Материалдар / Ашық сабақ "Объектілердің модельдерін құру" 6 сынып

Ашық сабақ "Объектілердің модельдерін құру" 6 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Информатика пәнінен 6 сыныпқа арналған ашық сабақ жоспары
ЖИ арқылы жасау
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

3D баспа

Педагогтың аты-жөні

Маймакова А.Б.

Күні

30.11.2023ж.

Сынып: 6 «ә»

Қатысушылар саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

3D редактордағы объектілердің модельдерін құру

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

6.3.1.5 3D-редактордағы объектілердің модельдерін құру

Сабақтың мақсаты:

  • «Кірістірген объектілер» анықтамасын біледі

  • Материал, Компонеттер, Стильдер диалогті терезелерінің қызметін біледі


Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы



2 мин















3 мин















2 мин



















2 мин





3 мин





Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу.

Әр елдің амандасу салты арқылы бір-бірімен амандасу.


Достық қарым-қатынасы нығаяды.

«Кім жылдам?» әдісі.

Өткен тақырыпты қайталау.

Дескриптор:

3D редакторы құралдары мен олардың қызметтерін біледі.


Сыни ойлау дағдыларын дамыту үшін оқушылар слайд арқылы бүгінгі өтілетін сабақтың тақырыбын анықтайды.

Жауабы: 3D редактордағы объектілердің моделін құру.

Мұғалім оқушыларды сабақтың мақсаттарымен және бағалау критерийлерімен таныстырады.


Жаңа тақырыпқа шолу.

Әртүрлі программалар өнімінің тартымды әрі көрнекі болуын қамтамасыз ететін объектілер бар. Мысалы, мәтіндік редакторға мәтінмен қоса дыбыс, анимация, сурет, диаграмма мен автофигуралардың объектілерін енгізуге болады. Міне, осындай объектілерді программаға енгізетін программа модульдерін кірістірген объектілер немесе программалар деп атайды.





Бір-бірімен әр елдің салты бойынша амандасады.













Құралдарды қызметімен сәйкестендіреді.



















Сабақтың тақырыбы және мақсаттарымен танысады.





















Әр дұрыс жауапқа

1 балл














Жарайсың!

Өте жақсы!





АКТ, ИТ

Презентация














АКТ, ИТ

Сілтеме:

https://learningapps.org/watch?v=p0g9up3ea23

Бағалау парағы















АКТ, ИТ

Презентация


Сабақтың ортасы

2 мин











2 мин





5 мин




4 мин




20 мин











Жаңа тақырып.

Мұндай ішкі программалар SketchUp -та да бар. SketchUp программасында 3D моделін құруда құралдардың көмегімен құрастырылып жатқан модельді мүмкіндігінше шынайы объектіге ұқсату үшін кірістіру, бояу және шаблонға салуды қолданады.


Көрсетілім. SketchUp программасының мәзіріндегі Окно бөлімінде орналасқан Материалдар, Компоненттер және Стильдер диалогті терезелерінің қызметімен танысамыз.


Әлеуметтік желі атаулары арқылы топқа бөлу.

1-топ: Инстаграм

2-топ: Фейсбук

3-топ: Уатсап


«Джигсо» әдісі.

Тақырып мазмұнын оқып, түсіндіру.



MergeCube.

3д суреттерді көру.


Жеке жұмыс.

§ 2.4 , 56-бет «Практикада қолдану» тапсырмасы

1-тапсырма. SketchUp программасының құралдарын пайдаланып, параллелепипед құрастыр.


Дескриптор:

- SketchUp программасының құралдарын пайдаланып, параллелепипед құрастырады.


ҚБ: смайлик /1 балл/


2-тапсырма. Малға арналған «Жайылым» қоршауының моделін құрастыр.


Дескриптор:

-SketchUp программасының құралдарын пайдаланып малға арналған «Жайылым» қоршауының моделін құрастырады.


ҚБ: смайлик /1 балл/


Дарынды оқушымен жұмыс.

1-2-тапсырмалар. 58-бет.

Мұғалімді тыңдайды








Материалдар

Компоненттер

Стильдер диалогті терезелерінің қызметімен танысады


Тақырыпты оқиды, топ басшысы түсіндіреді.


Ұялы телефон арқылы 3д суреттер көреді



SketchUp программасының құралдарын пайдаланып моделін құрастырады






SketchUp программасының құралдарын пайдаланып моделін құрасытарады

























Бас бармақ әдісі













Смайлик

1 балл







Смайлик

1 балл






ИТ

Презентация






Компьютер





Үлестірмелі парақтар


Үлестірмелі парақтар




Кубик

Ұялы телефон









Сабақтың соңы

2 мин

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастыру

2.Кері байланыс:

«Кірістірген объектілер» анықтамасын біледі


Материал, Компонеттер, Стильдер диалогті терезелерінің қызметін білдім




Өзін-өзі бағалау.





Үлестірмелі парақтар

Үй тапсырмасы

§ 2.4, талдау.
































Кері байланыс

«Кірістірген объектілер» анықтамасын біледі


Материал, Компонеттер, Стильдер диалогті терезелерінің қызметін білдім






Кері байланыс

«Кірістірген объектілер» анықтамасын біледі


Материал, Компонеттер, Стильдер диалогті терезелерінің қызметін білдім






Кері байланыс

«Кірістірген объектілер» анықтамасын біледі


Материал, Компонеттер, Стильдер диалогті терезелерінің қызметін білдім






Кері байланыс

«Кірістірген объектілер» анықтамасын біледі


Материал, Компонеттер, Стильдер диалогті терезелерінің қызметін білдім






Кері байланыс

«Кірістірген объектілер» анықтамасын біледі


Материал, Компонеттер, Стильдер диалогті терезелерінің қызметін білдім






Кері байланыс

«Кірістірген объектілер» анықтамасын біледі


Материал, Компонеттер, Стильдер диалогті терезелерінің қызметін білдім




ЖИ арқылы жасау
13 Қаңтар 2024
262
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі