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік
элемент)
Дифференциацияны
берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсету, бөлінетін
уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға
болады.
Дифференциация
сабақтың кез келген бөлімінде
қолданылады.
Бұл бөлімді
оқушылардың сабақ барысында алған білімдерін бағалау үшін
қолданылатын әдіс-тәсілдеріңізді жазу үшін
пайдаланыңыз.
Сабақ жоспарын
құру үшін сізге өзге пән мұғалімдерінің көмегі керек
пе?
Берілген
тапсырмалардың қайсыбірі оқушылардың қауіпсіздігіне немесе
денсаулығына қауіп төндіре
ме?
Оқушылар сабақ
барысында өздерінің АКТ дағдыларын дамыта ала
ма?
Осы сабақ
барысында НЗМ құндылықтарын дамытуға қандай мүмкіндік
бар?
Ойлану
Сабақ мақсаттары/оқу
мақсаттары жүзеге асырымды болды
ма?
Бүгін оқушылар нені
үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай
болды?
Дифференциацияны жүзеге
асыру қолымнан келді ме?
Мен жоспарланған
уақытымды ұстандым ба?
Мен жоспарыма қандай
өзгерістер енгіздім және неліктен?
Төменде берілген
бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол
жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға
жауап беріңіз.
Жалпы
баға
Сәтті өткен екі
нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға
қатысты)?
1.
2.
Қандай екі нәрсе
сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және
оқытуға қатысты)?
1.
2.
Осы сабақ барысында
сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу
үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат
алдым?
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз