«Бекітемін» _____________________
оқу ісінің меңгерушісі М.С.Кокиева
|
Бөлім |
6.2. 3D - баспа |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
Байдолла Светлана |
|
|
Күні |
26.11.2021 |
|
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Объектілердің 3D модельдері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.5 3D-редактордағы объектілердің модельдерін құру |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
- 3D редактордағы объектілердің модельдеріне анықтама бере алады; - 3D редактордағы объектілердің модельдерін құра алады; - 3D редакторында жұмыс жасауда 3D моделінің үш өлшемді кітапханасын пайдаланып жұмыс жасайды. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру. Оқушылармен амандасу, түгендеу. «Жылы лебіз» тренингі Оқушыларды шеңбер бойымен тұрғызып, бір-біріне жақсы тілектер айтқызу. Мысалы, «Мен саған қуаныш тілеймін!», «Мен саған жақсылық тілеймін!», т.с.с. Топқа бөлу Сурет қиындыларын құрастыру арқылы топқа бөлу. «Ыстық орындық» әдісі Өткен сабақты пысықтау Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру |
Мұғаліммен амандасады. Қарама-қарсы тұрған оқушыға өзінің жүрек жарды лебізін айтады. Әр оқушы бір сурет қиындысын таңдап, құрастырған суреттері бойынша 1 топқа жиналу. Оқушылар орындықта отырған оқушыға өткен тарау бойынша сұрақтар қояды. Оқушы тез жауап беруі керек, себебі орындық ыстық. - күннің жады мен тақырыпты дәптерге жазады; - сабақ мақсатымен танысады; - оқулықтағы сөздікті дәптерге көшіріп жазады |
Дескриптор: - сұрақтарға жауап береді. ҚБ. «Мадақтау сэндвичі» әдісі (сұрақтарға жауап берген оқушыларды мадақтау, толықтыру жасау, бағыттау) |
Жүрек формасын-дағы қызыл түсті қағаздар Сурет қиындылары Орындық
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырып Модельдеу – үшөлшемді графика программаларының көмегімен объектілерді жасау процесі. SketchUp программасында объектілердің 3D модельдерін жасауға көмектесетін негізгі құралдарымен таныстыңдар. Енді осы құралдарды пайдаланып, объектілердің 3D модельдерін өздерің жасап үйренесіңдер. Көрсетілім You Tube арнасынан түсіндірме бейнені қарап шығу 1-тапсырма. Топтық жұмыс «Конверт» әдісі 1. Қазіргі заманда объектілерді 3D программаларда модельдеу не үшін қажет? 2. 3D моделін күнделікті өмірде қайдан кездестіруге болады? 3. 3D графиканың кино өнерімен және анимациялық фильмдермен қандай байланысты бар? |
Мұғалімді тыңдайды Түсіндірме бейнені қарайды Әр топ өздері таңдап алған сұрақты өзара талқылап, ойларымен бөлісіп, постерге ортақ ойларын жазып, мысал келтіре отырып, пікірлерін қорғайды |
Дескриптор: - сұрақты өзара талқылайды; - постерге пікірлерін көрнекі түрде жазады; - мысалдар келтіреді; - толыққанды пікір айтады. ҚБ. «Екі жұлдыз бір тілек» әдісі (мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады) |
Интербел-сенді тақта https://www.youtube.com/watch?v=KrVpaHBohMk |
|
|
2-тапсырма Жұптық жұмыс Суреттегі құралдырдың атауы
мен қызметін дәптерлеріңе жазыңдар |
Тапсырманы жұпта орындайды, яғни құралдардың атауы мен қызметін анықтап жазады. |
Дескриптор: - құралдар-дың атауын жазады; - құралдар-дың қызметін анықтап көрсетеді. ҚБ. «+/-» әдісі |
|
|
|
3-тапсырма Жеке жұмыс Объектінің моделі ретінде кәдімгі шай немесе кофе ішетін ыдысты алып, SketchUp программасының көмегімен оның кеңістіктегі моделін жасайсыңдар. |
Оқулықтағы қадамдар бойынша ыдыстың 3D моделін жасайды. |
Дескриптор: - SketchUp бағдарлама-сын іске қосады; - қадамдар-мен танысып шығады; - сол қадамдар бойынша ыдыстың 3D моделін жасайды. ҚБ. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі |
Ноутбук |
|
|
4-тапсырма Жеке жұмыс Электронды оқулықтағы тақырып бойынша берілген тапсырмалар |
Электронды оқулықтағы тапсырмаларды орындайды. |
Дескриптор: - модельдеу ұғымының анықтамасын жинақтау; - графикалық программа атауларын сәйкестендіру ҚБ. «+/-» әдісі |
Электронды оқулық |
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия Жалғастырыңыз: Маған ... қызықты болды Бұл ... қиындық туғызды Осы ... мені ойландырды |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады.
|
|
|
|
Үй тап-сырмасы |
Дәптерге өз үйлерінің моделін салып келу. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Объектілердің 3D моделдері 6-сынып
Ашық сабақ Объектілердің 3D моделдері 6-сынып
«Бекітемін» _____________________
оқу ісінің меңгерушісі М.С.Кокиева
|
Бөлім |
6.2. 3D - баспа |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
Байдолла Светлана |
|
|
Күні |
26.11.2021 |
|
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Объектілердің 3D модельдері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.5 3D-редактордағы объектілердің модельдерін құру |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
- 3D редактордағы объектілердің модельдеріне анықтама бере алады; - 3D редактордағы объектілердің модельдерін құра алады; - 3D редакторында жұмыс жасауда 3D моделінің үш өлшемді кітапханасын пайдаланып жұмыс жасайды. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру. Оқушылармен амандасу, түгендеу. «Жылы лебіз» тренингі Оқушыларды шеңбер бойымен тұрғызып, бір-біріне жақсы тілектер айтқызу. Мысалы, «Мен саған қуаныш тілеймін!», «Мен саған жақсылық тілеймін!», т.с.с. Топқа бөлу Сурет қиындыларын құрастыру арқылы топқа бөлу. «Ыстық орындық» әдісі Өткен сабақты пысықтау Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру |
Мұғаліммен амандасады. Қарама-қарсы тұрған оқушыға өзінің жүрек жарды лебізін айтады. Әр оқушы бір сурет қиындысын таңдап, құрастырған суреттері бойынша 1 топқа жиналу. Оқушылар орындықта отырған оқушыға өткен тарау бойынша сұрақтар қояды. Оқушы тез жауап беруі керек, себебі орындық ыстық. - күннің жады мен тақырыпты дәптерге жазады; - сабақ мақсатымен танысады; - оқулықтағы сөздікті дәптерге көшіріп жазады |
Дескриптор: - сұрақтарға жауап береді. ҚБ. «Мадақтау сэндвичі» әдісі (сұрақтарға жауап берген оқушыларды мадақтау, толықтыру жасау, бағыттау) |
Жүрек формасын-дағы қызыл түсті қағаздар Сурет қиындылары Орындық
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырып Модельдеу – үшөлшемді графика программаларының көмегімен объектілерді жасау процесі. SketchUp программасында объектілердің 3D модельдерін жасауға көмектесетін негізгі құралдарымен таныстыңдар. Енді осы құралдарды пайдаланып, объектілердің 3D модельдерін өздерің жасап үйренесіңдер. Көрсетілім You Tube арнасынан түсіндірме бейнені қарап шығу 1-тапсырма. Топтық жұмыс «Конверт» әдісі 1. Қазіргі заманда объектілерді 3D программаларда модельдеу не үшін қажет? 2. 3D моделін күнделікті өмірде қайдан кездестіруге болады? 3. 3D графиканың кино өнерімен және анимациялық фильмдермен қандай байланысты бар? |
Мұғалімді тыңдайды Түсіндірме бейнені қарайды Әр топ өздері таңдап алған сұрақты өзара талқылап, ойларымен бөлісіп, постерге ортақ ойларын жазып, мысал келтіре отырып, пікірлерін қорғайды |
Дескриптор: - сұрақты өзара талқылайды; - постерге пікірлерін көрнекі түрде жазады; - мысалдар келтіреді; - толыққанды пікір айтады. ҚБ. «Екі жұлдыз бір тілек» әдісі (мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады) |
Интербел-сенді тақта https://www.youtube.com/watch?v=KrVpaHBohMk |
|
|
2-тапсырма Жұптық жұмыс Суреттегі құралдырдың атауы
мен қызметін дәптерлеріңе жазыңдар |
Тапсырманы жұпта орындайды, яғни құралдардың атауы мен қызметін анықтап жазады. |
Дескриптор: - құралдар-дың атауын жазады; - құралдар-дың қызметін анықтап көрсетеді. ҚБ. «+/-» әдісі |
|
|
|
3-тапсырма Жеке жұмыс Объектінің моделі ретінде кәдімгі шай немесе кофе ішетін ыдысты алып, SketchUp программасының көмегімен оның кеңістіктегі моделін жасайсыңдар. |
Оқулықтағы қадамдар бойынша ыдыстың 3D моделін жасайды. |
Дескриптор: - SketchUp бағдарлама-сын іске қосады; - қадамдар-мен танысып шығады; - сол қадамдар бойынша ыдыстың 3D моделін жасайды. ҚБ. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі |
Ноутбук |
|
|
4-тапсырма Жеке жұмыс Электронды оқулықтағы тақырып бойынша берілген тапсырмалар |
Электронды оқулықтағы тапсырмаларды орындайды. |
Дескриптор: - модельдеу ұғымының анықтамасын жинақтау; - графикалық программа атауларын сәйкестендіру ҚБ. «+/-» әдісі |
Электронды оқулық |
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия Жалғастырыңыз: Маған ... қызықты болды Бұл ... қиындық туғызды Осы ... мені ойландырды |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады.
|
|
|
|
Үй тап-сырмасы |
Дәптерге өз үйлерінің моделін салып келу. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз














