|
Бөлім |
МЕНІҢ МЕКТЕБІМ |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
3-сабақ. Оқу құралдары |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.3.1.1 шағын мәтінді түсініп, мәнерлеп (дауыс ырғағын дұрыс қойып), рөлге бөліп оқу; 2.4.2.1 оқыған/ аудио/бейне материалдың мазмұны бойынша жиі қолданылатын сөздер мен сөз тіркестерін қатыстырып сұраққа жауап (сөйлем) жазу
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар жасай алады: мәтінді рөлдерге бөліп оқиды, постер құрастырады. Оқушылардың көбі жасай алады: мәтінді рөлдерге бөліп оқиды, сұраққа жауап береді. Оқушылардың кейбірі жасай алады: мәтін бойынша постер жасап қорғайды. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5 мин) |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Мұғалім «Шаттық шенбер» стратегиясын қолданады. Біз, ақылды баламыз, Ойнап, күліп аламыз! Жетілсің деп, санамыз, Оқып білім аламыз! |
Оқушылар шаттық шеңберіне тұрып, бір-біріне жақсы тілектер тілейді. |
«Эмоциялық бағалау»
|
|
|
Сабақтың ортасы (35 мин) |
1-тапсырма. Сөздік диктантын жазу. Қалам, дәптер, кітап, сызғыш, өшіргіш. Анаграмманы шешу арқылы тексеру жұмысын жүргізу. Мұғалім сабақтың тақырыбын ашады, мақсатымен таныстырады. Жаңа сөздермен жұмыс: берші-дай, беріңізші-дайте, маған-мне, кітап-книга, өшіргіш-ластик, дәптер-тетрадь, қалам-ручка, сызғыш-линейка. Жазу үшін-чтобы писать Оқу үшін-чтобы читать
|
Сөздік диктантын жазады, анаграмма арқылы сөздер құрастыру арқылы, жазғандарын тексереді Оқушылар сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады. Жаңа сөздерді қайталайды. |
ҚБ: бірін-бірі бағалау
ҚБ: мадақтау |
https://wordwall.net/ru/resource/102121439 |
|
Сабақтың соңы (5 мин) |
Дәптердегі №2 тапсырма. «Адасқан сөздер» стратегиясы арқылы сөйлемдер құрастырту, жаңа сөздерді дұрыс қолдануды үйрету. Маған қалам берші. Маған дәптер берші. Маған кітап беріңізші. Маған өшіргіш беріңізші. 3-тапсырма. Оқылым. Мәтінмен жұмыс. Менің атым – Әнел. Мен мектепке барамын. Менің оқу құралдарым бар. Менің кітабым қалың. Ұштағышым, өшіргішім жаңа. Дәптерім жұқа. Күнделігім таза. Анам маған жаңа қарындаштар сатып алды. Диалог:
Мұғалім оқиды, мазмұнына байланысты сұрақтар қояды. Сергіту сәті. Ал, балалар, тұрайық, Алақанды ұрайық! Оңға қарай бұрылып, Солға қарай бұрылып, Бір отырып, бір тұрып, Бой сергітіп алайық! 1-тапсырма. Тыңдайық. Портфель Бірге бастап жол басын, Бірге оқуға барғансың. Қолыңдағы портфелің – Жеті жастан жолдасың. Сырласыңдай портфелің, Шын досыңдай портфелің. Жүреді оның ішінде Кітап, қалам,дәптерің... Несіпбек Айтұлы
Кітап оқу үшін керек. Қалам жазу үшін керек. Дәптер жазу үшін керек. «Бес қадам» стратегиясы арқылы қорытынды жасау. Оқушылар әр орысша сөзді қазақшаға аударған сайын қадам жасайды. Бес қадам жасай алған бала жеңімпаз атанады. Кері байланыс Бағдаршам әдісі Қызыл – мүлдем түсінбедім. Сары – жартылай түсіндім. Жасыл – Толық түсіндім. |
Сөздерді дұрыс орналастыру арқылы сөйлемдер құрастырады. Жаңа сөздерді қолдануды үйренеді. Дәптермен жұмыс. Жеке жұмыс. Оқу құралдарын үлгі бойынша сұрап үйренеді. Тыңдайды. Сұрақтарға жауап береді.
Оқиды, мұғалімнің көмегімен аударады. Рөлге бөліп оқиды.
Оқушылар мұғаліммен бірге жаттығулар жасайды. Топтық жұмыс. Сұрақтарға жауап береді. Оқу құралдары не үшін керек екенін түсіндіреді. Сөйлемдер құрастырады. Кітап не үшін керек? Қалам не үшін керек? Дәптер не үшін керек?. Дескриптор:
|
ҚБ: «Бағдаршам» әдісі ҚБ: бірін-бірі бағалау
|
интербелсенді тақта, слайд, түрлі түсті қарындаштар, парақтар, сөмкелер флипчарт, түсті бояулар
|
|
Бағалау: |
Мұғалім формативті бағалау бойынша қорытынды балын қояды. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Оқу құралдары" 2- сынып
Ашық сабақ "Оқу құралдары" 2- сынып
|
Бөлім |
МЕНІҢ МЕКТЕБІМ |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
3-сабақ. Оқу құралдары |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.3.1.1 шағын мәтінді түсініп, мәнерлеп (дауыс ырғағын дұрыс қойып), рөлге бөліп оқу; 2.4.2.1 оқыған/ аудио/бейне материалдың мазмұны бойынша жиі қолданылатын сөздер мен сөз тіркестерін қатыстырып сұраққа жауап (сөйлем) жазу
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар жасай алады: мәтінді рөлдерге бөліп оқиды, постер құрастырады. Оқушылардың көбі жасай алады: мәтінді рөлдерге бөліп оқиды, сұраққа жауап береді. Оқушылардың кейбірі жасай алады: мәтін бойынша постер жасап қорғайды. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5 мин) |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Мұғалім «Шаттық шенбер» стратегиясын қолданады. Біз, ақылды баламыз, Ойнап, күліп аламыз! Жетілсің деп, санамыз, Оқып білім аламыз! |
Оқушылар шаттық шеңберіне тұрып, бір-біріне жақсы тілектер тілейді. |
«Эмоциялық бағалау»
|
|
|
Сабақтың ортасы (35 мин) |
1-тапсырма. Сөздік диктантын жазу. Қалам, дәптер, кітап, сызғыш, өшіргіш. Анаграмманы шешу арқылы тексеру жұмысын жүргізу. Мұғалім сабақтың тақырыбын ашады, мақсатымен таныстырады. Жаңа сөздермен жұмыс: берші-дай, беріңізші-дайте, маған-мне, кітап-книга, өшіргіш-ластик, дәптер-тетрадь, қалам-ручка, сызғыш-линейка. Жазу үшін-чтобы писать Оқу үшін-чтобы читать
|
Сөздік диктантын жазады, анаграмма арқылы сөздер құрастыру арқылы, жазғандарын тексереді Оқушылар сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады. Жаңа сөздерді қайталайды. |
ҚБ: бірін-бірі бағалау
ҚБ: мадақтау |
https://wordwall.net/ru/resource/102121439 |
|
Сабақтың соңы (5 мин) |
Дәптердегі №2 тапсырма. «Адасқан сөздер» стратегиясы арқылы сөйлемдер құрастырту, жаңа сөздерді дұрыс қолдануды үйрету. Маған қалам берші. Маған дәптер берші. Маған кітап беріңізші. Маған өшіргіш беріңізші. 3-тапсырма. Оқылым. Мәтінмен жұмыс. Менің атым – Әнел. Мен мектепке барамын. Менің оқу құралдарым бар. Менің кітабым қалың. Ұштағышым, өшіргішім жаңа. Дәптерім жұқа. Күнделігім таза. Анам маған жаңа қарындаштар сатып алды. Диалог:
Мұғалім оқиды, мазмұнына байланысты сұрақтар қояды. Сергіту сәті. Ал, балалар, тұрайық, Алақанды ұрайық! Оңға қарай бұрылып, Солға қарай бұрылып, Бір отырып, бір тұрып, Бой сергітіп алайық! 1-тапсырма. Тыңдайық. Портфель Бірге бастап жол басын, Бірге оқуға барғансың. Қолыңдағы портфелің – Жеті жастан жолдасың. Сырласыңдай портфелің, Шын досыңдай портфелің. Жүреді оның ішінде Кітап, қалам,дәптерің... Несіпбек Айтұлы
Кітап оқу үшін керек. Қалам жазу үшін керек. Дәптер жазу үшін керек. «Бес қадам» стратегиясы арқылы қорытынды жасау. Оқушылар әр орысша сөзді қазақшаға аударған сайын қадам жасайды. Бес қадам жасай алған бала жеңімпаз атанады. Кері байланыс Бағдаршам әдісі Қызыл – мүлдем түсінбедім. Сары – жартылай түсіндім. Жасыл – Толық түсіндім. |
Сөздерді дұрыс орналастыру арқылы сөйлемдер құрастырады. Жаңа сөздерді қолдануды үйренеді. Дәптермен жұмыс. Жеке жұмыс. Оқу құралдарын үлгі бойынша сұрап үйренеді. Тыңдайды. Сұрақтарға жауап береді.
Оқиды, мұғалімнің көмегімен аударады. Рөлге бөліп оқиды.
Оқушылар мұғаліммен бірге жаттығулар жасайды. Топтық жұмыс. Сұрақтарға жауап береді. Оқу құралдары не үшін керек екенін түсіндіреді. Сөйлемдер құрастырады. Кітап не үшін керек? Қалам не үшін керек? Дәптер не үшін керек?. Дескриптор:
|
ҚБ: «Бағдаршам» әдісі ҚБ: бірін-бірі бағалау
|
интербелсенді тақта, слайд, түрлі түсті қарындаштар, парақтар, сөмкелер флипчарт, түсті бояулар
|
|
Бағалау: |
Мұғалім формативті бағалау бойынша қорытынды балын қояды. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз














