|
Бөлім: |
Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Зейнуллаев А.Т. |
|
Күні: |
06.02.2023 |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшектерді қосуға есеп шығару |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.2.27 ондық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау |
|
Сабақтың мақсаты: |
-Білім алушылар ондық бөлшектерге амалдар орындау. -Білім алушылар ондық бөлшектерді қосу және азайтуды тиімді тәсілмен орындау . -Білім алушылар ондық бөлшектерді қосу және азайтуды тиімді тәсілмен сипаттап орындау. |
|
Бағалау критерийі: |
-Білім алушылар ондық бөлшектерді қосу және азайтуды орындай алады. -Білім алушылар ондық бөлшектерді қосу және азайтуды тиімді тәсілмен орындай алады . -Білім алушылар ондық бөлшектерді қосу және азайтуды тиімді тәсілмен сиппаттап өз тәсілін ұсына алады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 3.Топ басшысын сайлау. 4.Үй тапсырмасын тексеру 5.«Wordwall» платформасы арқылы тексеру. |
|
|
Оқулық, жұмыс дәптері Кітап, дәптер, ДК экраны |
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
Жұптық жұмыс «Сөзді құра» Оқушыларды екі оқушыдан жұптастыру. Есептеп сөзді тап 1. 15,9-4,75= 2. 41-32,5= 3. 18,3-5= 4. 61-7,64= 5. 2,3 + 5,1 = Есептеп сөзді тап С. 10,5 – 3,1 = Н. 17,5 + 4,2 = С. 20 – 8,85 = У. 25,15 + 28,21 = И. 3,5 + 5 = |
Жұптаса отырып, есептің мәндерін сәйкестендіреді және сөзді табады. |
Дескриптор: -Сандарға берілген амалдарды орындау -Әріптер мен берілген амалдарды орындау -Нәтижелерін сәйкестендіре отырып, сөзді табу «Қолсағат» әдісі бойынша бағаланады |
Қима қағаздар |
|
7 мин |
Жұптық жұмыс PINGUIN DANCE |
Әуен ырғағымен есептер шығару |
Дискриптор: -Тез шешім қабылдау -Амалдарды дұрыс орындау 3 балл «Қолсағат» әдісі бойынша бағаланады |
ДК экраны Қима қағаздар Слайд. |
|
13 мин |
Жеке жұмыс Оқушыларға тапсырмалар беру. Уақыт қосу. |
Берілген тапсырмаларды жеке отырып орындайды |
Дискриптор: -Амалдарды орындау ретін көрсетеді -Ережені пайдаланып ондық бөлшекті қосады -Ережені пайдаланып ондық бөлшектерді азайтады -Тиімді тәсілмен есептейді -Нәтижесін жазады 4 балл «Қолсағат» әдісі бойынша бағаланады |
ДК экраны Слайд. |
|
Рефлексия 5 мин |
«Тик ток» әдісі арқылы оқушыларға стикерлер таратылады. |
«Маған ұнады» «Пікірім бар» «Сақтап алдым» Оқушылар пікірлерін жазады |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Ондық бөлшектерді қосуға есеп шығару 5 сынып
Ашық сабақ Ондық бөлшектерді қосуға есеп шығару 5 сынып
|
Бөлім: |
Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Зейнуллаев А.Т. |
|
Күні: |
06.02.2023 |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшектерді қосуға есеп шығару |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.2.27 ондық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау |
|
Сабақтың мақсаты: |
-Білім алушылар ондық бөлшектерге амалдар орындау. -Білім алушылар ондық бөлшектерді қосу және азайтуды тиімді тәсілмен орындау . -Білім алушылар ондық бөлшектерді қосу және азайтуды тиімді тәсілмен сипаттап орындау. |
|
Бағалау критерийі: |
-Білім алушылар ондық бөлшектерді қосу және азайтуды орындай алады. -Білім алушылар ондық бөлшектерді қосу және азайтуды тиімді тәсілмен орындай алады . -Білім алушылар ондық бөлшектерді қосу және азайтуды тиімді тәсілмен сиппаттап өз тәсілін ұсына алады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 3.Топ басшысын сайлау. 4.Үй тапсырмасын тексеру 5.«Wordwall» платформасы арқылы тексеру. |
|
|
Оқулық, жұмыс дәптері Кітап, дәптер, ДК экраны |
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
Жұптық жұмыс «Сөзді құра» Оқушыларды екі оқушыдан жұптастыру. Есептеп сөзді тап 1. 15,9-4,75= 2. 41-32,5= 3. 18,3-5= 4. 61-7,64= 5. 2,3 + 5,1 = Есептеп сөзді тап С. 10,5 – 3,1 = Н. 17,5 + 4,2 = С. 20 – 8,85 = У. 25,15 + 28,21 = И. 3,5 + 5 = |
Жұптаса отырып, есептің мәндерін сәйкестендіреді және сөзді табады. |
Дескриптор: -Сандарға берілген амалдарды орындау -Әріптер мен берілген амалдарды орындау -Нәтижелерін сәйкестендіре отырып, сөзді табу «Қолсағат» әдісі бойынша бағаланады |
Қима қағаздар |
|
7 мин |
Жұптық жұмыс PINGUIN DANCE |
Әуен ырғағымен есептер шығару |
Дискриптор: -Тез шешім қабылдау -Амалдарды дұрыс орындау 3 балл «Қолсағат» әдісі бойынша бағаланады |
ДК экраны Қима қағаздар Слайд. |
|
13 мин |
Жеке жұмыс Оқушыларға тапсырмалар беру. Уақыт қосу. |
Берілген тапсырмаларды жеке отырып орындайды |
Дискриптор: -Амалдарды орындау ретін көрсетеді -Ережені пайдаланып ондық бөлшекті қосады -Ережені пайдаланып ондық бөлшектерді азайтады -Тиімді тәсілмен есептейді -Нәтижесін жазады 4 балл «Қолсағат» әдісі бойынша бағаланады |
ДК экраны Слайд. |
|
Рефлексия 5 мин |
«Тик ток» әдісі арқылы оқушыларға стикерлер таратылады. |
«Маған ұнады» «Пікірім бар» «Сақтап алдым» Оқушылар пікірлерін жазады |
|
|
шағым қалдыра аласыз













