|
Бекітемін |
||||
|
Мектеп |
№76 ЖОББМ |
|||
|
Бөлім |
3D баспа |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Тайбаканова Мадина Жумабековна |
|||
|
Күні |
06.12.2023 |
|||
|
Сынып 6 «Ә» |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Объектілердің үш өлшемді модельдері конус цилиндр және сфера құру |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.4 айналу денелерін құру және оларды түрлендіру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
SketchUp программасында объектілердің үшөлшемді моделін құрастыруды біледі |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
SketchUp программасының құралдарын пайдаланып, арканың моделін құрастырады |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
SketchUp программасының құралдарын пайдаланып, ғимараттың моделін құрастырады |
||||
|
Құндылыққа дарыту |
Оқушыларды практикалық жұмыста қарым-қатынас жасауға, жауапкершілікке, шығармашылық және сыни тұрғыдан ойлауға тәрбиелеу. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі 1.Оқушылармен амандасу. 2.Психологиялық ахуал. «Додекаэдр» әдісі. Оқушылар ортаға дөңгеленіп тұрады. Өзіне лақтырған шарды қағып алу арқылы, қандай тапсырма түссе соны орындайды. Тапсырманы орындап келесі оқушыға лақтырады. 3. Топқа бөлу. «Флешка» әдісі І топ Цилиндр ІІ топ Конус ІІІ топ Сфера |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Ортада оқушылар психологиялық ахуалға шығады. Тапсырманы орындайды. 3. Флешканы таңдау арқылы топқа бөлінеді. |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Үй тапсырмасын сұрау. Learning Apps платформасында сәйкестендіру арқылы үй тапсырмасын тексеру. Фотолар арқылы келесі сабақтың тақырыбын болжайды. Дескриптор: -фотоларды сәйкестендіреді. -тақырыпты болжайды. Сабақтың мақсатын тұжырымдау. Жаңа тақырып Объектілердің үш өлшемді модельдері конус цилиндр және сфера құру. Тақырып бойынша видео материал ұсынылады. https://youtu.be/7aXgb8u6QR0?si=BRB2Z-b2Rv4ti14N Дәптермен жұмыс Тірек сөздер Алдыңғы көрініс-предыдущий вид-previous view Келесі көрініс-следующий вид – next view Тапсырма №1. Жұптық жұмыс Навигациялық құралдарды сәйкестендіру тапсырмасы
Дескриптор: -Құралдардың атын табады; -Пиктограмма қызметін табады; ҚБ: 2 балл Тапсырма №2 Практикалық жұмыс Конус құру. Топтық жұмыс SketchUp программасында конус моделін құрастыр.
Дескриптор: - SketchUp программасын іске қоса біледі. - SketchUp компоненттерін бір-бірінен ажырата алады. -Конустың моделін құрастыра алады. ҚБ:3 балл Тапсырма №3 Топтық жұмыс Практикалық жұмыс Сфера құру. SketchUp программасында сфера моделін құрастырады.
Дескриптор: - SketchUp программасын іске қоса біледі. - SketchUp компоненттерін бір-бірінен ажырата алады. -Конустың моделін құрастыра алады. ҚБ:3 балл |
Фотоларды сәйкестендіру арқылы тақырыпты анықтайды Дәптермен жұмыс жасайды Видео материалмен танысады. 1 тапсырманы орындайды. Пиктограммамен қызметін сәйкестендіреді 2 тапсырманы орындайды. SketchUp программасында конус моделін құрады. 3 тапсырманы орындайды. SketchUp программасында сфера моделін құрады. |
ҚБ:1 балл
Ми заряды арқылы өз-өздерін бағалай ды. 2 балл 3 балл 3 балл |
Интербелсенді тақта/компьютер
|
|
Сабақтың соңы |
Қорытындылау. «Диаграмма» әдісі Ц
Дескриптор: -Сұраққа жауап береді |
Оқушылар берілген таратпа қағаздарынан дұрыс жауаптарын белгілеп отырады. |
1 балл |
|
|
Үй тапсырма сы |
Практикада қолдану 1 тапсырма 53 бет |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Объектілердің үш өлшемді модельдері конус цилиндр және сфера құру
Ашық сабақ. Объектілердің үш өлшемді модельдері конус цилиндр және сфера құру
|
Бекітемін |
||||
|
Мектеп |
№76 ЖОББМ |
|||
|
Бөлім |
3D баспа |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Тайбаканова Мадина Жумабековна |
|||
|
Күні |
06.12.2023 |
|||
|
Сынып 6 «Ә» |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Объектілердің үш өлшемді модельдері конус цилиндр және сфера құру |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.4 айналу денелерін құру және оларды түрлендіру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
SketchUp программасында объектілердің үшөлшемді моделін құрастыруды біледі |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
SketchUp программасының құралдарын пайдаланып, арканың моделін құрастырады |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
SketchUp программасының құралдарын пайдаланып, ғимараттың моделін құрастырады |
||||
|
Құндылыққа дарыту |
Оқушыларды практикалық жұмыста қарым-қатынас жасауға, жауапкершілікке, шығармашылық және сыни тұрғыдан ойлауға тәрбиелеу. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі 1.Оқушылармен амандасу. 2.Психологиялық ахуал. «Додекаэдр» әдісі. Оқушылар ортаға дөңгеленіп тұрады. Өзіне лақтырған шарды қағып алу арқылы, қандай тапсырма түссе соны орындайды. Тапсырманы орындап келесі оқушыға лақтырады. 3. Топқа бөлу. «Флешка» әдісі І топ Цилиндр ІІ топ Конус ІІІ топ Сфера |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Ортада оқушылар психологиялық ахуалға шығады. Тапсырманы орындайды. 3. Флешканы таңдау арқылы топқа бөлінеді. |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Үй тапсырмасын сұрау. Learning Apps платформасында сәйкестендіру арқылы үй тапсырмасын тексеру. Фотолар арқылы келесі сабақтың тақырыбын болжайды. Дескриптор: -фотоларды сәйкестендіреді. -тақырыпты болжайды. Сабақтың мақсатын тұжырымдау. Жаңа тақырып Объектілердің үш өлшемді модельдері конус цилиндр және сфера құру. Тақырып бойынша видео материал ұсынылады. https://youtu.be/7aXgb8u6QR0?si=BRB2Z-b2Rv4ti14N Дәптермен жұмыс Тірек сөздер Алдыңғы көрініс-предыдущий вид-previous view Келесі көрініс-следующий вид – next view Тапсырма №1. Жұптық жұмыс Навигациялық құралдарды сәйкестендіру тапсырмасы
Дескриптор: -Құралдардың атын табады; -Пиктограмма қызметін табады; ҚБ: 2 балл Тапсырма №2 Практикалық жұмыс Конус құру. Топтық жұмыс SketchUp программасында конус моделін құрастыр.
Дескриптор: - SketchUp программасын іске қоса біледі. - SketchUp компоненттерін бір-бірінен ажырата алады. -Конустың моделін құрастыра алады. ҚБ:3 балл Тапсырма №3 Топтық жұмыс Практикалық жұмыс Сфера құру. SketchUp программасында сфера моделін құрастырады.
Дескриптор: - SketchUp программасын іске қоса біледі. - SketchUp компоненттерін бір-бірінен ажырата алады. -Конустың моделін құрастыра алады. ҚБ:3 балл |
Фотоларды сәйкестендіру арқылы тақырыпты анықтайды Дәптермен жұмыс жасайды Видео материалмен танысады. 1 тапсырманы орындайды. Пиктограммамен қызметін сәйкестендіреді 2 тапсырманы орындайды. SketchUp программасында конус моделін құрады. 3 тапсырманы орындайды. SketchUp программасында сфера моделін құрады. |
ҚБ:1 балл
Ми заряды арқылы өз-өздерін бағалай ды. 2 балл 3 балл 3 балл |
Интербелсенді тақта/компьютер
|
|
Сабақтың соңы |
Қорытындылау. «Диаграмма» әдісі Ц
Дескриптор: -Сұраққа жауап береді |
Оқушылар берілген таратпа қағаздарынан дұрыс жауаптарын белгілеп отырады. |
1 балл |
|
|
Үй тапсырма сы |
Практикада қолдану 1 тапсырма 53 бет |
|||
шағым қалдыра аласыз






















