Сабақ жоспары
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Оралхан Бөкей атындағы №44 лицей» КММ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Мәтінді есептер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Рахметоллақызы С. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
18.01.2023ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшектерді оқу және жазу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.1.13 ондық бөлшек ұғымын меңгеру; 5.5.2.5 ондық бөлшектерді оқу және жазу; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін: Білім алушылар ондық бөлшектерді оқу және жазумен танысады. Көпшілік оқушылар үшін: Білім алушылар ондық бөлшектерді оқу және жазуды талдауды біледі. Кейбір оқушылар үшін: Білім алушылар ондық бөлшектерді оқу және жазуды сипаттап бере алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұжымдық жұмыс Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру; АКТны қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату |
Бірлескен жұмыс Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету; Бекітуге арналған тапсырмаларды орындату; Тапсырмалардың жауаптарын жазу. |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру 8 мин.
5 мин.
5 мин.
10 мин.
2 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.
Топқа бөлу: Стикерлер арқылы 4 топқа бөлемін. 1-топ Дұрыс бөлшек 2- топ Бұрыс бөлшек 3-топ Аралас сан 4-топ Ондық бөлшек Топ басышысын сайлайды, топ басшысына «бағалау парағы» беріледі. Әр топқа топ ережесі парағы таратылады. «Барабан» әдісі арқылы ынтымақтастық атмосфера қалыптастыру.
Үй тапсырмасын тексеру. «Көршіме сенемін» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру.
1-тапсырма. «Сиқырлы сандық» әдісі Сұрақтар: 1. Қандай жай бөлшекті ондық бөлшекпен алмастыруға болады? 2. Бөлшектің ондық жазуында үтірден кейін қанша цифр болуы керек? 3. Ондық бөлшекте үтір алдында жазылған санды қалай атайды? 4. Ондық бөлшектің бүтін және бөлшек бөліктерінің разрядтарын қалай атайды? 5. Егер бөлімі 10, 100, 1000, 10000 сандарына тең болса, онда ондық бөлшекте үтірден кейін қанша орын болды? 2-тапсырма. Практикалық Жұмыс - Өлшеуіш құрау арқылы кітаптарды өлшеп, шыққан мәнді ондық бөлшек түрінде жазу. - Электронды таразы арқылы кітаптың салмақтарын өлшеп ондық бөлшек түрінде жазады.
3-тапсырма. (Оқулықпен жұмыс) №600, №601, 15 бет.
Сергіту сәті «Ауадағы жазу» |
Оқушылар ұстазымен амандасады. Топқа бөлінеді.
«Барабан» әдісі арқылы сабаққа жақсы көңіл-күй сыйлау үшін топ басшылары түскен сөздер бойынша бүгінгі сабаққа тілек айтады. Көршілес екі оқушы дәптерлерін алмастырып, бір-бірін тексереді.
«Сиқырлы сандық» әдісі арқылы өткен сабақты қайталайды.
Оқушылар тақырыпқа қатысты сұрақтарға жауап береді.
Оқушылар оқулықпен жұмыс жасайды.
|
Мақсаты: оқушылардың қозғалыс,есту дағдыларына бағытталады. Тиімділігі: көңіл-күйлері көтеріліп, сабаққа деген белсенділігі артады.
ҚБ:
«Мадақтау» әдісі арқылы
Дескриптор: -Берілген жай бөлшекті ондық бөлшек түрінде жаза алады |
Презентация
wordwall.net платформасы
Сандық
Өлшеуіш құралдар
Оқулық, тақта
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 мин.
5 мин |
3-тапсырма. Пазл құрастыру
4 тапсырма. Жеке жұмыс Сабақты қорытындылау мақсатында https://www.kahoot.com/ платформасы арқылы сабақты бекіту жұмысын жасаймын. Алдын ала сабақ басталмас бұрын платформаны ашып дайындап қоямын. Барлық оқушының жауап бергендігі және де дұрыс, қатесін бірден анықтап отырады. Сілтеме: https://play.kahoot.it/v2/lobby?quizId=bfac8bd3-e899-458e-839b-251bc69f4d97
Дескриптор: -Берілген жай бөлшекті ондық бөлшек түрінде жаза алады |
Бағалау критерийі: - Берілген жай бөлшекті ондық бөлшек түрінде жаза алады.
Дескриптор: -Берілген жай бөлшекті ондық бөлшек түрінде жаза алады
https://www.kahoot.it/ платформасы арқылы тақырыпты бекітеді.
Оқушылар берілген тапсырмаларды орындай отырып, дұрыс жауапты таңдап жауап береді. |
ҚБ:
«Мадақтау» әдісі арқылы
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Рахметоллақызы СайраШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ: Ондық бөлшек 5-сынып
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Ашық сабақ: Ондық бөлшек 5-сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
Ондық бөлшектің оқылуы және жазылуы туралы ашық сабақ
Материалдың қысқаша нұсқасы Сабақ жоспары
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||





















