|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Мектеп |
№75 НОМ |
|||
|
Бөлім |
3D баспа |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
||||
|
Күні:07.12.2021ж |
|
|||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Объектілердің 3D модельдері |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.5 3D-редактордағы объектілердің модельдерін құру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
«Кірістірген объектілер» анықтамасын біледі |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Материал, Компонеттер, Стильдер диалогті терезелерінің қызметін біледі |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Құралдар мен кірістірілген объектілердің ұқсастығы мен айырмашылығын атайды |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1. Сәлемдесу, түгендеу. Сыныпта көңілді ахуал орнату. Тәуелсіздігіміз 30 жылдығына орай өлең. Атыңнан айналайын егемен ел, Тәуелсіз күнің туды, кенеле бер. Мерейің құтты болсын Қазақстан! Ғасырлар тойы болшы келе берер!
2. Өткен сабақты пысықтау. Үй тапсырмасын карточкаға жасырынған сұрақтарды оқушылар бір-бірлеріне ән арқылы айналдырады. Ән тоқтаған уаққытта кімнің қолында болса сол оқушы жауап береді. 1.Графика дегеніміз не? 2. Компьютерлік графика қанша түрге бөлінеді? 3. 3D графика программалары қайсылар? 4. SketchUp тың мағынасы? 5. SketchUp қай фирманың өнімі және қай жылы жасап шығарған ? 6. SketchUp программасы кімдерге қажет? 7. SketchUp тың қандай құралдарын білесіздер? 8. SketchUp бағдарламасында қандай шаблондар бар? 9. 3D графика дегеніміз не? 10. Қандай графикалық редакторларды білесіздер? Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Тапсырма: Оқушылар құрастырғыш арқылы жылқының келбетін жасайды.
Оқушылар жылқыныың артында қандай сөйлем жасырынғанын көреді.Мұғалім: Қалай ойлайсыздар, бүгінгі сабақ не туралы болады? Сабақтың тақырыбын баяндау. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Жаңа тақырыпқа шолу. Әртүрлі программалар өнімінің тартымды әрі көрнекі болуын қамтамасыз ететін объектілер бар. Мысалы, мәтіндік редакторға мәтінмен қоса дыбыс, анимация, сурет, диаграмма мен автофигуралардың объектілерін енгізуге болады. Міне, осындай объектілерді программаға енгізетін программа модульдерін кірістірген объектілер немесе программалар деп атайды. SketchUp программасының мәзіріндегі ОКНО (Терезе) бөлімінде орналасқан Материалдар, Компоненттер және Стильдер диалогті терезелерінің қызметімен танысамыз. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырып. Мұндай ішкі программалар SketchUp -та да бар. SketchUp программасында 3D моделін құруда құралдардың көмегімен құрастырылып жатқан модельді мүмкіндігінше шынайы объектіге ұқсату үшін кірістіру, бояу және шаблонға салуды қолданады. Көрсетілім. SketchUp программасының мәзіріндегі Окно бөлімінде орналасқан Материалдар, Компоненттер және Стильдер диалогті терезелерінің қызметімен танысамыз.
«Материалдар» модулі Бұл модуль программада құрастырылған модельді бояуға, объектінің сыртқы бейнесін табиғи көрінісіне жақындатуға көмектеседі.
«Компоненттер» модулі Компоненттер модулінің көмегімен дайын объектілерді программаға кірістіреді.
«Стильдер» модулі Стильдер модулі көмегімен құрастырылып жатқан объектінің бейнелену стилін өзгертеді әрі түрлі түсті етіп ауыстырады. Оқушылар дәптерге жазады. Жұптық жұмыс: Оқушылар тақтада ілінген бірдей фигураларды таңдау арқылы жұптарға бөлінеді. 1-тапсырма. Үйдің моделін құрастыр. Дескриптор: - SketchUp программасының құралдарын пайдаланып, үйдің моделін құрастырады. ҚБ: стикер /3балл/ 2-тапсырма. Малға арналған «Жайылым» қоршауының моделін құрастыр. Дескриптор: -SketchUp программасының құралдарын пайдаланып малға арналған «Жайылым» қоршауының моделін құрастырады. ҚБ: стикер /4 балл/ Сергіту сәті: Көзге арналған жаттығуларды орындау Отырып, дисплейдің бір бұрышынан екінші бұрышына кезек-кезек қараймыз. - Отырып, терезе сыртындағы ең алыс обьектіні тауып, соған тесіліп қараймыз; - Көзді 2-3 секунд қатты жұмамыз, ашамыз - 2-3 секунд. Осы жаттығуды 6-8 рет қайталаймыз; - Кірпігімізді тез-тез 1-2 минут қағамыз; - Түрегеліп тұрып, басты қимылдатпай оңға-солға, солдан-оңға, жоғары-төмен,төмен-жоғары қараймыз. Бұны 10-12 рет қайталаймыз; - Алысқа 2-3 секунд тесіліп қараймыз, мұрынның ұшына 2-3 секунд қараймыз және бұны 6-8 рет қайталаймыз; - Басты қимылдатпай көзді сағат тілімен, сағат тіліне қарама-қарсы 3-5 рет айналдырамыз. Жеке жұмыс. 3-тапсырма. Оқушылардың қолдарына 2D графикада түрлі суреттер бояу үшін беріледі. Боялған суреттерді Quiver бағдарламасы арқылы 3D айнадырып көрсетеді. Дескриптор: - 2D мен 3D айырмашылығын айтады. ҚБ: стикер /3 балл/ |
Мұғалімді тыңдайды Материалдар Компоненттер Стильдер диалогті терезелерінің қызметімен танысады SketchUp программасының құралдарын пайдаланып моделін құрастырады SketchUp программасының құралдарын пайдаланып моделін құрасытарады Сұраққа жауап береді |
Стикер 3балл Стикер 4балл Стикер 3балл |
Интербелсенді тақта/компьютер Видое Оқулық, дәптер
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Қорытындылау. Wordwall сервисі арқылы оқушылардың алған білімдерін тексеру.
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс:
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Убаева Садокат Бакижановна Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Ашық сабақ Объектілердің 3D модельдері 6-сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
3D-редактордағы объектілердің модельдерін құру. Материал, Компонеттер, Стильдер диалогті терезелерінің қызметі. Құралдар мен кірістірілген объектілердің ұқсастығы мен айырмашылығы.
Материалдың қысқаша нұсқасы
Сабақтың барысы:
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||






















