|
Білім беру ұйымының атауы |
Н.Нысанбайұлы атындағы жалпы орта мектебі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Әліппе |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ибраимова нұргүл |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 1 «Б» |
Қатысушылар саны: 22 |
Қатыспағандар саны:22 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ө ө дыбысы мен әрпі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.5.2 сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізу; 1.2.8.1. дыбыстың таңбасы- әріпті тану, дыбыс пен әріпті бір-бірінен ажырату; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Жаңа Ө әрпімен танысады. Оның дыбысталуымен жазылуын үйренеді. Оқушылардың көп бөлігі: Ө әрпіне қатысты сөздерді дұрыс оқып, буынға бөле алады. Кейбір оқушылар: Ө әрпінің дұрыс жазылуын біледі. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
- Ө әрпімен танысады, оның дыбысталуын түсінеді. - Ө әрпінің қандай сөздерде кездесетінін біледі. - Әріптің жазылу үлгісіне қарап жаза алады. - Ө әрпіне қатысты сөздерге мысал келтіріп, оларды талдай алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут Ұйымдастыру Өткен білімді еске түсіру 5 мин |
-оқушылармен сәлемдесу; -оқушыларды түгендеу; -оқушыларды сабақтың тақырыбымен таныстыру; -оқушыларды оқу мақсатымен таныстыру; Үлестірме қағаздардың көмегімен 4-топқа бөлінеді. Топтардың атаулары: «Әріп», «Дыбыс», «Буын», «Сөз». «Қайталау-оқу анасы» Сұрақ-жауап: 1. Әріп дегеніміз не? 2. Дыбыс дегеніміз не? (Дыбыс нешеге бөлінеді?) 3. Буын дегеніміз не? 4. Сөз дегеніміз не? 5. Сөз неден құралады? 6. Сөйлем неден құралады? (Өрмекші әдісі) |
Оқушылар мұғаліммен сәлемдесіп, топтарға бірігіп отырады. Оқушылар өткен тақырып бойынша берілген сұрақтарға жауап береді (Микрофон әдісі.) |
Әрбір сұрақтар үшін оқушылар 1 баллмен бағаланады. Жалпы балл 6 балл. Дескриптор: - Әріптің не екенін біледі. - Дыбыстың анықтамасын айтып, түрлеріне талдау жасай алады. - Буынның не екенін біледі. - Сөзге анықтама бере алады. - Сөздің құрамын көрстет алады. - Сөйлем құралатын бөліктерді біледі. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (Жаңа сабақ) 15 минут Жеке тапсырма (5 мин Нейро жаттығу 2 мин Топтық жұмыс 6минут |
«Жаңа сабақ» Тыңдалым. Жаңа сабақты бастамастан бұрын, бейне материал және анимациялар бойынша талдау жасаймын.
Оқылым.Оқулықпен жұмыс. Берілген сөздерді, мәтінді оқушылар «Тізбек» әдісі арқылы оқиды. Оқулықтағы кюар кодпен берілген тапсырманы ашып, оқушыларға таныстыру. «Өнерлі бала- сүйкімді» ЕББҚЕ үшін тапсырма: Ерекше білім беру қажеттілігі бар оқушымның оқу дағдысының төмен екенін ескере отырып, суретпен жұмыс тапсырамын. «Төлдерін тап» әдісі «Көліктер әдісі» буындарды оқу Жазылым. Дәптерге Өө әрпінің бас әрпін, кіші әрпін бір қатардан жазып шығады. Ортасында сызығы, Өрікке ұқсас келеді. Өріктің атын қызығы, Өзі бастап береді.
Қонаққа келген көгершін тапсырмасын орындау. «Адасқан әріптер» Мұғалім таратып берген үлестірме қима әріптерден балалар сөз құрап, А4 парақшасына жазып, белгі бойынша сөйлем құрап, дыбыстық талдау жасайды. (өзен, көлік, күшік, көпір) ЕББҚЕ үшін тапсырма Көгершін сөзін тақтаға жазады. Дыбыстық талдау жасайды ЕББҚЕ үшін тапсырма Өрмекшідегі буынды оқып, көгершінді өрмекшімен тамақтандырып алғыс білдіреді.
|
Оқушылар жаңа сабақты түсініп алады. Арасында қойылған сұрақтарға жауап беріп, белсенді болып отырады. Түсінбеген сұрақтарын мұғаліммен бірге талқылайды. Кескін суреттерден жануарлардың төлдерін тауып көрсетеді. Оқу дағдысы төмен оқушыларыма тақтадағы буындарды оқыту Дәптерді көлбеу қойып, партадад дұрыс отырып, дәптермен жұмыс жасайды. Дескрипто -Жоларалықты сақтайды; -Көркем етіп жазады; Музыканың ырғағымен екі қолдың саусақтарын жаттықтыра отырып, қағаздағы жолды жүріп өтеді.
Оқушыларға үлестірме қағаздарда тапсырма таратылады. Қағаздағы тапсырмаларды мұғалімнің нұсқаулықтарына сай орындап шығады. |
Дескриптор Оқушылар жаңа сабақты түсінеді. Әріптің таңбалануын, дыбысталуын, жазба түрлерімен танысады. Буындар мен жаңа сөздерді біледі. Жааңа сабаққа берілеген дәптердегі тапсырмаларды орындайды. Дескриптор Назарларын музыкаға аударады. Саусақтарының көмегімен жаттығуды жасайды. Медальмен марапаттау Дескриптор Адасқан әріптерден сөз құрайды. Дыбыстық талдау жасайды. Белгіге қарап отырып сөйлем құрайды. Медальмен мадақтап ынталандыру. |
Бейне материал: https://onlinemektep.org/schedule/30.11.2022/lesson/4ef3d714-0a02-46b2-8597-aec2d673e34d
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Ибраимова Нургуль СериковнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ. Ө дыбысы мен әрпі 1 сынып
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Ашық сабақ. Ө дыбысы мен әрпі 1 сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
1 сныпқа арналған ашық сабақ. Қмж жаңа әдіс-тәсілдерді пайдалана отырып жасалған, үлгірімі төмен оқушы, үлгерімі жоғары оқушылар да қамтылған жоспар
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

















