|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
«Менің отбасым және достарым», «Бізді қоршаған әлем» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтіңаты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып:1 «Е» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ондықтарды қосу және азайту / Анама көмектесемін |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.2.5** ондықтарды ауызша қосу және азайтуды орындау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
мысалдардың мәнін түсіндіре отырып есептейді бос орындарға сандар жазып, мысалдың мәнін табады сандардың құрамын айтады, азайту мен қосуға мысалдар құрастырады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңбасы (6мин) |
Ұйымдастырукезеңі: Сәлемдесу. Психологиялық ахуал орнату. «Үш шапалақ» әдісі Көңіл күйіміз қандай? (1 шапалақ) Сабаққа дайынбыз ба? (2 шапалақ) Сабақты ойдағыдай аяқтаймыз ба ?(3 шапалақ) Өткен сабақты қайталау мақсатында «Көжекті тамақтандыру» ойыны өткізіледі.
Өзектендіру. 10-нан100-гедейінгі сандарды тура және кері санау жүргізіледі. Сандық сәулеге ондықтарды тізбектеп іледі. |
Оқушылар сабаққа назар аударады. Балалар шапалақ соғады
10 ға дейінгі қосу азайтуды есептеп жауабын айтады 10-нан 100-ге дейінгі сандарды ондықтармен санайды. |
«Басбармақ» арқылы бір-бірін бағалау |
Тапсырма жазылған кәмпиттер Плакат, ондықтар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (6 мин) 3мин 5мин |
«Ой қозғау» Оқушыларды диалогке шақырамын. «Анама көмектесемін» тақырыбы талқыланады. Мақсат қою (мәселелік жағдаят). Оқулықтағы 1-тапсырманы негізге ала отырып 5 қорапқа мандариндерді ондықтан санап салу арқылы есептеу жүргізіледі. Мандаринді сана. Қызыл қорапқа мандариннің неше ондығын салдық?(3) Жасыл қорапқа неше ондығын салдық? (2) Барлық қорапқа неше ондығын салдық? Бұрын мұндай есептеулер жүргізіп пе едіңдер? (Жоқ.) Мұғалім оқушыларға қосу кестесін пайдалана отырып 30 бен 20-ны қалай қосатынын түсіндіруді ұсынады. Содан соң азайту кестесін пайдалана отырып 50–20 қалай азайтатынын түсіндіруді сұрайды. Оқушылар өз нұсқаларын ұсынады. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Ондықтармен есептеуді орындап үйренесің Жаңаны ашу. Оқушылар өз түсіндіру нұсқаларын көрсеткеннен кейін, кімнің жауабы дәлірек болғанын салыстыруды ұсынып , тақтаға жазып түсіндіремін. 30+20=50 3онд.+2онд.=5онд. 50–20=□ 5онд.–3онд.=□онд. 50–30=□ 5 онд. – 3 онд. = онд. Жаңаны қолдану 2-тапсырма «Кір жуу» әдісі Мысалдың мәнін есепте. Түсіндір. 7+2=9 7 бірлік + 2 бірлік = 9 бірлік 70+20=90 7 ондық + 2 ондық = 9 ондық 5 – 2=3 5 бірлік – 2 бірлік =3 бірлік 50 – 20=30 5 ондық - 2 ондық =3 ондық Дескриптор: -қосудың мәнін есептейді -азайтудың мәнін есептейді -түсіндіре отырып есептейді |
Сұрақтарға жауап береді. Мандаринді санайды. Қораптағы мандарин неше ондық екенін анықтайды. 1. қосудың мәнін есептейді 2.азайтудың мәнін есептейді 3.түсіндіре отырып есептейді Ондықтарды қосуды және азайтуды үйренеді. Біртаңбалы сандар мен ондықтарды қосуды және азайтуды орындайды. 3+2=5 30+20=50 6-4=2 60-40=20 |
Мадақтау Мадақтау «Теңге жинау» әдісі арқылы бағаланады. |
Қораптар, мандарин Оқулық №1, 98 бет Дәптер Қаламсап Оқулық 98-99 беті
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Укшебаева Салтанат ЖанболатовнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ. Ондықтарды қосу және азайту. 1-сынып
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Ашық сабақ. Ондықтарды қосу және азайту. 1-сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
1-сынып. Ондықтарды қосу және азайту. Ашық сабақ. қмж
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













