Қысқа мерзімді жоспар
Оқиғаның ықтималдығы және оның қасиеттері
|
Бөлім: |
10.2 С бөлім: Ықтималдық |
|
Педагогтың аты-жөні |
Жексенова Амангул Бактыбаевна |
|
Күні: |
26.12.2024 |
|
Сыныбы |
10 «Б» |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Оқиғаның ықтималдығы және оның қасиеттері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
10.3.2.1 кездейсоқ оқиға ұғымын, кездейсоқ оқиға түрлерін білу және оларға мысалдар келтіру; 10.3.2.2 ықтималдықтар қасиеттерін қолданып, кездейсоқ оқиғалардың ықтималдығын есептеу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Кездейсоқ оқиға анықтамасын және оның түрлерін білу; Кездейсоқ оқиғалар түрлеріне есептер шығару. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
I. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасып, түгендеу. Топқа бөлу. Сабақ тақырыбымен, сабақ мақсатымен таныстыру |
Әріптерді таңдау арқылы Ньютон сөзіндегі әріптер түскен оқушылар бір топ, Байес сөзіндегі әріптер түскен оқушылар бір топ болып бөлінеді. |
Бағалау парағы қолданылады |
Презентация |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
II. Кіріспе. Қайталау сұрақтарына жауап беру.
Ширату жаттығулары Тест
III. Ықтималдықтың классикалық анықтамасы bilimland.kz Тәжірибедегі оқиғаның пайда болуына қолайлы оқиғалар санының мүмкін болатын оқиғалар санына қатынасын оқиғаның ықтималдығы дейміз. Бұл анықтама оқиға ықтималдығының классикалық анықтамасы деп аталады:
Анықтаманы түсіндіру мақсатында мысалдар қарастыру. Дұрыс-бұрыс тесті IV. Есептер шығару. Жұптық жұмыс
Топтық жұмыс №26.10 Барлық екітаңбалы сан: [10:99] аралығында 90 сан. n=90
P(A)= 2) Бірдей цифрлардан құралған: 11, 22, 33, 44, 55, 66, 77, 88, 99. m=9
P(A)= 3) 27-ден артық, 46-дан кем: (27;46) аралығында 18 сан. m=18
P(A)= 4) бүтін санның квадраты емес:
P(A)= Қосымша тапсырма |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Смартфон арқылы тест орындайды. Смартфон арқылы тест орындайды. Жұпта орындайды. Шағын топта орындайды. |
Әр дұрыс жауапқа 1 ұпай Әр дұрыс жауапқа 1 ұпай Дескриптор: n мәні – 1 m мәні – 1 7 болу ықт 1 8 болу ықт 1 Салыст 1 Барлығы 5 Жоғары ұпай 5 |
Презентация Classtime.com платформасы Classtime.com платформасы |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Сабақ соңында рефлексия жүргізеді: Бүгінгі сабақта менің көршім ...
|
Көрші отырған оқушы туралы пікірлерін білдіреді. |
1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Оқиғаның ықтималдығы және оның қасиеттері 10 сынып
Ашық сабақ Оқиғаның ықтималдығы және оның қасиеттері 10 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
Оқиғаның ықтималдығы және оның қасиеттері
|
Бөлім: |
10.2 С бөлім: Ықтималдық |
|
Педагогтың аты-жөні |
Жексенова Амангул Бактыбаевна |
|
Күні: |
26.12.2024 |
|
Сыныбы |
10 «Б» |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Оқиғаның ықтималдығы және оның қасиеттері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
10.3.2.1 кездейсоқ оқиға ұғымын, кездейсоқ оқиға түрлерін білу және оларға мысалдар келтіру; 10.3.2.2 ықтималдықтар қасиеттерін қолданып, кездейсоқ оқиғалардың ықтималдығын есептеу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Кездейсоқ оқиға анықтамасын және оның түрлерін білу; Кездейсоқ оқиғалар түрлеріне есептер шығару. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
I. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасып, түгендеу. Топқа бөлу. Сабақ тақырыбымен, сабақ мақсатымен таныстыру |
Әріптерді таңдау арқылы Ньютон сөзіндегі әріптер түскен оқушылар бір топ, Байес сөзіндегі әріптер түскен оқушылар бір топ болып бөлінеді. |
Бағалау парағы қолданылады |
Презентация |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
II. Кіріспе. Қайталау сұрақтарына жауап беру.
Ширату жаттығулары Тест
III. Ықтималдықтың классикалық анықтамасы bilimland.kz Тәжірибедегі оқиғаның пайда болуына қолайлы оқиғалар санының мүмкін болатын оқиғалар санына қатынасын оқиғаның ықтималдығы дейміз. Бұл анықтама оқиға ықтималдығының классикалық анықтамасы деп аталады:
Анықтаманы түсіндіру мақсатында мысалдар қарастыру. Дұрыс-бұрыс тесті IV. Есептер шығару. Жұптық жұмыс
Топтық жұмыс №26.10 Барлық екітаңбалы сан: [10:99] аралығында 90 сан. n=90
P(A)= 2) Бірдей цифрлардан құралған: 11, 22, 33, 44, 55, 66, 77, 88, 99. m=9
P(A)= 3) 27-ден артық, 46-дан кем: (27;46) аралығында 18 сан. m=18
P(A)= 4) бүтін санның квадраты емес:
P(A)= Қосымша тапсырма |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Смартфон арқылы тест орындайды. Смартфон арқылы тест орындайды. Жұпта орындайды. Шағын топта орындайды. |
Әр дұрыс жауапқа 1 ұпай Әр дұрыс жауапқа 1 ұпай Дескриптор: n мәні – 1 m мәні – 1 7 болу ықт 1 8 болу ықт 1 Салыст 1 Барлығы 5 Жоғары ұпай 5 |
Презентация Classtime.com платформасы Classtime.com платформасы |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Сабақ соңында рефлексия жүргізеді: Бүгінгі сабақта менің көршім ...
|
Көрші отырған оқушы туралы пікірлерін білдіреді. |
1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
шағым қалдыра аласыз

m=90-6=84













