Батыс Қазақстан облысы
Орал қаласы
№37 ЖОББМ география пәнінің мұғалімі
Кумаргалиева Назгул Жазитовна
|
Бөлім: |
Заттар және материалдар |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кумаргалиева Н.Ж. |
|
|
Күн: 20.11.24 |
Сыныбы : 6б |
Қатысушылар саны: 28 Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Органикалық және бейорганикалық заттар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.3.2.1 заттарды органикалық және бейорганикалық заттар күйінде жіктеу |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
Оқушылар: - органикалық және бейорганикалық заттар туралы түсінік береді; - заттарды жіктей біледі |
|
|
Құндылықты дарыту |
Әділдік және жауапкершілік айы Апта дәйексқзі: «Адамнан үш қасиетті іздеңіз: асыл,қуат және адалдық» |
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі:
-Жақсы көңіл-күймен келсек оң қолымызды көтерейік, сабаққа дайындалып келсеңіздер, сол қолдарыңызды көтеріңіздер, жаратылыстану сабағы жақсы өтсін десеңіздер,шапалақ соғамыз в) Бағалау парағын үлестіреді. Апта дәйексқзі: «Адамнан үш қасиетті іздеңіз: асыл,қуат және адалдық» Оқушылар апта дәйексөзі бойынша мысалдар келтіреді |
Оқушылар топқа бөлінеді. Оқушылар Дәйексөздің мағынасын ашып мысалдар келтіреді. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Бағалау парағы |
||||||||||||
|
4мин |
ІІ Үй тапсырмасы «Leeongapss» платформасында өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. Жаңа сабақ «Визуальді» әдісі арқылы бейнематериал көру, тақырыпты ашу. Мәтінмен танысу Құрамына қарай заттар нешеге бөліеді? h |
Оқушылар тапсырмаларды орындайды., өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. Бейнематериалды мұқият қарап, түсінгендерін сипаттайды. Мәтінмен танысып, ой қорытады. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Слайд |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 3мин |
ІІІ Білімді толықтыру үшін мұғалім қосымша түсіндірме береді. |
Оқушылар оқулықтан мәтінді оқып танысады, тірек сөздерді дәптерге жазып алады. |
|
Окулык Жаратылыстану 7-сынып |
||||||||||||
|
20мин |
ІV Жаңа сабақ Мұғалім оқушыларға «Постер» тәсілімен тапсырма береді. 1-топ Органикалық заттар 2-топ Бейорганикалық заттар 3-топ Табиғат және адам үшін минералды тұздардың рөлі
Тәжірибе |
Оқушылар мұғалімнің түсіндіруін тыңдап , берілген нұсқау бойынша топта жұмыс жасайды. 1-топ Органикалық заттар 2-топ Бейорганикалық заттаар 3-топ жазады , топта талдап, түсіндіруді ұсынады. Жасалған жұмыстары бойынша әр топ плакат дайындайды.Әр топ тақтаға шығып өз плакаттарын қорғайды. Дескриптор :
- Табиғат және адам үшін минералды тұздардың рөлі Дескриптор:
3 балл |
Кері байланыс: Бағалау парағы арқылы |
А43 парағы Маркер, суреттер Жаратылылыстану 7-сынып Картоп,шемекі,сутегі,йод,ет,қағаз |
||||||||||||
|
5мин |
Сабақты бекіту тапсырмалары.
Мұғалім жаңа тақырып бойынша білімдерін тиянақтау үшін жеке, жұптық жұмыстар ұйымдастырады «Жікте» тәсілі арқылы жұптарға тапсырма береді. |
Дескриптор: -Берілген заттарды органикалық және бейорганикалық заттарға жіктейді 3 балл |
Бағалау парағы арқылы |
Слайд |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс «Падлет» платформасы |
Кері байланыс «Падлет» платформасы |
|
Экран |
||||||||||||
|
3 мин |
Үй тапсырмасы |
Берілген заттарды крахмал, су, көмірқышқыл газ, фруктоза, оттегі, глюкоза, гемоглобин, темір, ас тұзы, лактоза, целлюлоза, ас сода органикалық және бейорганикалық заттарға жіктеңіз |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Органикалық және бейорганикалық заттар. 6-сынып
Ашық сабақ. Органикалық және бейорганикалық заттар. 6-сынып
Батыс Қазақстан облысы
Орал қаласы
№37 ЖОББМ география пәнінің мұғалімі
Кумаргалиева Назгул Жазитовна
|
Бөлім: |
Заттар және материалдар |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кумаргалиева Н.Ж. |
|
|
Күн: 20.11.24 |
Сыныбы : 6б |
Қатысушылар саны: 28 Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Органикалық және бейорганикалық заттар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.3.2.1 заттарды органикалық және бейорганикалық заттар күйінде жіктеу |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
Оқушылар: - органикалық және бейорганикалық заттар туралы түсінік береді; - заттарды жіктей біледі |
|
|
Құндылықты дарыту |
Әділдік және жауапкершілік айы Апта дәйексқзі: «Адамнан үш қасиетті іздеңіз: асыл,қуат және адалдық» |
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі:
-Жақсы көңіл-күймен келсек оң қолымызды көтерейік, сабаққа дайындалып келсеңіздер, сол қолдарыңызды көтеріңіздер, жаратылыстану сабағы жақсы өтсін десеңіздер,шапалақ соғамыз в) Бағалау парағын үлестіреді. Апта дәйексқзі: «Адамнан үш қасиетті іздеңіз: асыл,қуат және адалдық» Оқушылар апта дәйексөзі бойынша мысалдар келтіреді |
Оқушылар топқа бөлінеді. Оқушылар Дәйексөздің мағынасын ашып мысалдар келтіреді. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Бағалау парағы |
||||||||||||
|
4мин |
ІІ Үй тапсырмасы «Leeongapss» платформасында өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. Жаңа сабақ «Визуальді» әдісі арқылы бейнематериал көру, тақырыпты ашу. Мәтінмен танысу Құрамына қарай заттар нешеге бөліеді? h |
Оқушылар тапсырмаларды орындайды., өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. Бейнематериалды мұқият қарап, түсінгендерін сипаттайды. Мәтінмен танысып, ой қорытады. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Слайд |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 3мин |
ІІІ Білімді толықтыру үшін мұғалім қосымша түсіндірме береді. |
Оқушылар оқулықтан мәтінді оқып танысады, тірек сөздерді дәптерге жазып алады. |
|
Окулык Жаратылыстану 7-сынып |
||||||||||||
|
20мин |
ІV Жаңа сабақ Мұғалім оқушыларға «Постер» тәсілімен тапсырма береді. 1-топ Органикалық заттар 2-топ Бейорганикалық заттар 3-топ Табиғат және адам үшін минералды тұздардың рөлі
Тәжірибе |
Оқушылар мұғалімнің түсіндіруін тыңдап , берілген нұсқау бойынша топта жұмыс жасайды. 1-топ Органикалық заттар 2-топ Бейорганикалық заттаар 3-топ жазады , топта талдап, түсіндіруді ұсынады. Жасалған жұмыстары бойынша әр топ плакат дайындайды.Әр топ тақтаға шығып өз плакаттарын қорғайды. Дескриптор :
- Табиғат және адам үшін минералды тұздардың рөлі Дескриптор:
3 балл |
Кері байланыс: Бағалау парағы арқылы |
А43 парағы Маркер, суреттер Жаратылылыстану 7-сынып Картоп,шемекі,сутегі,йод,ет,қағаз |
||||||||||||
|
5мин |
Сабақты бекіту тапсырмалары.
Мұғалім жаңа тақырып бойынша білімдерін тиянақтау үшін жеке, жұптық жұмыстар ұйымдастырады «Жікте» тәсілі арқылы жұптарға тапсырма береді. |
Дескриптор: -Берілген заттарды органикалық және бейорганикалық заттарға жіктейді 3 балл |
Бағалау парағы арқылы |
Слайд |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс «Падлет» платформасы |
Кері байланыс «Падлет» платформасы |
|
Экран |
||||||||||||
|
3 мин |
Үй тапсырмасы |
Берілген заттарды крахмал, су, көмірқышқыл газ, фруктоза, оттегі, глюкоза, гемоглобин, темір, ас тұзы, лактоза, целлюлоза, ас сода органикалық және бейорганикалық заттарға жіктеңіз |
|
|
шағым қалдыра аласыз













